X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
senior

Ewa Szykulska odczarowuje słowo "starość". "To tylko kolejny etap życia"

Artystka, przed którą życie postawiło nie tylko aktorskie zadania, nie uciekająca przed czasem ani nie ścigająca się z młodszymi, a wciąż fascynująca – Ewa Szykulska – odczarowuje słowo "starość". - Nas, aktorów to dotyczy tak samo, jak panią, która pracowała na kasie w supermarkecie i jak panią, która sprzątała - zauważa.
Zobacz więcej na temat:  senior starość aktorstwo Małgorzata Raducha Ewa Szykulska

Będą kolejne centra opiekuńcze dla niepełnosprawnych. Maląg: wsparcie warte 500 mln zł

Rząd przeznaczy pół miliarda złotych na budowę centrów opiekuńczo-mieszkalnych dla osób niepełnosprawnych - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Na ten moment mamy podpisane już 74 umowy na budowę centrów-opiekuńczo mieszkalnych, niebawem pierwsze centra będą powstawały - dodała Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg senior Ministerstwo Rodziny społeczeństwo niepełnosprawni niepełnosprawność

Sami mając niewiele, pomagają innym. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Mówiąc o odwiedzinach młodzieży z Fundacji Dobrych Inicjatyw w ramach akcji "Paczka dla seniora", kobieta nie kryje wzruszenia. – To był naprawdę szok. Pomyślałam, że powinnam się jeszcze podzielić tym z kimś. Tyle serca mi okazano… Sąsiad wszystkich już pochował, a dostałam takie multum skarpet, że sama ich nosić też nie będę, to się z nim podzieliłam. Wydaje mi się, że tak trzeba – podkreśla.
Zobacz więcej na temat:  Urszula Żółtowska-Tomaszewska Trójka pomoc senior

11 mld zł na "czternastki". Zostały tylko dwie transze do wypłacenia

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że na świadczenie przeznaczono 11 mld zł i skorzystało z niego ponad 9 mln emerytów. Jak wskazała - zostały jeszcze dwie transze do wypłacenia - 25 listopada i 1 grudnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina Rodzina 500+ Marlena Maląg społeczeństwo emerytura senior waloryzacja emerytur Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej pieniądze

Pies najlepszym przyjacielem seniora

Połowa seniorów w Polsce nie rusza się z domu, spędzając czas między łóżkiem, kuchnią, łazienką a telewizorem. Zmienić to mają zwierzęta, a dokładniej – psy. Mokry nos, merdający ogon, gotowość na spacer to zachęta do aktywności, która jest na wagę złota, zwłaszcza dla osób samotnych i seniorów. A psina jest najwierniejszym towarzyszem ich życia.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zdrowie senior PSY aktywność Przemysław Cięgotura Łukasz Sobolewski Trójka

Dziś Ogólnopolski Dzień Seniora. UOKiK przypomina o zagrożeniach i prawach starszych osób

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że co roku do Urzędu trafiają setki skarg na nieuczciwe praktyki podczas pokazów handlowych, telezakupów i sprzedaży internetowej. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora UOKiK przypomina, że ofiarami takich nadużyć najczęściej padają osoby starsze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA senior UOKiK oszustwa oszustwo społeczeństwo GOSPODARKA

Prezes ZUS: dzięki waloryzacjom i dodatkom zdolność nabywcza polskich emerytur stale rośnie

94 proc. polskich emerytów i rencistów w listopadzie otrzyma dodatkowe świadczenie, czyli tzw. 14-kę. To dodatkowe sprawcie ich budżetów domowych. Nie ma znaczenia czy osoby te dorabiają, nie muszą składać żadnych wniosków. Warto też zaznaczyć, że w ciągu minionych 6 lat wydatki na emerytury w Polsce wzrosły średnio o 46 proc,. a ostatnio rocznie o ponad 14 proc. To znacznie więcej niż wynosiła w tym czasie inflacja - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS emerytura waloryzacja emerytur senior

polski ład Emeryci lada moment otrzymają czternastki. Premier: seniorzy są w sercu naszej polityki

- Wiemy doskonale, jak ciężko jest wiązać koniec z końcem emerytom, którzy mają zazwyczaj niewysokie emerytury, dlatego oprócz czternastki i trzynastki, którą przecież też wprowadziliśmy i konsekwentnie realizujemy, chciałbym przypomnieć o wielkiej obniżce podatków dla emerytów - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier społeczeństwo senior emerytura finanse osobiste Polski Ład podatki

Seniorzy w wirtualnym świecie finansów. Raport: produkty cyfrowe sprawiają wielu osobom 60+ sporo problemów

91 proc. seniorów "cyfrowych" korzysta z usług instytucji finansowych realizowanych online - wynika z raportu "Cyfrowe Usługi Finansowe a Seniorzy". Z badania wynika także, iż wielu konsumentów 60+ obawia się korzystać lub nie radzi sobie z obsługą aplikacji i serwisów. Liczba seniorów "niecyfrowych", nieufnych wobec internetu, to 6 mln osób.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse senior usługi finansowe internetowy bank cyfryzacja

Studentem można być w każdym wieku. "Spełniamy swoje marzenia"

Uniwersytety Trzeciego Wieku cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. - Wspólne działania dają więcej satysfakcji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Danuta Mońka z okolic Łowicza. Dlaczego, będąc studentką bądź studentem, metryka nie jest taka ważna? Skąd bierze się zainteresowanie zajęciami dla trochę starszych studentów?
Zobacz więcej na temat:  senior Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha NAUKA studia