X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
relacje polsko-litewskie

"Oba nasze kraje są przedmiotem ataku hybrydowego". Szef MON z wizytą na Litwie

W Wilnie trwa spotkanie Rady Prezydenckiej pod przewodnictwem prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausdy z udziałem przedstawicieli ministerstw obrony i spraw zagranicznych obu krajów. Mariusz Błaszczak powiedział Polskiemu Radiu, że Polska i Litwa są przedmiotem ataku hybrydowego dokonywanego przez Białoruś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak granica relacje polsko-litewskie Litwa Białoruś migracja Ministerstwo Obrony Narodowej polityka Polityka zagraniczna Polski siły zbrojne

Para prezydencka z wizytą na Litwie. Sprawdź plan jutrzejszych obchodów

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w poniedziałek wieczorem na Litwę. Polski przywódca spotka się z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą, weźmie także udział w uroczystym posiedzeniu litewskiego Sejmu z okazji 230. rocznicy Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Litwa relacje polsko-litewskie Wilno Andrzej Duda prezydent Agata Kornhauser-Duda Jakub Kumoch

"Mówimy jednym głosem w sprawach bezpieczeństwa". Wiceszef MSZ o relacjach polsko-litewskich

 - Państwa, które opierają swoje bezpieczeństwo również o Polskę powinny być bardziej elastyczne w sprawach na których nam zależy. Zależy nam na utrzymaniu kulturowej obecności Polski i prawidłowej polityce historycznej na wschód od naszych granic - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Litwa relacje polsko-litewskie Mateusz Morawiecki

"Nasze relacje mogą stać się wzorem dla innych państw". Prezydent Litwy z wizytą w Polsce

- Wszystkie problemy można z łatwością rozwiązać, kiedy podchodzi się do siebie ze wzajemnym szacunkiem. Polska i Litwa mają wobec siebie całkowity szacunek i zrozumienie - powiedział w niedzielę w Krakowie prezydent Litwy Gitanas Nauseda podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Litwa Gitanas Nauseda prezydent Andrzej Duda relacje polsko-litewskie

"Czas związania naszych narodów, był dla nas czasem najlepszym". Andrzej Duda podczas wizyty prezydenta Litwy

- Odwiedzamy dwa światy: polsko-litewskiej historii i polsko-litewskiej współczesności. Czas związania naszych obojga narodów, był dla nas czasem najlepszym - zaznaczył w niedzielę prezydent Andrzej Duda odnosząc się do wizyty prezydenta Litwy Gitanas Nauseda w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Litwa Gitanas Nauseda Andrzej Duda prezydent relacje polsko-litewskie

Szef MON: Polska i Litwa podobnie widzą zagrożenia dla bezpieczeństwa regionu

Wojskowe relacje Polski i Litwy są bardzo bliskie - ocenili szefowie resortów obrony Polski i Litwy Mariusz Błaszczak i Arvydas Anusauskas po spotkaniu w Warszawie. Ministrowie zapewnili, że oba państwa podzielają ocenę zagrożeń bezpieczeństwa w regionie i wspólnie chcą im przeciwdziałać.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-litewskie wojsko służby i bezpieczeństwo NATO Litwa POLSKA MON Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie

Ćwierć wieku działalności Instytutu Polskiego w Wilnie. Placówka podejmuje trudne polsko-litewskie sprawy

1 lutego 1996 roku działalność rozpoczął Instytut Polski w Wilnie. Placówka zajmuje się nie tylko promocją polskiej kultury i nauki, ale podejmuje też trudne polsko-litewskie sprawy. - 25 lat istnienia Instytutu w Wilnie to około dwa i pół tysiąca zorganizowanych wydarzeń mówi IAR szefowa placówki Dorota Mamaj.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Litwa relacje polsko-litewskie Polacy za granicą Europa