more_horiz
PR24 Portal
Section05
senior

Wsparcie dla dzieci i seniorów. Kolejne środki dla gmin

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że w województwie zachodniopomorskim na ministerialny program "Maluch Plus" samorządy otrzymają prawie 11 mln zł. W czasie briefingu z okazji wręczenia promes na programy "Maluch Plus" i "Senior Plus" w Szczecinie szefowa resortu zaznaczyła, że placówek opieki dla dzieci do lat trzech jest w Zachodniopomorskiem coraz więcej.
Zobacz więcej na temat:  senior Elżbieta Rafalska dzieci POLSKA

Elżbieta Rafalska: biedni emeryci skorzystają na waloryzacji

- Najmniejsza gwarantowana kwota podwyżki wynosi nie mniej niż 70 złotych. Zmniejszenie tego wskaźnika spowodowało, że gwarantowaną kwotę podwyżki otrzymuje więcej osób niż pierwotnie było to planowane. Na naszym rozwiązaniu waloryzacji mieszanej skorzysta 74% świadczeniobiorców, a pozostała grupa nic nie traci, czyli dostanie waloryzację zgodnie z ustawową regulacją - powiedziała Elżbieta Rafalska na antenie Jedynki. Podwyżki świadczeń wejdą w życie od marca. 
Zobacz więcej na temat:  emerytura Elżbieta Rafalska POLSKA Ministerstwo Rodziny senior

Seniorzy też mają długi, ale mniejsze niż osoby młodsze

Dziś po Dniu Babci obchodzimy Dzień Dziadka. Jak się okazuje, choroby, spłata rat kredytów i oczekująca pomocy rodzina - to główne powody kłopotów finansowych seniorów - wynika z badania Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Na zdarzający się co najmniej raz w miesiącu brak pieniędzy na opłacenie rat i rachunków skarży się co ósmy z 65-74 latków, podczas gdy w pozostałych grupach wiekowych niemal co czwarty.
Zobacz więcej na temat:  senior