X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
sąd

PiS pyta, czy mec. Giertych brał udział w przygotowaniu "akcji hejtu" przeciwko ministrowi Szumowskiemu

Czy mec. Roman Giertych brał udział w przygotowaniu publikacji "Gazety Wyborczej" nt. ministra zdrowia oraz czy przygotował "akcję hejtu" przeciwko Łukaszowi Szumowskiemu i wziął za to pieniądze - m.in. te pytania skierowali w poniedziałek do mec. Giertycha posłowie PiS.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia maseczki adwokat Gazeta Wyborcza społeczeństwo sąd POLSKA

"Giertych złamał tajemnicę adwokacką?". Nowe informacje w sprawie zakupu maseczek

W sprawie sprzedaży maseczek ochronnych bez odpowiedniego certyfikatu wychodzą na jaw nowe informacje. Kiedy instruktor narciarstwa Łukasz G. sprzedał Ministerstwu Zdrowia maseczki bez atestów za miliony złotych, a resort zażądał zwrotu pieniędzy, mężczyzna zaczął szukać pomocy w kancelarii Romana Giertycha - informuje "Super Express".
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych Łukasz Szumowski Ministerstwo Zdrowia maseczki adwokat Gazeta Wyborcza społeczeństwo sąd POLSKA

Koszmar dziecka miał trwać latami. Były wiceszef Agencji Wywiadu z zarzutem pedofilii

Paweł W., który do 2015 r. pełnił funkcję wiceszefa Agencji Wywiadu, usłyszał zarzut pedofilii, który obejmuje działanie sprawcy w ciągu dwóch lat. Mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu. Z uwagi na obawę matactwa i grożącą mu surową karę został tymczasowo aresztowany.
Zobacz więcej na temat:  pedofilia Agencja Wywiadu zatrzymanie policja prokuratura służby i bezpieczeństwo sąd POLSKA

Piotr Müller: opozycja próbuje oszukiwać odnośnie zapisów konstytucji

- Stwierdzenia niektórych polityków PO i związanych z nimi profesorów, że w zakresie wyboru I Prezesa SN pan prezydent podjął działania niezgodne z prawem, są po prostu absurdalne. Nie ma obowiązku, aby był to kandydat z największą liczbą głosów - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Müller, rzecznik rządu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sąd Najwyższy sąd sądownictwo Piotr Müller Dorota Kania

"Wpływa to na ogólny obraz polityki". Prof. Łukasz Młyńczyk o nominacji dla prof. Manowskiej

- Sytuacja związana z wyborem I Prezesa Sądu Najwyższego wpływa na ogólny obraz polityki i wpisuje się w nurt polaryzacyjny. Oceny polityków są skrajne, w moim przekonaniu daleko jest do naprawienia sytuacji i samej zmiany o charakterze personalnym - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy sądownictwo sąd polityka Mateusz Drozda

Władysław T. Bartoszewski: każdy prezydent ma prawo wybrać jednego z pięciu kandydatów na I Prezesa SN

- Nikt nie kwestionuje prawa prezydenta do wyboru I Prezesa Sądu Najwyższego, jednak Zgromadzenie Ogólne nie przyjęło uchwały ws. wyłonienia pięciu kandydatów. Z tego względu ich przedstawienie zostało dokonane w sposób wadliwy - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski z Koalicji Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA sądownictwo Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski Sąd Najwyższy sąd Andrzej Duda prezydent

Publicysta: mandat całego wymiaru sprawiedliwości w Polsce jest niewymiernie słaby

- Można mówić o tym, że prezydent nie wybrał kandydata bardziej oddzielonego od jego ośrodka politycznego, ale nie powinno dziwić to, że prezydent sięga po "bliższe niż dalsze" - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej". Gościem audycji był również Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy sąd Andrzej Duda Marcin Piasecki

Fogiel: krytyków decyzji prezydenta odsyłam do wypowiedzi sędziego Wróbla

- Prezydent Andrzej Duda, powołując Małgorzatę Manowską na stanowisko I Prezesa Sądu Najwyższego, skorzystał z przysługujących mu prerogatyw. Krytyków jego decyzji odsyłam do wypowiedzi sędziego Włodzimierza Wróbla, jednego z kandydatów na to stanowisko - powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Sąd Najwyższy prezydent Andrzej Duda Anita Czerwińska PiS sąd

"Suwerenna decyzja prezydenta, której nie można podważać". Kaleta o wyborze I Prezesa SN

- Wybór I Prezesa Sądu Najwyższego niektórym się nie spodobał, bo nie podoba się im osoba prezydenta Andrzeja Dudy. Opozycja wolałaby widzieć na jego miejscu Bronisława Komorowskiego - powiedział Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości. - Kompetencja prezydenta wynika z konstytucji - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Adrian Klarenbach Sebastian Kaleta Ministerstwo Sprawiedliwości Sąd Najwyższy Andrzej Duda sądownictwo sąd

"Oskarżenia o niekonstytucyjną decyzję prezydenta są kłamliwe". Rzecznik PiS o wyborze I Prezesa SN

- Autorytety prawnicze opozycji i TVN24 atakują Andrzeja Dudę za realizację prerogatywy prezydenta i wskazanie I Prezesa SN spośród 5 kandydatów. Padają kłamliwe oskarżenia o nielegalne działania prezydenta Andrzeja Dudy - napisała na Twitterze rzecznik PiS Anita Czerwińska. Podczas konferencji prasowej w Sejmie przedstawiła komentarze do konstytucji dowodzące legalności działania głowy państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo Sąd Najwyższy prezydent Andrzej Duda Anita Czerwińska PiS sąd

Wybór I Prezesa SN. Publicysta: krzyki autorytetów opozycji nie robią na nikim wrażenia

- Obowiązkiem prezydenta nie było mianowanie kandydata z największą liczbą głosów. Wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa. Autorytety opozycji krzyczą o łamaniu konstytucji i prawa. Słyszymy o tym od pięciu lat. Im więcej tego jest, tym bardziej traci na sile - powiedział Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Sąd Najwyższy sądownictwo sąd opozycja