X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
słuchowisko

Trwa święto spektaklu radiowego. XX Festiwal "Dwa Teatry" 2021

W Zamościu trwa wielkie święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej – XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać aż 48 słuchowisk rozgłośni ogólnopolskich i regionalnych. Nie zabrakło również wydarzeń towarzyszących. Relacje z tegorocznego festiwalu pojawiły się w Trójkowych audycjach takich jak m.in. "Trójka przed Południem", "Trzy Gramy Redbada" czy "Zagadkowa Niedziela".
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA TEATR Dwa Teatry 2021 słuchowisko Teatr Polskiego Radia Marta Rebzda Marek Kochan

"Zagadkowa niedziela" na festiwalu "Dwa Teatry" 2021

Trwający w Zamościu festiwal "Dwa Teatry" 2021 to okazja to wysłuchania aż 15 radiowych spektakli dla dzieci i młodzieży. Dlaczego w erze internetu i wszechobecnych obrazów wciąż warto przysunąć ucho do radiowego głośnika? Katarzyna Stoparczyk zapytała o to dyrektora Teatru Polskiego Radia Janusza Kukułę oraz lektora, aktora i reżysera Andrzeja Mastalerza.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk dzieci KULTURA Dwa Teatry Dwa Teatry 2021 Zamość Andrzej Mastalerz aktor aktorstwo słuchowisko dla dzieci słuchowisko

"Ta piękna, co zeszła na psy". Rozliczenia gasnącej gwiazdy

W sobotni wieczór przypomnieliśmy słuchowisko Andrzeja Mularczyka "Ta piękna, co zeszła na psy", będącego laureatem jednej z odsłon Festiwalu Dwa Teatry. To opowieść o rozliczeniu się z życiem byłej diwy – przez lata wielkiej gwiazdy estrady, która ponosi konsekwencje swoich dramatycznych wyborów sprzed lat. Bezpowrotnie straciła swoją wielką miłość, w wyniku czego dziś żyje wspomnieniami, pośród setki bezpańskich psów. Słuchowisko jest próbą odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę jest w życiu ważne.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry słuchowisko

"Jeden dzień Iwana Denisowicza". Posłuchaj premierowego słuchowiska

W piątek, 17 września na antenie Programu 2 Polskiego Radia premierę miało słuchowisko "Jeden dzień Iwana Denisowicza" Aleksandra Sołżenicyna w adaptacji i reżyserii Igora Gorzkowskiego. W roli tytułowej Andrzej Mastalerz. Audycji można wysłuchać teraz na stronie internetowej Dwójki. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Sołżenicyn słuchowisko Igor Gorzkowski Andrzej Brzoska premiera Dwójka Andrzej Mastalerz

Festiwal "Dwa Teatry" – 20 lat minęło

Precyzyjnie rzecz ujmując: 21 lat minęło od początku, ale na jubileuszowy Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej czekaliśmy w ubiegłym roku niemal do końca, czyli do decyzji, że jednak się nie odbędzie. Żal było zarówno spektakli, jak i słuchowisk z 2019 roku, które miały być zaprezentowane sopockiej publiczności i gościom na XX Festiwalu "Dwa Teatry", festiwalu, który stanowił podsumowanie roku w naszych teatrach, ale też rodzaj podziękowania twórcom za ich pracę i zaangażowanie nie tylko w minionych 12 miesiącach, ale też w całych dwóch dekadach XXI wieku.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2021 Trójka KULTURA Barbara Marcinik Andrzej Brzoska Aleksandra Kaczkowska Tomasz Man Janusz Kukuła TEATR słuchowisko Polskie Radio

Gorzkowski: "Jeden dzień Iwana Denisowicza" dobrze wpisuje się w teatr radiowy

- Decyzja, by to opowiadanie adaptować i przełożyć na teatr radiowy była świadoma. Razem z reżyserem dźwięku Andrzejem Brzoską wydawało się nam, że możemy zanurzyć się w tej rzeczywistości całkowicie odcinając się od muzyki, bazując wyłącznie na dźwiękach rzeczywistych; na przestrzeni, w której zamknięci są ci ludzie - mówił reżyser słuchowiska "Jeden dzień Iwana Denisowicza". Premiera w piątek (17.09) o godz. 17 w Dwójce.
Zobacz więcej na temat:  Igor Gorzkowski słuchowisko Aleksander Sołżenicyn Dwójka Jakub Kukla TEATR

Dwa Teatry 2021: "Papież" i "Kiedy byłem małym chłopcem…"

Pierwsze ze słuchowisk opowiada o fikcyjnej rozmowie papieża Jana Pawła II z dyktatorem, drugie – o pierwszym rzeszowskim koncercie grupy Breakout. Te dwie historie łączy motyw poczucia wolności stojącej w kontrze do władz komunistycznych. O spektaklach radiowych "Papież" i "Kiedy byłem małym chłopcem…", które znalazły się w programie jubileuszowej, XX edycji Festiwalu "Dwa Teatry", opowiedział ich autor i reżyser Tomasz Man.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Cygler Trójka KULTURA TEATR Dwa Teatry 2021 Tomasz Man słuchowisko

Słuchowisko o kard. Stefanie Wyszyńskim [POSŁUCHAJ]

Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska Tomasza Lerskiego pt. "Nie zapowiadałem się na tego, kim się stałem..." poświęconego osobie Prymasa Polski, Stefana kardynała Wyszyńskiego, jednego z największych pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce, męża stanu, obrońcy praw człowieka, kawalera orderu Orła Białego, więźnia czasów stalinizmu, nie bez przyczyny nazywanego Prymasem Tysiąclecia.
Zobacz więcej na temat:  Stefan Wyszyński słuchowisko

"Szczur" Gombrowicza - groza mroczna i niesamowita

Emerytowany sędzia Skorabkowski postanawia na własną rękę złapać i uwięzić panoszącego się po okolicy przestępcę, zbója, chuligana, uwięzić i ukrócić, zwęzić i skurczyć jego zbójecką szeroką naturę. Czy uda mu się ten eksperyment i jaką rolę odegra w nim tytułowy szczur? Ostrzegamy potencjalnych słuchaczy, że groza w słuchowisku piętrzy się, a piętrząc, piętrzy się bez końca i wyrasta ponad siebie - mechanicznie z iście Gombrowiczowską precyzją.
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko