X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sankcje Unii Europejskiej

Dania chce unijnych sankcji na Iran

Teherańskie służby specjalne miały zorganizować na terytorium Danii zamach na przeciwnika władz irańskich. Akcję udaremniły służby Danii i Szwecji w niezwykle szeroko zakrojonej operacji - w Szwecji aresztowano podejrzanego obywatela Norwegii o korzeniach irańskich. Władze Norwegi wezwały na specjalne rozmowy ambasadora Iranu w Oslo. Dania chce teraz nałożyć na Iran nowe unijne sankcje. O sprawie mówiła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Iran Dania sankcje Unii Europejskiej sankcje USA Izrael USA Europa Zachodnia

Unia Europejska reaguje na odwieszenie sankcji USA na Iran

Unia Europejska odpowiada na sankcje Stanów Zjednoczonych wobec Iranu, by chronić interesy swoich firm. O 6 rano zaczęła obowiązywać tak zwana dyrektywa blokująca. Stany Zjednoczone, które wycofały się z porozumienia nuklearnego z Iranem, rozpoczęły dziś pierwszy etap restrykcji. Uderzą one także w zagraniczne firmy, w tym unijne, a że Wspólnota broni tej umowy i ze współpracy z Teheranem się nie wycofuje, postanowiła zminimalizować skutki amerykańskich sankcji.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej handel Stany Zjednoczone

Dominik Tarczyński: nie poleje się krew, bo nikt tego nie chce

-Te prowokacje mają zrobić show i zbudować atmosferę prześladowań w Polsce. Chciałbym, aby Ci, którzy rozkręcają zadymy, wyjechali sobie do Wielkiej Brytanii czy Niemiec i tam spróbowali protestować w taki sposób. Byliby natychmiast aresztowani. Tam nikt nie pozwala na to, aby lżyć funkcjonariuszy publicznych -mówił poseł PiS Dominik Tarczyński, komentując wydarzenia przed Sejmem. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja sankcje Unii Europejskiej PiS rozmowa Węgry POLSKA

Grupa europosłów apeluje o zaostrzenie sankcji wobec Rosji

Pod listem do unijnych rządów, przewodniczących Rady i Komisji Europejskiej oraz szefowej unijnej dyplomacji podpisało się 45 deputowanych, w tym dziesięcioro Polaków. Jedną z inicjatorek listu była Anna Fotyga z PiS, a podpisy pod nim złożyli także z Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Legutko, Jadwiga Wiśniewska, Beata Gosiewska, Ryszard Czarnecki i Kosma Złotowski, z Platformy Obywatelskiej Michał Boni, Dariusz Rosati i Tadeusz Zwiefka oraz niezrzeszony Kazimierz Michał Ujazdowski.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ŚWIAT Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Beata Płomecka

Debata Poranka: Będą kolejne sankcje wobec Rosji?

Większość państw Unii Europejskiej, w tym Polska, a także m.in. Stany Zjednoczone i Kanada, w geście solidarności z Wielką Brytanią zdecydowało się na wydalenie części rosyjskich dyplomatów. Czy Zachód zdecyduje się na kolejne restrykcje? O tym w Polskim Radiu 24 rozmawiali Wojciech Biedroń z portalu „wPolityce.pl” i Grzegorz Osiecki z „Dziennika Gazety Prawnej”.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska USA Rosja Władimir Putin sankcje Unii Europejskiej sankcje USA Siergiej Skripal Grzegorz Osiecki Wojciech Biedroń

Debata Poranka: Komentatorzy o relacjach między Zachodem a Rosją

Dotychczas szesnaście krajów Unii Europejskiej zdecydowało się na wydalenie ze swojego terytorium części rosyjskich dyplomatów. Na podobny krok zdecydowały się również m.in. Stany Zjednoczone i Kanada. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 sprawę komentowali: Jacek Liziniewicz z „Gazety Polskiej Codziennie”, Bogumił Kolmasiak, publicysta, a także prof. Kazimierz Kik, politolog.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Rosja Unia Europejska Moskwa Siergiej Skripal sankcje Unii Europejskiej Wielka Brytania Jacek Liziniewicz Kazimierz Kik