X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sankcje Unii Europejskiej

"Jest sygnał, że Unia powinna się tym zająć". Beata Płomecka o nałożeniu sankcji na Rosję

- Z moich ustaleń wynika, że propozycje rozszerzenia sankcji za te agresywne i destabilizujące działania Rosji, poparło na razie siedem krajów, to jest Litwa, Łotwa, Estonia, Dania, Szwecja, Chorwacja i Rumunia. Nie było jednak na razie głębszej dyskusji na ten temat - komentowała korespondentka Beata Płomecka w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Ukraina Rosja sankcje sankcje Unii Europejskiej Donbas Magdalena Skajewska Beata Płomecka

"Godne pożałowania". Szef dyplomacji UE komentuje chińskie sankcje wobec krajów Unii

Szef unijnej dyplomacji określił jako niedopuszczalne i godne pożałowania sankcje odwetowe ze strony Chin wymierzone w Europę. Tak władze w Pekinie zareagowały na poranną decyzję unijnych ministrów spraw zagranicznych o nałożeniu restrykcji na czterech chińskich urzędników i jedną firmę za łamanie praw człowieka i masowe prześladowania Ujgurów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny Unia Europejska dyplomacja sankcje Unii Europejskiej Azja

Chiny w odwecie nakładają sankcje na Unię Europejską. Część z nich może uderzyć w polskich ekspertów

Chiny odpowiedziały sankcjami odwetowymi na sankcje wprowadzone wobec tego kraju przez Unię Europejską. W związku z rażącym łamaniem praw człowieka ministrowie spraw zagranicznych państw należących do Wspólnoty, po raz pierwszy od czasów masakry na Tiananmen, objęli restrykcjami czterech chińskich urzędników i jedną firmę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny Unia Europejska sankcje Azja sankcje Unii Europejskiej

UE planuje nałożyć na Chiny sankcje. Chodzi o łamanie praw człowieka

Wszystko wskazuje na to, że będą unijne sankcje przeciwko Chinom za łamanie przez Pekin praw człowieka. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że takie są wstępne uzgodnienia przedstawicieli 27 unijnych krajów w Brukseli, choć osiągnięte po długich negocjacjach.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Unia Europejska UE ŚWIAT sankcje Unii Europejskiej sankcje prawa człowieka Europa

Ambasador Polski przy UE: kolejne sankcje wobec reżimu w Mińsku nieuniknione

Kolejne sankcje wobec białoruskiego reżimu są nieuniknione - powiedział ambasador Polski przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś. Podkreślił, że konieczny jest plan wsparcia dla demokratycznej Białorusi. Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii Europejskiej zorganizowało wideokonferencję na temat sytuacji w tym kraju, a także na temat dziennikarek w związku z ostatnimi, oburzającymi wyrokami skazującymi kilka z nich.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś sankcje Unii Europejskiej sankcje Aleksander Łukaszenka

UE przedłużyła o pół roku sankcje dyplomatyczne za rosyjską agresję na Ukrainie

Unijne sankcje dyplomatyczne za rosyjską agresję na Ukrainie zostały oficjalnie przedłużone o pół roku, czyli do połowy września. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że sfinalizowane zostały procedury w ramach procedury pisemnej i wczorajsza decyzja ambasadorów została zatwierdzona.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina Europa sankcje Unii Europejskiej sankcje