X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sądownictwo

Skazani generałowie SB znów przed sądem. Ruszyła apelacja

W Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie byłych generałów SB skazanych za zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie komunistyczne. Władysław C. i Józef S. zostali lutym 2018 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa skazani na dwa lata bezwzględnego więzienia za prześladowanie opozycjonistów. Obrońcy skazanych chcą łagodniejszej kary, lub uniewinnienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski sądownictwo

Orzeczenie TSUE ws. obniżenia wieku emerytalnego sędziów. Jest odpowiedź MSZ

Polskie przepisy dotyczące wieku przejścia w stan spoczynku sędziów i prokuratorów, które zostały wprowadzone w lipcu 2017 r., są niezgodne z prawem Unii - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE. Polski MSZ jest jednak przekonany, że omawiane przez TSUE zmiany nie naruszają niezawisłości sędziowskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo POLSKA Sąd Najwyższy

Tadeusz Płużański: Emil Fieldorf był wybitnym żołnierzem

- Mam nadzieję że ta recydywa komuny i czerwone szaleństwo się zakończy - mówił gość Polskiego Radia 24, historyk Tadeusz Płużański. W taki sposób odniósł się do faktu, że żyrardowscy radni zmienili ulicę generała Emila Fieldorfa "Nila" na Jedności Robotniczej, a radni Białegostoku, majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" na Podlaską.  
Zobacz więcej na temat:  Emil Fieldorf Żołnierze Wyklęci komunizm sąd sądownictwo Tadeusz Płużański

J. F. Libicki: nie zgodzę się być kandydatem na marszałka Senatu z ramienia PiS

- Jeżeli moją kandydaturę na marszałka Senatu wysunie większość, która ukształtowała się w Senacie po wyborach, czyli KO, PSL, SLD i Władysław Kosiniak-Kamysz, to z drżeniem i z dużą obawą, ale się zgodzę. Nie zgodzę się natomiast, gdy moją kandydaturę wystawi PiS - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Filip Libicki z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat sądownictwo PSL-Koalicja Polska opozycja Platforma Obywatelska SLD Władysław Kosiniak-Kamysz Wybory parlamentarne 2019 Adrian Klarenbach Jan Filip Libicki