X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
smog

Skąd się w Polsce bierze smog?

Dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej w Warszawie mógł ucieszyć mieszkańców miasta, ale argument, dla którego został wprowadzony, zdecydowanie nie jest powodem do radości. Darmowe przejazdy środkami transportu miały zachęcić do rezygnacji z podróży samochodem w trosce o czystość powietrza, którego stan jest co najmniej niepokojący…
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA smog powietrze zanieczyszczenie środowisko zdrowie choroby płuc przemysł fabryka

Smog nie tylko w stolicy. Czy jesteśmy bezbronni?

- Raporty wydawane przez inspekcje ochrony środowiska pokazują, że przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza są w całej Polsce. Natomiast zgodnie z przepisami nie musimy być o smogu informowani – powiedział w Magazynie Samorządowym Paweł Szypulski z Greenpeace Polska. Gość odniósł się w programie m.in. do Warszawy, gdzie z powodu zagrożenia smogiem władze podjęły decyzję o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej.
Zobacz więcej na temat:  smog Warszawa Greenpeace ochrona przyrody ekologia

Walka ze smogiem. "Nawet nie wiemy, czym oddychamy"

W dziesiątce miast z najgorszą jakością powietrza w Unii Europejskiej aż siedem leży w Polsce, w pierwszej pięćdziesiątce - aż trzydzieści trzy. - Polacy nawet nie mają świadomości, co znajduje się w powietrzu, którym oddychają, bo nikt ich o tym nie informuje - przekonywała Urszula Stefanowicz z Polskiego Klubu Ekologicznego.
Zobacz więcej na temat:  ekologia zdrowie Czwórka smog Katarzyna Kornet NAUKA Justyna Tylczyńska

Parkingi przesiadkowe. Walka ze smogiem w Krakowie

Blisko 30 parkingów P+R dla ok. 4300 pojazdów - to plan miasta Krakowa dotyczący stworzenia tzw. parkingów przesiadkowych. Parkingi mają powstać przy pętlach tramwajowych i przystankach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej i zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do zmiany samochodów na komunikację zbiorową. Pomysł parkingów P+R jest jednym z elementów walki z zanieczyszczonym powietrzem w tym mieście. Gościem Magazynu Samorządowego był Łukasz Szewczyk z Urzędu Miasta Krakowa.
Zobacz więcej na temat:  Kraków komunikacja miejska parkingi ekologia smog