X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rodzina

„Jest tam przecież mój kraj, moja ojczyzna”. Powrót z Niemiec po 31 latach

„Wyjechałam z Polski z rodzicami, mając 10 lat. Wróciłam po czterdziestce. Szalona różnica czasu i mojej perspektywy. Oczywiście miałam kontakt z Polską i często w Polsce bywałam. Ale poważna decyzja o powrocie została podjęta dopiero teraz. Jednak na przestrzeni lat, ta myśl towarzyszyła mojemu życiu, że jest tam przecież mój kraj, moja ojczyzna. Tak to czułam” - wspomina Aleksandra Fedorska.
Zobacz więcej na temat:  emigracja Polonia Niemcy rodzina wychowanie język ojczysty język polski edukacja praca Małgorzata Frydrych

Prof. Jan Żaryn z nagrodą im. Henryka Pobożnego. Marszałek Sejmu: potrzebujemy dzisiaj ludzi odważnych

- Potrzebujemy dzisiaj ludzi odważnych, którzy będą się przyznawać do wiary, do Kościoła, będą mówili, że to rodzina jest najważniejsza - powiedziała w sobotę w Legnicy marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która wzięła udział w gali wręczenia nagrody im. Henryka Pobożnego. Wyróżnienie otrzymał w tym roku prof. Jan Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo religia Kościół rodzina Jan Żaryn Marszałek Sejmu Elżbieta Witek

Michalski: celem jest osiągniecie dzietności na poziomie zastępowalności pokoleń

- Celem jest, osiągniecie dzietności na poziomie zastępowalności pokoleń, czyli 2,1. Chodzi o to, żeby Polaków nie ubywało, a przybywało. Od tego będzie zależeń rozwój gospodarczy i poziom życia każdego z nas - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Michalski, ekonomista i kulturoznawca, członek Rady Rodziny przy MRPiPS, ekspert PFR, Prezes Fundacji Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ekonomia rodzina dzieci społeczeństwo

Dr Bakalarczyk: polityka senioralna w wielu aspektach wymaga korekty lub wzmocnienia

- Programy senioralne takie jak Opieka 75+ czy program Aktywni+ są bardzo potrzebne, ale ich budżet jest stosunkowo niewielki jak na skalę potrzeb, które będą jeszcze rosnąć - mówił w Polskim Radiu 24 dr Rafał Bakalarczyk, współredaktor naczelny pisma "Polityka Senioralna" i członek zespołu ekspertów Instytutu Polityki Senioralnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo senior rodzina

Jak losy przodków wpływają na nasze rodzicielstwo? [POSŁUCHAJ]

Czasami w wirze obowiązków i zgiełku dnia codziennego udaje nam się znaleźć chwilę na spojrzenie wstecz i refleksję. Okazuje się, że z naszymi przodkami łączą nas nie tylko geny, ale także doświadczenia międzypokoleniowe. Oznacza to, że działania i myśli krewnych z przeszłości mogą kształtować nasze zachowania np. poprzez dziedziczenie pamięci o lęku. Temat rodzinnych zbiegów okoliczności poruszyła w Polskim Radiu Dzieciom w audycji "Strefa Rodzica" Agata Majewska - terapeutka dzieci i młodzieży oraz autorka bloga "Mama Sowa".
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica psychologia rodzina terapia radio dla rodziców DAB+

"Świadczeniobiorcy nie poniosą żadnych strat". Nowelizacja ustawy dot. 500+

Senat rozpatrzył nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która zakłada, że wnioski o świadczenie w ramach programu "Rodzina 500 plus" będzie można składać wyłącznie w sposób elektroniczny. Wypłatę środków otrzymywać jedynie w formie bezgotówkowej na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina rodzice dzieci polityka program 500+

Jak rytmy i rytuały mogą wprowadzić do życia spokój

Pewne rzeczy w naszym życiu się powtarzają lub występują po sobie naturalnie, tworząc w ten sposób rytmy i rytuały. Dają one poczucie bezpieczeństwa i wolności oraz są one widoczne zwłaszcza dla dzieci, przez co przerwanie ich może wywołać u młodszych osób niezadowolenie. O tym, dlaczego powtórzenia sprawiają, że życie staje się spokojniejsze opowiedział w "Strefie Rodzica" Andre Stern, autor książki pt: "Rytmy i rytuały dzieci. O rodzicielstwie opartym na zaufaniu".
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica rodzina rodzicielstwo radio bez reklam radio dla rodziców radio dla dzieci

POLSKI ŁAD Wsparcie dla rodzin w ramach Polskiego Ładu przegłosowane. Sejm przyjął ustawę

Sejm przyjął przepisy wspierające rodziny w ramach programu Polski Ład. Chodzi o rządowe wsparcie na drugie i kolejne dziecko. Według zapowiedzi rządu, dzięki programowi Polski Ład rodziny dostaną wsparcie w wysokości 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dziecko w wieku do 12 do 36 miesiąca życia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Sejm rodzina Polski Ład GOSPODARKA pomoc społeczna pomoc

"Ma ułatwić rodzicom podjęcie decyzji o kolejnych dzieciach". Socha o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym

- Rodzinny kapitał opiekuńczy jest pozbawiony kryterium dochodowego, bo nie jest to program socjalny. On ma ułatwić rodzicom podjęcie decyzji o kolejnych dzieciach - mówiła w Sejmie wiceminister rodziny Barbara Socha. Zdaniem opozycji świadczenie powinno przysługiwać na każde dziecko, szczególnie gdy w rodzinie jest dziecko z niepełnosprawnością.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rodzina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej polityka Sejm dzietność

"Właśnie kończymy konsultacje". Barbara Socha o projekcie "Strategia demograficzna 2040".

- Projekt "Strategia demograficzna 2040" już jest. Właśnie kończymy konsultacje. Mam nadzieję, że po uwzględnieniu części uwag, które do nas wpłynęły, a było ich sporo, projekt zostanie przyjęty i zaakceptowany przez Radę Ministrów i będziemy mogli przystąpić do jego realizacji - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka społeczeństwo Mirosław Skowron rodzina dzieci GOSPODARKA

Jakub Pacan: emerytury stażowe są sprawiedliwe

- Uczulają młodych ludzi na to, aby płacili składki. (…) Wiek 35 i 45 lat do dobry okres do tego, by jeszcze móc w miarę normalnie funkcjonować, będąc już na emeryturze. Dość często jest tak, że ludzie, którzy idą do pracy w młodym wieku lub wykonują pracę, która jest szczególnie uciążliwa, nie mają potem czasu, by cieszyć się emeryturą - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo rodzina emerytura

"Nie zgodziliśmy się na przywożenie do Polski ludzi siłą". Andrzej Duda w wywiadzie dla Fox News

Prezydent Andrzej Duda przekonywał w amerykańskiej telewizji Fox News, że w Polsce przestrzegana jest praworządność, a niektórzy przedstawiciele opozycji rozpowszechniają kłamstwa na temat sytuacji w kraju. W wywiadzie dla konserwatywnego publicysty Tuckera Carlsona polski prezydent mówił też o sprzeciwie wobec przymusowej relokacji migrantów i o realizowanych przez obecny rząd programach społecznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda imigranci w Europie USA rodzina program 500+