X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sąd

Radosław Fogiel: określenie ustawa kagańcowa to manipulacja

- Próbuje się narzucić wizję, że dzieje się coś nadzwyczajnego. Tymczasem oprócz przepisów ułatwiających i usprawniających prace sądów przewidziano środki dyscyplinarne za próby niszczenia funkcjonowania systemu wymiaru sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.   
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda

13. emerytura. Poseł PiS: obroniliśmy to, co chciał zabrać Senat

- Emeryci widzą, że w Senacie chciano zabrać im 13. emeryturę. My ją obronimy i przekażemy tym, do których powinna trafić. W przyszłym roku będzie podobnie. Dodatkowo damy emerytom również 70 zł waloryzacji kwotowo procentowej - powiedział Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wojewoda lubelski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Prawo i Sprawiedliwość PiS emerytura pomoc społeczna polityka reforma sądownictwa sąd

Oszukani rolnicy od lat czekają na sprawiedliwość. Urlopy sędziów opóźniają sprawę

Kilkudziesięciu rolników z całego kraju zostało oszukanych na łączną kwotę przekraczającą 100 tys. zł. Na wszystko są dokumenty, udało się także ustalić sprawców. Sprawa wydaje się banalnie prosta. Nie jest jednak taka dla sądu, który od 2016 roku nie może doprowadzić jej do końca. Sprawę zbadali reporterzy programu "Kasta" nadawanego w TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo reforma sądownictwa TVPinfo rolnictwo oszustwo oszustwa sąd

Tomasz Sakiewicz: nie ma odwrotu od reformy sądownictwa

- Głównym paliwem opozycji jest mówienie "Europa się na nas obrazi". UE tymczasem to my. Polacy dziesiątkami tysięcy uczestniczyli w demonstracji poparcia dla reformy sądów. 80 proc. społeczeństwa tego chce - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej". Gośćmi audycji byli również: Jarema Piekutowski (Nowa Konfederacja) i Patryk Słowik (Dziennik Gazeta Prawna).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka reforma sądownictwa sądownictwo sąd Tomasz Sakiewicz Stanisław Janecki Parlament Europejski Unia Europejska

Rzecznik Izby Dyscyplinarnej SN: wypowiedzi Giertycha wobec sądu były wyjątkowo obraźliwe

- Dla każdego sędziego powiedzenie, że wykonuje polecenia jakiejś partii politycznej czy że jest jej funkcjonariuszem, to jest rzecz wyjątkowo obraźliwa - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Piotr Falkowski. Odniósł się do ukarania przez izbę Romana Giertycha karą porządkową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Sąd Najwyższy reforma sądownictwa sąd Roman Giertych

Tomasz Kozłowski: publikacja list poparcia do KRS na tym etapie kończy spór

- Stanowiska są już jawne, można sprawdzić, którzy sędziowie podpisali się pod tymi listami - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Kozłowski z "Faktu". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy" oraz Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Marcin Piasecki Wojciech Wybranowski Tomasz Kozłowski media Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa sądownictwo sąd

Wyszedł wcześniej na wolność, zabił zapaśnika. Dlaczego skrócono mu karę?

Dominik Sikora w ubiegłym tygodniu zmarł w jednym z poznańskich szpitali, nie odzyskawszy przytomności po tym, jak w nocy z 25 na 26 stycznia otrzymał silny cios pięścią w głowę. Sprawca, którym okazał się dobrze znany policji Olgierd Michalski, wyszedł z więzienia w listopadzie 2018 r., pół roku przed zasądzonym terminem. O przesłanki stojące za tą decyzją dopytywali wrocławski sąd reporterzy TVP Info z programu "Kasta".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo reforma sądownictwa TVPinfo

NASZ NEWS "Niedokładny i nierzetelny". Znamy uzasadnienie wyroku ws. Tomasza Arabskiego

Portal PolskieRadio24.pl jako pierwszy dotarł do tekstu uzasadnienia wyroku w procesie Tomasza Arabskiego i innych urzędników, którzy odpowiadali za organizację lotu prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 roku. Arabski i jedna z urzędniczek zostali skazani na kary w zawieszeniu. Pozostałych uniewinniono.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Arabski katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk sąd Stefan Hambura

Poseł PiS ws. listu sędziów TK w stanie spoczynku: absolutny skandal

- Jeśli podważa się fakt istnienia Trybunału Konstytucyjnego, jeśli uderza się w TK i stwierdza wprost, że nie istnieje, to jest absolutny skandal - tak do listu sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku odniósł się poseł PiS Przemysław Czarnek. W oświadczeniu sędziowie stwierdzili, że obecnie TK "praktycznie został zlikwidowany".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo sąd Trybunał Konstytucyjny

Dramatyczna walka o sprawiedliwość. Skazany za molestowanie dziecka, mimo że zeznania wycofano

Robert Fidura swoją walkę o sprawiedliwość toczy od 18 lat. Tyle czasu minęło od momentu, kiedy przez niedoszłą teściową i byłego męża swojej partnerki został oskarżony o molestowanie jej 5-letniej córki. I choć zdaniem biegłych m.in. zeznania świadków nie są wiarygodne, a niedoszła teściowa wycofała oskarżenia, mężczyznę skazano. Sprawą zajęli się reporterzy TVP.Info z programu "Kasta".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo reforma sądownictwa TVPinfo