X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
senior

Starość nie musi być smutna. Bohaterowie po 80-tce

Co mają do powiedzenia plastycy, muzycy, pisarze i myśliciele – jaki jest ich stosunek do przemijania i skąd czerpią wenę do ciągłej pracy twórczej? O swoich ukochanych osobach: Wandzie Wiłkomirskiej, Danucie Szaflarskiej, Kazimierzu Kutzu, Tadeuszu Rolkem i Ryszardzie Horowitzu, ale nie tylko, opowiada w radiowej Jedynce autorka zbioru wywiadów Justyna Dąbrowska.
Zobacz więcej na temat:  senior aktorzy ciekawostki pisarze i poeci Wielkanoc Małgorzata Raducha

Elżbieta Rafalska: emeryci czekają na każdą złotówkę

- Doszło do nieuzasadnionego ataku na program Emerytura+. Argumenty były czasami żenujące, że robimy z emerytów żebraków, że to poniżenie i ochłap, socjal. To nie znajduje potwierdzenia w faktach - powiedziała w Polskim Radiu 24 minister Elżbieta Rafalska. Dziś posłowie będą głosować nad rządowym projektem ustawy o dodatkowym świadczeniu emerytalnym.
Zobacz więcej na temat:  emerytura Elżbieta Rafalska Ministerstwo Rodziny senior POLSKA

Publicysta: trzynasta emerytura dywidendą od koniunktury gospodarczej

- Emerytura+ to najlepszy z możlliwych pomysłów na pomaganie seniorom, znacznie lepszy niż np. waloryzacja emerytur - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Siudaj z Gazety Bankowej. We wtorek posłowie rozpoczęli pracę nad projektem ustawy o dodatkowym świadczeniu emerytalnym. Wyniesie ono 1100 złotych brutto. To oznacza, że do rąk emerytów i rencistów trafi 888 złotych i 25 groszy.
Zobacz więcej na temat:  emerytura senior

Wsparcie dla dzieci i seniorów. Kolejne środki dla gmin

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że w województwie zachodniopomorskim na ministerialny program "Maluch Plus" samorządy otrzymają prawie 11 mln zł. W czasie briefingu z okazji wręczenia promes na programy "Maluch Plus" i "Senior Plus" w Szczecinie szefowa resortu zaznaczyła, że placówek opieki dla dzieci do lat trzech jest w Zachodniopomorskiem coraz więcej.
Zobacz więcej na temat:  senior Elżbieta Rafalska dzieci POLSKA