X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sankcje Unii Europejskiej

Dr Małgorzata Bonikowska: Europa musi mówić jednym głosem w kwestii Białorusi

Minister spraw zagranicznych Litwy powiedział, że będzie domagał się unijnych sankcji wobec Białorusi za podsycanie kryzysu migracyjnego. Gabrielius Landsbergis mówił o tym w Brukseli przed naradą z udziałem szefów dyplomacji unijnych krajów. Czy napływ migrantów z Białorusi jest uderzeniem w Europę? 
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Aleksander Łukaszenka Białoruś sankcje sankcje Unii Europejskiej Litwa Michał Strzałkowski imigranci w Europie

UE przedłużyła sankcje gospodarcze wobec Rosji za agresję na Ukrainę

Unia Europejska przedłużyła sankcje gospodarcze nałożone na Rosję za agresję na Ukrainę w 2014 roku. Poinformowali o tym brukselską korespondentkę Polskiego Radia Beatę Płomecką unijni dyplomaci. Restrykcje, które wygasają pod koniec lipca będą obowiązywać co najmniej do końca stycznia. Decyzję podjęli ministrowie spraw zagranicznych państw członkowskich na spotkaniu w Brukseli.
Zobacz więcej na temat:  sankcje Unii Europejskiej Unia Europejska

Dr Szymon Kardaś: reżim Łukaszenki wszedł na drogę, z której nie ma odwrotu

Sąd w Mińsku skazał Wiktara Babarykę na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Babaryka to były bankier, który zamierzał wystartować w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich na Białorusi. Według dr. Szymona Kardasia to nie ostatni taki wyrok. - Reżim jest na drodze zaostrzania kursu - ocenia analityk OSW
Zobacz więcej na temat:  Białoruś opozycja sankcje Unii Europejskiej Aleksander Łukaszenka Szymon Kardaś Paweł Lekki

"Mińsk wyrządza krzywdę przede wszystkim sobie". Kłysiński o reakcji Białorusi na unijne sankcje

Białoruś, odpowiadając na unijne sankcje, zawiesza swój udział w Partnerstwie Wschodnim. - Ten krok jest krokiem symbolicznym, propagandowym, pokazującym bezsilność władz białoruskich - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kamil Kłysiński z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czy Białoruś ostatecznie zrywa z Europą?
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Więcej świata Paweł Lekki Aleksander Łukaszenka Białoruś sankcje sankcje Unii Europejskiej Kamil Kłysiński

Mińsk zrywa z Partnerstwem Wschodnim. Resort dyplomacji UE: przejaw lekceważenia narodu

"Decyzja Białorusi o zawieszeniu w Partnerstwie Wschodnim pogłębia jej samoizolację" - napisała rzeczniczka szefa unijnej dyplomacji Nabila Massrali w oświadczeniu przesłanym Polskiemu Radiu. Reżim w Mińsku zdecydował o tym w reakcji na unijne sankcje gospodarcze, które weszły w życie w ubiegłym tygodniu. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Partnerstwo Wschodnie Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Beata Płomecka

Białoruś odpowiada na sankcje UE. Mińsk zawiesza udział w Partnerstwie Wschodnim

Białoruś zawiesza swój udział w unijnej inicjatywie Partnerstwa Wschodniego oraz odwołuje przedstawiciela przy Unii Europejskiej. W związku z sankcjami wprowadzonymi przez Unię Europejską wobec Białorusi szef delegatury UE w Republice Białorusi Dirk Schübel został dziś wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Mińsku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Unia Europejska Partnerstwo Wschodnie dyplomacja sankcje Unii Europejskiej Mińsk Aleksander Łukaszenka

Przedłużenie sankcji gospodarczych wobec Rosji. Unijni przywódcy zdecydowali

Unijni przywódcy, podczas czwartkowej dyskusji na szczycie w Brukseli na temat relacji z Moskwą, zdecydowali też o przedłużeniu o kolejne pół roku sankcji gospodarczych na Rosję za agresję na Ukrainę w 2014 roku. Potwierdził to w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką jeden z unijnych dyplomatów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Unia Europejska Beata Płomecka sankcje Unii Europejskiej Europa

Sankcje UE nałożone na białoruską gospodarkę weszły w życie

7 sektorów białoruskiej gospodarki zostało objętych unijnymi sankcjami gospodarczymi. Restrykcje weszły właśnie w życie wraz z publikacją decyzji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. To reakcja Wspólnoty na uprowadzenie przez białoruski reżim samolotu lecącego z Aten do Wilna i aresztowanie w Mińsku Ramana Pratasiewicza, a także za brutalne represje wobec obywateli.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś sankcje Unii Europejskiej GOSPODARKA

"Mogą być bardzo dotkliwe dla białoruskiej gospodarki". Budzisz o sankcjach nałożonych na reżim Łukaszenki

- Sankcje, które zostały uzgodnione i te sankcje sektorowe - jeśli chodzi o gospodarkę białoruską, są uznawane za potencjalnie bardzo dotkliwe z punktu widzenia reżimu oraz za takie, które będą miały wpływ na sytuację gospodarczą - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś sankcje Unii Europejskiej

"W końcu mamy do czynienia z realnymi działaniami". Agnieszka Romaszewska-Guzy o sankcjach UE wobec Białorusi

- Jednym z głównych rozgrywających, poza oczywiście Rosją, jest też społeczeństwo białoruskie - to, jaki stopień cierpliwości ono wykaże do całej tej sytuacji, w której zostały nałożone sankcje - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Romaszewska-Guzy, dyrektor Biełsat TV.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Wschodnia Białoruś Aleksander Łukaszenka Związek Polaków na Białorusi Biełsat sankcje Unii Europejskiej Europa