X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rynek pracy

Jak zmienia się polskie społeczeństwo? Dr Michał Kotnarowski o badaniu POLPAN

- Jeden z wniosków z badania (POLPAN) jest taki, że pewne procesy trwają długo i niewiele się zmienia, np. to, na jakie partie głosujemy, widać, że polscy wyborcy są stabilni, jeżeli chodzi o wybory w tej kwestii. Drugą kwestią są np. utrzymujące się różnice w płacach pomiędzy mężczyznami a kobietami - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Kotnarowski z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA badanie społeczeństwo kobieta mężczyzna rynek pracy

Raport GUS: o 176 tys. spadła liczba polskich emigrantów w 2020 roku

O 176 tys. spadła liczba polskich emigrantów w 2020 roku – czytamy w raporcie Głównego Urzędu Statystycznego „Informacja o rozmiarach i kierunkach czasowej emigracji z Polski w latach 2004-2020. „Podobny efekt obserwowaliśmy po kryzysie z 2008-2009 roku” – ocenia Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego, ekspert rynku pracy.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa Wielka Brytania Brexit pandemia kryzys gospodarczy rynek pracy Małgorzata Frydrych

W branży IT to nie programiści są najbardziej poszukiwani. Zaskakujące wyniki raportu

Ze wszystkich ofert pracy w branży IT, które w pierwszym półroczu br. pojawiły się na portalu Pracuj.pl, 49,25 proc. dotyczy zawodów niezwiązanych bezpośrednio z programowaniem - wynika z analizy. Obecnie rozwój w branży IT jest możliwy także na takich stanowiskach, jak analityk biznesowy, project manager i tester - podano.
Zobacz więcej na temat:  informatyk GOSPODARKA technologie rynek pracy rynek pracy it

ANALIZA Boom na rynku pracy trwa. Sprawdź, jak napisać dobre CV

Pocovidowe odbicie gospodarcze i związany z nim boom na rynku pracy zyskały już miano "Wielkiej Rezygnacji". Dobra sytuacja makroekonomiczna sprawia, że odejścia personelu z firm w poszukiwaniu lepiej płatnego zatrudnienia są w większości krajów rozwiniętych na rekordowym poziomie. Sprawdź, jak napisać CV, żeby należeć do grona tych, którym poszukiwanie nowego zatrudnienia idzie najlepiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rynek pracy kariera

Zapotrzebowanie na kandydatów do pracy rośnie. Coraz trudniej jednak z kompetencjami pracowników

W najbliższych latach polskie firmy będą się musiały mierzyć z rosnącym brakiem potrzebnych kompetencji u pracowników - ocenia w raporcie "Trendy w zatrudnieniu 2021" Polskie Forum HR. Pracodawcy są świadomi problemów z pozyskaniem pracowników do pracy, czego dowodem jest brak znaczących zwolnień w okresie pandemii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca firma kompetencje pracodawcy pracownik rynek pracy

polski ład Jak Polski Ład i KPO wpłyną na rozwój gospodarczy? Jest analiza NBP

Uruchomienie nowego programu Polski Ład oraz napływ funduszy unijnych związanych z realizacją Krajowego Planu Odbudowy będą pozytywnie wpływać na aktywność gospodarczą w Polsce w latach 2022-2023 – napisano w opublikowanym w poniedziałek przez NBP "Raporcie o inflacji".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA NBP budżet Polski finanse zatrudnienie gus pracownicy rynek pracy samozatrudnienie Polski Ład Krajowy Plan Odbudowy