X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
samorząd

Zmiany w programie Czyste Powietrze. Mają zwiększyć jego dostępność

- Prowadzimy rozmowy w samorządach dotyczące programu Czyste Powietrze i na ich podstawie wprowadzimy zmiany usprawniające jego działanie - zapowiedział wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski podczas środowego posiedzenia senackiej Komisji Nadzwyczajnej ds. Klimatu. Ciepłownictwo będzie odchodziło od węgla. Minister klimatu zapowiada nową strategię.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ochrona przyrody samorząd finanse

Co z ulicą Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Radny PiS: Rafał Trzaskowski nazywa go postacią kontrowersyjną

- Jedynymi radnymi, którzy chcą upamiętnić w Warszawie Lecha Kaczyńskiego, jest klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wręcz padło ze strony Rafała Trzaskowskiego sformułowanie, że dla większości radnych Platformy Obywatelskiej Lech Kaczyński jest postacią kontrowersyjną - mówił w Polskim Radiu 24 warszawski radny PiS Michał Szpądrowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka regiony mazowieckie Warszawa Rafał Trzaskowski Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel samorząd Lech Kaczyński

Społeczne budownictwo czynszowe. Zobacz, na jakie wsparcie można liczyć

Bezzwrotne granty na pokrycie do 35 proc. kosztów inwestycji, dodatkowe środki z puli 1,5 mld zł oraz możliwość zasilania co roku Funduszu Dopłat  kwotą do 1 mld zł, a także dostęp do gruntów z zasobu KZN - to nowe instrumenty wsparcia samorządów, które we współpracy z SIM lub TBS realizować będą inwestycje w formule społecznego budownictwa czynszowego.
Zobacz więcej na temat:  budownictwo mieszkania mieszkania na wynajem finanse samorząd GOSPODARKA

Raport BGK: spadki dochodów samorządów z powodu COVID-19 były mniejsze, niż się spodziewały

-Na początku epidemii COVID-19 samorządy oceniały, że z tego powodu stracą od 15 do 20 proc. wpływów z podatków CIT i PIT. Dziś ze specjalnego badania BGK o samorządach wynika, że ta strata była zbliżona do 2-3 procent - powiedział Mateusz Walewski, główny ekonomista BGK w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce BGK samorząd tarcza antykryzysowa inwestycje GOSPODARKA

"Rząd nam nie pomaga". Krótka pamięć prezydenta Trzaskowskiego

- Niestety, w kontekście tego, że rząd nam nie pomaga, musimy być gotowi na trudne decyzje - oświadczył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który najwidoczniej zapomniał, że aby przyspieszyć ratowanie Wisły i skrócić procedury urzędowe, minister Marek Gróbarczyk zgodził się, żeby nieodpłatnie przekazać władzom miasta Warszawa rury używane w zeszłym roku jako rozwiązanie awaryjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Warszawa samorząd rząd Mateusza Morawieckiego

W Warszawie drożej za wodę, śmieci, bilety i parkowanie. Jest zapowiedź Trzaskowskiego

Prezydent Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej oficjalnie ogłosił, że miasto zmuszone jest podnieść opłaty za wywóz śmieci, wodę, rozszerzyć strefy płatnego parkowania i podnieść opłaty za parkowanie. Zapowiedział też podwyżkę cen biletów w komunikacji miejskiej. Samorząd chce również sprzedawać miejskie działki, by łatać budżet. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski Warszawa samorząd opłaty POLSKA

Michał Kurtyka: liczymy, że dzięki dofinansowaniu państwa samorządy pozyskają 500 autobusów zeroemisyjnych

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego finałem jest Dzień Bez Samochodu to dobry czas dla każdego z nas, na refleksję czy zawsze musimy z niego korzystać. Od zmiany naszego postępowania zależy czy poprawi się jakość powietrza w naszym kraju - powiedział minister klimatu Michał Kurtyka w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  OZE ministerstwo klimatu michał kurtyka samochody elektryczne samochody hybrydowe autobus samorząd GOSPODARKA