X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ropa naftowa

Analitycy: na Wszystkich Świętych ponowny wzrost cen paliw

– O ile nie wydarzy się nic, co w gwałtowny sposób wpłynie na ceny ropy, to w przyszłym tygodniu ceny benzyn powinny utrzymywać się poniżej poziomu 6 zł za litr - oceniają analitycy paliwowi. Zwracają jednak uwagę, że na przełomie miesięcy ceny mogą przekroczyć ten próg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA benzyna paliwa ropa naftowa cena benzyny POLSKA ceny paliw ceny pieniądze oszczędności finanse społeczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

ANALIZA ''Co nam zostaje na życie po zapłaceniu rachunku za energię?''. Włochy i Francja szukają rozwiązań

Gwałtowny wzrost cen detalicznych energii elektrycznej podsycił napięcia między krajami Unii Europejskiej w kwestii transformacji energetycznej, przy czym niektórzy twierdzą, że nowa zielona polityka może zawyżyć rachunki konsumentów. W zeszłym tygodniu Bruksela zapowiedziała, że zbada możliwości złagodzenia skoków cen, w tym pomysł wspólnych zakupów gazu przez poszczególne kraje.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Unia Europejska gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa

Koncerny naftowe lobbowały przeciwko redukcji emisji. "Le Monde": uczestniczyły w tym firmy francuskie i amerykańskie

Badania francuskich i amerykańskich naukowców pokazują, że francuskie koncerny Total i Elf, podobnie jak amerykańskie firmy, starały się w przeszłości zatrzeć prawdę o wpływie człowieka na globalne ocieplenie i lobbowały przeciwko redukcji emisji. Obecnie odnawialne źródła energii stanowią 0,2 proc. działalności Total Energies - pisze dziennik "Le Monde".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ekologia emisja co2 ochrona środowiska ropa naftowa paliwa Stany Zjednoczone Francja

W USA rosną zapasy ropy. Możliwe odwrócenie trendu wzrostowego cen?

Cena ropy naftowej w USA wycofała się z najwyższych poziomów od 7 lat po tym, gdy branżowy raport wskazał na już czwarty z kolei tygodniowy wzrost amerykańskich zapasów surowca. Analitycy twierdzą, że wzrost zapasów może prowadzić do wyhamowania trendu wzrostowego na rynku paliw lub nawet spadków cen ropy na globalnych rynkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa USA

W USA ropa wciąż drożeje. Takiej serii tygodniowych zwyżek cen nie było od 2015 roku

Ceny ropy w USA wciąż szybko rosną. To będzie już 8. z kolei tydzień ze zwyżką notowań - najdłuższa taka seria od 2015 r. Globalny kryzys energetyczny pogorszył sytuację na rynkach paliw - informują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 81,87 USD, wyżej o 0,69 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Unia Europejska gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa

ANALIZA Ropa najdroższa od 2014 roku. Przyglądamy się prognozom na najbliższe miesiące

Ceny ropy w USA nieznacznie spadają, ale są blisko najwyższych poziomów od października 2014 r. Globalny kryzys energetyczny napędza popyt na energię w okresie poprzedzającym zimę. Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na listopad na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku kosztuje 80,47 USD.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja Unia Europejska gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa

ANALIZA Europie potrzebne jest zróżnicowanie kierunków dostaw gazu. Rosja i USA walczą o rynek

W 2020 roku w Davos prezydent USA Donald Trump wezwał narody europejskie do zwiększenia importu energii z USA i niepoddawania się pesymizmowi w kwestii zmian klimatycznych. Nawiązał również do obaw związanych z zależnością Europy od importu rosyjskiego gazu przez kontrowersyjny gazociąg Nord Stream 2. Twierdził, że import LNG może pomóc w rozwiązaniu problemów energetycznych Europy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Gazprom Rosja Unia Europejska gaz ziemny Nord Stream 2 ŚWIAT ropa naftowa Europa

Michał Kuczmierowski: RARS jest zdecydowana na wszelkie kroki, aby polska energetyka była bezpieczna

Można spodziewać się różnego rodzaju kryzysów, także energetycznych, więc rozważamy scenariusz, że agencja byłaby właścicielem zbiorników na ropę i paliwa płynne, a w przyszłości może także na gaz - mówił w rozmowie z poniedziałkowym "Pulsem Biznesu" prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa gaz ziemny Gazprom COVID-19

Ponad 10-kilometrowa plama ropy na oceanie. Martwe ptaki i ryby znaleziono u wybrzeży Kalifornii

Ponad pół miliona litrów ropy naftowej wyciekło do oceanu u wybrzeża amerykańskiego stanu Kalifornia. Źródłem wycieku jest prawdopodobnie podwodny rurociąg. Szkody dla środowiska nie zostały jeszcze oszacowane. W miejscowości turystycznej Huntington Beach zamknięto plaże.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone Kalifornia ropa naftowa katastrofa ekologiczna ekologia