X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sąd

Poseł PSL: należy znaleźć kompromis ws. reformy sądownictwa

- Wiele będzie zależało od tego, czy propozycja ma szanse negocjacji w pracy parlamentarnej? Czy też jest to sztywne stanowisko PiS? Odnoszę wrażenie, że należy się zatrzymać, zastanowić, próbować znaleźć kompromis i pozytywne rozwiązanie - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Andrzej Grzyb. 
Zobacz więcej na temat:  sąd sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość Krajowa Rada Sądownictwa krs Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE Łukasz Sobolewski

S. Gajewski: kluczowe jest zaufanie społeczeństwa do sądów

- Kluczową rzeczą jest, żeby społeczeństwo miało zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj przeciętny obywatel, zaczyna odbierać wymiar sprawiedliwości jako arenę sporu politycznego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z centrum Daszyńskiego. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Grzegorz Jankowski reforma sądownictwa Maciej Kożuszek Sebastian Gajewski Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo sąd

A. Macierewicz: dość panoszenia się postkomunistycznej kasty

- Chcemy przywrócić narodowi sądownictwo uczciwe, zmierzające do demokratycznego i niepodległościowego ładu w Polsce – powiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości. - Projekt ustawy dot. ustrojów sądów jest groźny dla wszystkich, którzy robią z wymiaru sprawiedliwości, a zwłaszcza z sądownictwa, narzędzie swoich politycznych interesów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo POLSKA reforma sądownictwa sąd Sąd Najwyższy

Prezes PiS: chcemy powstrzymać "wysadzenie w powietrze" wymiaru sprawiedliwości

- Po tym co się zaczęło dziać w ostatnich tygodniach to już właściwie jest anarchia. Sądownictwo w Polsce po prostu wypowiedziało posłuszeństwo nie jakiejkolwiek władzy, tylko obowiązującemu w Polsce prawu i wszystkim regułom, które tworzyły dotąd podstawy polskiego wymiaru sprawiedliwości - mówił lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Jarosław Kaczyński sąd Prawo i Sprawiedliwość ustawa

"Zdyscyplinować nadzwyczajną kastę". Politycy o projekcie PiS ws. sądów

Do Sejmu wpłynął w czwartek projekt zmian w ustawach sądowych przygotowany przez posłów PiS. Przewiduje on, że sędziowie, którzy będą podważali decyzję podjętą przez KRS i prezydenta, będą mogli być ukarani odsunięciem od sprawowanej funkcji bądź grzywną. Opozycja krytykuje zmiany, PiS mówi o potrzebie zdyscyplinowania sędziów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki sąd sądownictwo PiS

Premier: sędziowie muszą stać na straży praworządności, a nie własnych interesów

- Apeluję do sędziów, aby zaprzestali wygłaszać oświadczenia o powstrzymaniu się od wszelkich czynności orzeczniczych w prowadzonych sprawach. Takie oświadczenia to nic innego, jak namawianie do łamania prawa, do podważania statusu legalnie powołanych sędziów - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki premier sąd sądownictwo Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa krs reforma sądownictwa

Wójcik: apel Gersdorf wygląda na brutalne wejście w sferę niezawisłości sędziego

- Warto by zapytać, jaka jest podstawa prawna stanowiska pierwszej prezes Sądu Najwyższego. To wygląda na brutalne wejście w sferę orzeczniczą, w sferę niezawisłości sędziego - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd Małgorzata Gersdorf Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa Michał Wójcik Stanisław Janecki Polskie Radio 24 POLSKA

Waldemar Buda: nie cofniemy się przed zmianami w sądownictwie

- Reforma sądownictwa powinna być kontynuowana. Ministerstwo Sprawiedliwości już szykuje kolejne zmiany. Polacy tego oczekują - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister inwestycji Waldemar Buda z PiS. Zdaniem posłanki PO Joanny Augustynowskiej, "PiS zrobiło bałagan w sądownictwie".
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd reforma sądownictwa Prawo i Sprawiedliwość Waldemar Buda Dorota Kania Polskie Radio 24 POLSKA