X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
sąd

"Nie odpuszczę tych spraw". Paweł Kukiz zapowiada serię pozwów

- Uporządkowałem sprawy, będzie (pozew - przyp. red.) przeciwko pani Burzyńskiej, panu Stankiewiczowi, przeciwko panu Sikorskiemu, mam rozmowę w adwokaturze dotyczącą wypowiedzi pana Giertycha. Ja nie odpuszczę tych spraw - zapowiedział Paweł Kukiz, odnosząc się do publikacji dotyczących jego osoby po reasumpcji sierpniowego głosowania w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 ustawa medialna sąd

Sąd przywrócił emeryturę gen. Czempińskiemu. Woyciechowski: Departament I jest odpowiedzialny za śmierć Polaków

- Nie ma możliwości, żeby sąd, badając całą sprawę gen. Gromosława Czempińskiego, nie mógł dowiedzieć się, że Departament I jest także odpowiedzialny za śmierć polskich patriotów - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  gromosław czempiński PRL służba bezpieczeństwa komunizm emerytura sąd POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Wiecie, co robić, kiedy spotkacie ich na ulicy". Adwokat nawoływał do ataków na SG, jest akt oskarżenia

Warszawski adwokat Piotr B. odpowie przed sądem za wpisy na Twitterze, w których nawoływał do naruszenia nietykalności funkcjonariuszy Straży Granicznej i znieważenia komendantów tej formacji. Dziś Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mecenasowi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura sąd straż graniczna imigracja sądownictwo

"To wojna ideologiczna". Prezydent o nałożeniu przez TSUE kar na Polskę

W wywiadzie dla TVP prezydent został zapytany m.in. o kary nałożone na Polskę przez Trybunał Sprawiedliwości UE ws. kopalni Turów i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.  - To jest wojna ideologiczna toczona od dłuższego czasu, którą wydała Polsce i polskim władzom pewna część establishmentu sędziowskiego, mająca ogromne wpływy w krajach UE - powiedział Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE prawo Unia Europejska Andrzej Duda sąd pieniądze POLSKA polityka

Tomasz Grzywaczewski: "Memoriał" działa na Kreml jak płachta na byka

- Mottem "Memoriału" jest stwierdzenie: "prawda o przeszłości w trosce o teraźniejszość i przyszłość". Myślę, że ono doskonale oddaje, dlaczego ta organizacja jest taką solą w oku putinowskiego reżimu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz i pisarz, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Memoriał Rosja ŚWIAT Europa Andriej Sacharow Władimir Putin sąd reżim Polskie Radio 24

Będzie ekstradycja współpracowników Hugo Chaveza. Hiszpański sąd wydał zgodę

Były szef kontrwywiadu wojskowego Wenezueli generał Hugo Carvajal i zaufany oficer byłego prezydenta tego kraju Hugo Chaveza z ekstradycją do USA. Zgodę na nią wydał Sąd Karny i Administracyjny Hiszpanii (Audiencia Nacional). W innym orzeczeniu sąd zgodził się na wydanie Amerykanom również byłej osobistej pielęgniarki zmarłego w 2013 r. polityka.
Zobacz więcej na temat:  Wenezuela Hiszpania sąd Hugo Chavez areszt USA ŚWIAT Europa

"Należy uznać go za nieistniejący". Resort sprawiedliwości o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadczyło w czwartek, że w związku z przekroczeniem uprawnień przez Europejski Trybunał Praw Człowieka, jego wyrok w sprawie spółki Xero Flor należy uznać za nieistniejący w części odnoszącej się do Trybunału Konstytucyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd Trybunał Konstytucyjny Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Sebastian Kaleta sądownictwo