X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
relacje polsko-amerykańskie

"Daty mają znaczenie". Prof. Regina-Zacharski o wizycie Mike'a Pompeo w Polsce

- Szalenie istotne jest, że Mike Pompeo właśnie jutro, w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej i Święto Wojsko Polska, odwiedzi Polskę i podpisana zostanie umowa. Daty w polityce odgrywają bardzo ważną rolę - podkreślał w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mike Pompeo USA relacje polsko-amerykańskie Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka

Mike Pompeo przyjedzie do Polski. Znamy datę i tematy wizyty

- Sekretarz stanu USA Mike Pompeo 15 sierpnia weźmie udział w obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej. Spotka się prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim - powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Pompeo oraz szef MON podpiszą umowę o współpracy wojskowej.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski Mike Pompeo stosunki polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone USA POLSKA relacje polsko-amerykańskie

NASZ WYWIAD Ekspert: wizyta w Waszyngtonie w tle ma ważny moment polityczny, zapowiedź relokacji wojsk. To wyzwanie dla Polski

- Wizyta w USA pokazała bliskie relacje polsko-amerykańskie, ale zabrakło w niej konkretów  – ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Michał Baranowski, ekspert German Marshall Fund. Analityk przestrzegał jednocześnie przed ryzykiem upartyjnienia relacji polsko-amerykańskich.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone NATO Donald Trump wojsko NASZ WYWIAD relacje polsko-amerykańskie

NASZ WYWIAD Trudna gra przed Polską. Ekspert: ważną rolą polskiej dyplomacji będzie utrzymanie obecności USA w Europie

- Rola naszej dyplomacji, polityki bezpieczeństwa, będzie bardzo duża w tym, by wzmacniać obecność Stanów Zjednoczonych i sił NATO w Europie, na wschodniej flance, w Polsce  – powiedział portalowi PolskieRadio24.pl dr Miłosz Gac (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku) w kontekście wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  Stany Zjednoczone NATO Donald Trump wojsko NASZ WYWIAD relacje polsko-amerykańskie

Elżbieta Królikowska-Avis: Polska zajęła miejsce Wielkiej Brytanii w relacjach z USA

- Powinniśmy być dumni z Polski i prezydenta Andrzeja Dudy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Elżbieta Królikowska-Avis, korespondentka polskich mediów w Wielkiej Brytanii. - Potrafiliśmy połączyć sprawy naszego bezpieczeństwa militarnego i energetycznego ze sprawami handlowymi czy telekomunikacyjnymi - dodała.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda w USA Wielka Brytania Stany Zjednoczone relacje polsko-amerykańskie Polskie Radio 24

"Prezydent okazał się ambasadorem Europy". Tomasz Sakiewicz o wizycie Andrzeja Dudy w USA

- Andrzej Duda bardzo zręcznie nie zgodził się na to, żeby została zmniejszona obecność amerykańskich wojsk w Europie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi byli również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") i Agaton Koziński ("Polska The Times").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka relacje polsko-amerykańskie Stanisław Janecki Tomasz Sakiewicz Agaton Koziński wybory prezydenckie 2020 kampania prezydencka Andrzej Duda Donald Trump Spotkanie Andrzej Duda - Donald Trump Andrzej Duda w USA

Donald Trump: prawdopodobnie przeniesiemy część wojsk z Niemiec do Polski

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że część spośród 9 tysięcy amerykańskich żołnierzy, którzy mają zostać wycofani z Niemiec, prawdopodobnie zostanie przeniesiona do Polski. – Sojusz Polski i USA bazuje na wspólnych wartościach – mówił też prezydent USA po rozmowach z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA USA

Ustalenia dot. współpracy obronnej. Andrzej Duda: Polska gotowa na przyjęcie amerykańskich żołnierzy

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że część amerykańskich żołnierzy, która prawdopodobnie zostanie wycofana z Niemiec, powróci do kraju, a część zostanie przeniesiona do innych części Europy, w tym do Polski. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Polska jest gotowa przyjąć więcej żołnierzy USA, zaapelował też, by prezydent USA nie wycofywał oddziałów z Europy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT relacje polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA

Donald Trump: prawdopodobnie przeniesiemy część wojsk z Niemiec do Polski

Prezydent USA Donald Trump powiedział, że część spośród 9 tysięcy amerykańskich żołnierzy, którzy mają zostać wycofani z Niemiec, prawdopodobnie zostanie przeniesiona do Polski.- Sojusz Polski i USA bazuje na wspólnych wartościach – mówił też prezydent USA po rozmowach z prezydentem Polski Andrzejem Dudą w Waszyngtonie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT relacje polsko-amerykańskie Stany Zjednoczone Donald Trump Andrzej Duda Andrzej Duda w USA

"Przerywa kampanię, by załatwić ważne polskie sprawy". Poseł PiS o wizycie Andrzej Dudy w USA

- Są sprawy dla Polaków ważniejsze niż interes polityczny - tą sprawą jest nasze bezpieczeństwo - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Bartosz Kownacki. Gościem audycji "Dwie strony" był również poseł Paweł Zalewski z PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka relacje polsko-amerykańskie Bartosz Kownacki Paweł Zalewski Andrzej Duda w USA Eliza Olczyk