X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sankcje USA

Ekspert PISM o wizycie zastępcy amerykańskiego sekretarza stanu w Chinach: celem nie było szukanie ugody

Wiceminister spraw zagranicznych Chin zarzucił Stanom Zjednoczonym, że z Chin zrobiły wyimaginowanego wroga, żeby odwrócić uwagę od problemów wewnętrznych w USA. Wypowiedź zbiegła się z wizytą zastępcy sekretarza stanu USA Wendy Sherman. - Uważam, że impasu w stosunkach nie da się przerwać - ocenia Mateusz Piotrowski z PISM.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Stany Zjednoczone sankcje sankcje USA Magdalena Skajewska

Biały Dom zapowiada kontynuowanie sankcji wobec Rosji. Także za Nord Stream 2

Biały Dom przygotowuje kolejne sankcje wobec Rosji w związku z próbą otrucia opozycjonisty Aleksieja Nawalnego - zapowiedział w wywiadzie dla telewizji CNN doradca prezydenta Joe Bidena do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. Dodał, że amerykański prezydent będzie kontynuował sankcje wobec rosyjskich podmiotów zaangażowanych w budowę Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka sankcje USA Nord Stream 2 Rosja

Sankcje Waszyngtonu na reżim Łukaszenki. To reakcja na złamanie norm międzynarodowych

Stany Zjednoczone przyłączają się do Europy i podejmują kroki odwetowe wobec Białorusi. Obejmują one m.in. sankcje na białoruskie firmy i wysokich rangą przedstawicieli reżimu Łukaszenki, a także zawieszenie porozumienia USA-Białoruś o usługach w ruchu powietrznym.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka sankcje sankcje USA USA Stany Zjednoczone Ameryka Biały Dom Marek Wałkuski ŚWIAT

Relacje USA z Rosją. Jan Parys: oba kraje są zainteresowane zahamowaniem wyścigu zbrojeń

-  Rosja ma stagnację gospodarczą, a Ameryka ma wielkie zadłużenie i ogromne problemy wewnętrzne, więc chce skoncentrować siły na wzmocnieniu systemów społecznych i gospodarczych - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były wiceminister obrony narodowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden Stany Zjednoczone Ameryka Europa Niemcy Rosja sankcje sankcje USA Nord Stream 2

Paweł Lisicki: z perspektywy Joe Bidena Niemcy stały się głównym punktem odniesienia

- Sytuacja, w której Niemcy mają być głównym podmiotem, za którego pośrednictwem Amerykanie będą prowadzili politykę w Europie, nie jest pozytywna dla Polski. Szkoda, że tak się stało - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Joe Biden Stany Zjednoczone Ameryka Europa Niemcy Rosja sankcje sankcje USA Nord Stream 2

Sytuacja na Ukrainie, Białorusi i arsenały jądrowe. Biały Dom o tematach spotkania Biden - Putin

Rzecznik Białego Domu Jen Psaki zapowiedziała, że podczas zaplanowanego na połowę czerwca spotkania z Władimirem Putinem, prezydent Joe Biden podejmie kwestię Ukrainy oraz działań władz Białorusi. Psaki broniła decyzji o zorganizowaniu szczytu i odrzuciła sugestie niektórych republikanów, że spotkanie jest nagrodą dla Putina.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Rosja Joe Biden Władimir Putin Genewa sankcje USA konflikty międzynarodowe Biały Dom Kreml Ameryka Północna