X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sondaż

Tomasz Żukowski: PO może wystartować samodzielnie

- Istnieje scenariusz, w którym Platforma Obywatelska zechce wystartować samodzielnie. Oprócz tego, kto wygra wybory, ważne jest też to, kto ile mandatów zdobędzie i jakimi środkami finansowymi będzie dysponował przez kolejne cztery lata - powiedział w Polskim Radiu 24  socjolog Tomasz Żukowski (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wybory parlamentarne POLSKA sondaż zaufanie polityka

Samodzielny start stawia PSL poza Sejmem. Sondaż zamówiła PO

Sondaż pracowni Kantar Public przeprowadzono na zlecenie Platformy Obywatelskiej. Jego wynik wskazuje, że tylko zjednoczona opozycja może powalczyć z PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych. Jeżeli PSL i SLD wystartują w wyborach samodzielnie, znajdą się poza Sejmem - pokazuje badanie. PO zabiega o koalicję z PSL, ale ludowcy nie chcą wspólnej listy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm wybory parlamentarne sondaż opozycja Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość PSL SLD

Sondaż: M. Morawiecki na czele, ból głowy G. Schetyny

Na pytanie, kto powinien zostać szefem rządu po jesiennych wyborach, aż 38,5 proc. respodentów wskazało obecnego premiera. Na drugim miejscu Władysław Kosiniak-Kamysz, który otrzymał 6,6 proc. Ostatnie miejsce na podium zajął G. Schetyna z zaledwie 4,2 proc., natomiast 35,6 proc. badanych nie wiedziało, kogo wskazać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce sondaż Mateusz Morawiecki Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Schetyna

Dr Andrzej Anusz: opozycja zmarnowała ostatni miesiąc

Mając świadomość, że wybory do Parlamentu Europejskiego były etapem do wyborów krajowych, było wiadomo, że przejście między nimi powinno odbywać się w płynny sposób. W Przypadku Prawa i Sprawiedliwości było to widać, jest kontynuacja pewnych elementów, konstrukcja polityczna, jest pomysł i rozpoznanie potrzeb wyborców - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż Prawo i Sprawiedliwość PiS Platforma Obywatelska Andrzej Anusz polityka

Ranking zaufania. Jarosław Kaczyński wyprzedza Donalda Tuska

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa – tak wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Na kolejnym miejscu uplasował się prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wyprzedził przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński Donald Tusk prezydent premier