X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sankcje Unii Europejskiej

UE rozszerzy sankcje wobec Białorusi? Wiceszef MSZ: jest decyzja

Unijni ministrowie spraw zagranicznych jednomyślnie dali zielone światło dla rozszerzenia sankcji wobec białoruskiego reżimu za wykorzystywanie nielegalnych migrantów do destabilizacji Wspólnoty. Poinformował o tym w Luksemburgu, po zakończeniu unijnej narady, wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
Zobacz więcej na temat:  granica Unia Europejska NATO Rosja imigranci w Europie sankcje Unii Europejskiej MSZ Marcin Przydacz ŚWIAT Europa Białoruś Beata Płomecka

Borrell: jesteśmy gotowi nałożyć na Białoruś kolejny pakiet sankcji

Szef unijnej dyplomacji powiedział, że państwa członkowskie są gotowe wprowadzić kolejne sankcje wobec Białorusi za przerzucanie migrantów przez granicę i próby destabilizacji Wspólnoty. Josep Borrell mówił o tym po naradzie ministerialnej w Luksemburgu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Białoruś sankcje Unii Europejskiej sankcje Aleksander Łukaszenka migracja imigranci w Europie Beata Płomecka

Kolejne sankcje wobec Rosji. MSZ: Polska nie uznaje nielegalnej aneksji Krymu

"Polska konsekwentnie popiera niepodległość, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy oraz potwierdza zobowiązanie do nieuznania nielegalnej aneksji Krymu i Sewastopola przez Federację Rosyjską" - napisano w oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wydano je po przyjęciu przez Radę Unii Europejskiej kolejnych sankcji wobec Rosji za podważanie integralności terytorialnej Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Rosja sankcje Ukraina sankcje Unii Europejskiej Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ

Adam Eberhard: UE ma jeszcze spory katalog działań wobec Białorusi

Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie Białorusi, w której wzywa do ukarania Alaksandra Łukaszenki i wprowadzenia sankcji wobec jego reżimu. Jest też wezwanie do solidarności krajów europejskich wobec ataków hybrydowych na Polskę oraz apel o uwolnienie Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta. - Kolejne sankcje są chyba przesądzone - mówi Adam Eberhard z OSW.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Parlament Europejski sankcje Unii Europejskiej sankcje Andrzej Talaga Paweł Lekki

"Boleśnie odczuwa sankcje gospodarcze UE". Unijna komisarz ds. wewnętrznych o Łukaszence

- Unia Europejska nie może okazać słabości wobec działań białoruskiego reżimu i wykorzystywania migrantów, by uderzyć w kraje członkowskie - podkreśliła komisarz do spraw wewnętrznych Ylva Johansson. Przestrzegała, że Aleksander Łukaszenka wykorzysta słabość i posunie się do kolejnych przestępstw, by zdestabilizować sytuację w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Unia Europejska migracja imigranci w Europie Aleksander Łukaszenka Mariusz Kamiński MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Komisja Europejska sankcje Unii Europejskiej Beata Płomecka

Bruksela: ambasadorowie przy UE chcą dłuższych sankcji wobec Rosji

Jest zgoda unijnych ambasadorów na przedłużenie o pół roku sankcji dyplomatycznych wobec Rosji za agresję na Ukrainę - dowiedziała się brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. By restrykcje weszły w życie, potrzebna jest jeszcze formalna zgoda unijnych ministrów, co ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina Unia Europejska Beata Płomecka sankcje Unii Europejskiej

Kolejni inwestorzy nie chcą prowadzić interesów z Łukaszenką. Głównym powodem - strach przed sankcjami

Zdaniem "Rzeczpospolitej", coraz więcej "przyjaciół" Mińska rezygnuje z prowadzenia wspólnych z Łukaszenką interesów, w obawie przed sankcjami, które czekają reżim ze strony choćby Unii Europejskiej. Ze współpracy rezygnują nawet Chińczycy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś Aleksander Łukaszenka reżim sankcje Unii Europejskiej sankcje USA Rosja Chiny