X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sąd

Zakończyło się wysłuchanie publiczne ws. senackiego projektu o KRS

Po godzinie 14.00 w czwartek zakończyło się wysłuchanie publiczne ws. senackiego projektu ustawy o KRS. Był to pierwsze wysłuchanie publiczne od 2013 roku. Głos zabrali m.in. były I prezes SN Adam Strzembosz oraz przedstawiciele biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Naczelnej Rady Adwokackiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat krs Krajowa Rada Sądownictwa sądownictwo reforma sądownictwa sąd

"Robi się z człowieka przestępcę". Nierówna walka rozwiedzionych ojców o opiekę nad dziećmi

- Dla mnie to jest po prostu coś niemożliwego, że można tak zrobić w dzisiejszych czasach. Zrobić z człowieka przestępcę, zabrać mu dzieci, zabrać mu życie - mówił pan Krzysztof. Tym razem reporterzy programu "Kasta" emitowanego w TVP Info zajęli się przypadkami ojców pozbawionych opieki nad dziećmi po tym, jak rozwiedli się z żonami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo reforma sądownictwa sąd opieka nad dzieckiem ojcostwo rozwód rozwój dziecka TVPinfo

"Bezpodstawne działanie sędzi Doroty Lenarczyk". Historia Grzegorza Tlałki

Do programu "Kasta" w TVP Info zgłaszają się kolejne osoby, które twierdzą, że są pokrzywdzone przez sędzię Dorotę Lenarczyk z Sądu Rejonowego w Żywcu. Tym razem chodzi o Grzegorza Tlałkę z gminy Lipowa. Został on - jak sam twierdzi - niesłusznie oskarżony przez sąsiada o naruszenie nietykalności cielesnej. Sąd stanął po stronie oskarżyciela. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd

"Sądy popełniły błędy". Wiceminister sprawiedliwości ws. odebrania matce 11 dzieci

Podczas konferencji w Wierzbicy na południu województwa łódzkiego wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik potwierdził swoją wcześniejszą opinię, że w sprawie odebrania matce 11 dzieci "sądy popełniły błędy", a bieda nie może być jedyną przesłanką tak drastycznych decyzji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości pomoc społeczna sąd sądownictwo reforma sądownictwa

"On był dla mnie prawdziwym ojcem". Ciąg dalszy sprawy Roberta Fidury

- Moja strefa komfortu nigdy nie została przez niego naruszona. Mam żal do sądu o to, że nie poinformował mnie, że mam tu jakieś prawa. Oczekuję sprawiedliwości. Nie rozumiem tego, że najpierw dwa razy go uniewinniono, a potem skazano - mówiła pani Magdalena, rzekoma ofiara mężczyzny oskarżonego o jej molestowanie w sprawie, którą ujawniono w programie "Kasta" w TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo TVPinfo POLSKA areszt prokuratura reforma sądownictwa

Michał Wójcik: bieda nie jest powodem, by odbierać rodzicom dzieci

– Dzieci nie należy odbierać rodzicom wyłącznie z powodu biedy. Mówi o tym przygotowana przez nas ustawa, która weszła w życie cztery lata temu – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do sprawy pani Magdaleny z Wierzbicy w woj. łódzkim, której sąd nakazał odebrać jedenaścioro z piętnaściorga dzieci, bo jest zbyt biedna, by je wychowywać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości dzieci społeczeństwo sąd Trójka polityka