X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rząd

"Kwestionowanie orzeczeń TK to podważanie legalności państwa". Szef MEiN o działaniu części środowiska prawniczego

- Podważanie legalności orzeczeń TK to jest podważanie legalności państwa polskiego - powiedział w Lublinie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że to podważanie dotyczy również części środowiska prawniczego – niektórych dziekanów wydziałów prawa.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny prawo Przemysław Czarnek rząd Unia Europejska POLSKA polityka

Gliński o opozycji: żyjemy w pustce programowo-intelektualnej z tamtej strony

- Nie pamiętam jakiejkolwiek poważnej propozycji, czy ofensywy programowej polskiej opozycji od wielu lat. Żyjemy w pustce programowo-intelektualnej z tamtej strony, co jest destrukcyjne dla demokracji - mówił w sobotę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński podczas Kongresu Republikańskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo polityka rząd opozycja granica Białoruś Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu". Fogiel o rekonstrukcji rządu

– Rekonstrukcja rządu będzie niewielka, nie chciałbym, żeby cała ta sytuacja urastała do jakiejś rangi rewolucyjnej. Rząd funkcjonuje, to są jedynie zmiany wymuszone zmianami koalicyjnymi. Całość procesu będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Krzysztof Gawkowski Paweł Soloch Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka Polskie Radio rekonstrukcja rządu Marcin Kierwiński rząd PiS

"Zaprezentował program, który fundamentalnie zmienia podejście". Arkadiusz Mularczyk chwali ministra rolnictwa

- Uważam, że pan minister Grzegorz Puda bardzo się stara i jest aktywnym ministrem. Nie tak dawno zaprezentował program dla rolnictwa, który fundamentalnie zmienia podejście do bardzo wielu obszarów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Mularczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 rząd rekonstrukcja rządu

Debata w PE z udziałem premiera. Rzecznik rządu: sztuką jest walczyć o swoje interesy w UE

- Powinniśmy mówić o tym, jak powinny wyglądać relacje w Unii Europejskiej. To nie jest kwestia relacji ciepłych czy zimnych, tylko relacji uczciwych - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o planowane na wtorek wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. - Nie jest sztuką być poklepywanym po plecach, sztuką jest walczyć o swoje interesy w UE - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska rząd Parlament Europejski Trybunał Konstytucyjny

Sejm za ustawą o murze na granicy. Rzecznik rządu: powinna jak najszybciej trafić do prezydenta

- Budowa przez kilkaset kilometrów w trudnym terenie zajmie parę miesięcy - mówił rzecznik rządu Piotr Müller pytany, kiedy na granicy polsko-białoruskiej stanie mur. - Mam nadzieję, że nie będzie do niej uchwalonych poprawek, ustawa w te sprawie powinna jak najszybciej trafić do prezydenta - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd granica Białoruś imigranci w Europie Piotr Müller infografika polityka

Europoseł PiS zapowiada "nowy etap" funkcjonowania rządu. Zdradził, kto obejmie resort rolnictwa

- Henryk Kowalczyk jest dobrym kandydatem na ministra rolnictwa. Był ministrem środowiska, zna problemy ludzi wsi - oświadczył Bogdan Rzońca na antenie Polskiego Radia 24. Na uwagę, że brzmi to jak potwierdzenie, że poseł PiS obejmie ten resort, polityk odparł: "Tak, słyszałem o tym i mogę powiedzieć, że Henryk Kowalczyk będzie ministrem rolnictwa, a Grzegorz Puda obejmie ważne stanowisko".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek rolnictwo POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd rekonstrukcja rządu Grzegorz Puda Henryk Kowalczyk

Krajowy System Cyberbezpieczeństwa. Projektem nowelizacji ustawy zajmie się rząd

Projekt nowelizacji ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa zostanie dzisiaj przekazany pod obrady Komitetu Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych- poinformował pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński podczas konferencji Cyber24Day w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo GOSPODARKA POLSKA rząd polityka ustawa infrastruktura infrastruktura krytyczna infrastruktura IT