X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
śpiew

Wiesław Ochman: coraz częściej mówią na mnie "dziadek Krystiana" [ZOBACZ WIDEO]

- Jest niezwykle ambitny i pracowity, co mi imponuje. Chce, żeby każdy utwór to było coś innego, żeby klasyczne śpiewanie było połączone z popem. Oprócz komponowania gra jeszcze na fortepianie i na trąbce - mówił w Dwójce Wiesław Ochman o swoim wnuku Krystianie, zyskującym coraz większą popularność piosenkarzu.
Zobacz więcej na temat:  Wiesław Ochman opera Andrzej Sułek Dwójka śpiew MUZYKA KULTURA

Thomas Hampson: nie zależy mi na poklasku

- Staję przed publicznością, żeby przywołać pewien świat, który jest mi bardzo bliski, świat, który dokładnie i gruntownie zgłębiałem. Chciałbym tylko, żeby do głosu doszli prawdziwi geniusze: Goethe, Heine, Schubert, Mader, Strauss i wielu, wielu innych. Jestem wyłącznie ich przedstawicielem - mówił w Dwójce Thomas Hampson, jeden z najwybitniejszych współczesnych śpiewaków.
Zobacz więcej na temat:  opera śpiew Dwójka muzyka klasyczna KULTURA

Polacy wstydzą się śpiewać? "Wspólnie śpiewanie jest dzisiaj rzadkością"

Okazji do wspólnego śpiewania jest wiele. Mimo to okazuje się, że Polacy śpiewają coraz rzadziej. - Rodzinne muzykowanie, podśpiewywanie podczas wspólnych spotkań nie jest tak częste jak kiedyś - mówi prof. Piotr Łykowski, kierownik Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Badania wskazują, że tylko 15 proc. naszego społeczeństwa nie potrafi prawidłowo śpiewać.
Zobacz więcej na temat:  śpiew piosenka społeczeństwo MUZYKA