X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
smog

Pomysły na walkę ze smogiem. Przykład dał Kraków

W wielu miastach Polski przekroczone zostały normy dotyczące ilości pyłów zawieszonych w powietrzu. To m.in. efekt niskiej temperatury i bezwietrznej pogody. Głównym winowajcą są jednak zanieczyszczenia emitowane np. przez gospodarstwa domowe. W Pulsie Gospodarki o receptach na walkę ze smogiem rozmawiali Adam Ruciński z firmy doradczej BTFG, Ignacy Morawski, ekonomista, Stanisław Koczot z "Gazety Bankowej" i Marek Lewandowski z NSZZ "Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  smog środowisko ekologia

Darmowa komunikacja w Warszawie. Powód? Smog

– Jakość powietrza w wielu polskich miastach jest bardzo zła, a smog może być bardzo niebezpieczny – powiedział Karol Perkowski ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Odniósł się w ten sposób do wysokiego zanieczyszczenia powietrza, w tym groźnych dla zdrowia pyłów PM 10 i PM 2,5. Jak zatem minimalizować jego negatywne oddziaływanie? Czy są sposoby na to, by ograniczyć jego szkodliwe działanie? Praktycznych porad w Polskim Radiu 24 udzielił dr hab. inż. Artur Badyda.
Zobacz więcej na temat:  smog środowisko ekologia

Skąd się w Polsce bierze smog?

Dzień bezpłatnej komunikacji miejskiej w Warszawie mógł ucieszyć mieszkańców miasta, ale argument, dla którego został wprowadzony, zdecydowanie nie jest powodem do radości. Darmowe przejazdy środkami transportu miały zachęcić do rezygnacji z podróży samochodem w trosce o czystość powietrza, którego stan jest co najmniej niepokojący…
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA smog powietrze zanieczyszczenie środowisko zdrowie choroby płuc przemysł fabryka