X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
rekonstrukcja rządu

"Jego mocną stroną jest wszechstronność". Szef sejmowej komisji rolnictwa o Henryku Kowalczyku

Przewodniczący komisji rolnictwa w obu izbach parlamentu pozytywnie odnieśli się do rekonstrukcji rządu, która objęła między innymi urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Nowym szefem resortu został Henryk Kowalczyk. Dodatkowo będzie on też pełnił funkcję wicepremiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo Henryk Kowalczyk rekonstrukcja rządu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

TYLKO U NAS Rosnące ceny nawozów, ASF, budowa holdingu spożywczego. Nowy minister rolnictwa o wyzwaniach dla polskiej wsi

- Ceny nawozów znacząco podnoszą koszty produkcji, rosną wraz z cenami gazu. To największe wzywanie obecnej chwili. Drugą sprawą jest ASF, będziemy starali się ograniczać chorobę - mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu POLSKA polityka rząd Mateusza Morawieckiego rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk

Jacek Karnowski o zmianach w rządzie: to rekonstrukcja porządkująca

- Nie możemy mieć pretensji do obozu rządzącego, że stara się równoważyć siły w ramach swojej formacji. Nie wykracza to poza żadne standardy. Tę rekonstrukcję nazwałbym porządkującą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z tygodnika "Sieci". Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd premier Mateusz Morawiecki Andrzej Duda zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24

"To działanie z myślą, by Polska rozwijała się jeszcze lepiej". Prezydent dokonał zmian w składzie rządu

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. - Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty; staram się, żeby współpraca z rządem układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie - mówił we wtorek do nowo powołanych ministrów prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Piotr Müller rząd rekonstrukcja rządu

"Ma charakter porządkujący". Prof. Jacek Reginia-Zacharski o rekonstrukcji rządu

- Ta sytuacja trochę się przeciągnęła, natomiast wymagała uporządkowania - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując zbliżającą się rekonstrukcję rządu. Jak stwierdził, wiadomo było, że musi do tego dojść, odkąd koalicję opuścił Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż rekonstrukcja rządu PiS rząd Mateusz Morawiecki zjednoczona prawica POLSKA polityka

"Będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu". Fogiel o rekonstrukcji rządu

– Rekonstrukcja rządu będzie niewielka, nie chciałbym, żeby cała ta sytuacja urastała do jakiejś rangi rewolucyjnej. Rząd funkcjonuje, to są jedynie zmiany wymuszone zmianami koalicyjnymi. Całość procesu będzie prawdopodobnie zakończona w przyszłym tygodniu – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Radosław Fogiel Krzysztof Gawkowski Paweł Soloch Beata Michniewicz Trójka POLSKA polityka Polskie Radio rekonstrukcja rządu Marcin Kierwiński rząd PiS

"Zaprezentował program, który fundamentalnie zmienia podejście". Arkadiusz Mularczyk chwali ministra rolnictwa

- Uważam, że pan minister Grzegorz Puda bardzo się stara i jest aktywnym ministrem. Nie tak dawno zaprezentował program dla rolnictwa, który fundamentalnie zmienia podejście do bardzo wielu obszarów - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Arkadiusz Mularczyk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 rząd rekonstrukcja rządu

Europoseł PiS zapowiada "nowy etap" funkcjonowania rządu. Zdradził, kto obejmie resort rolnictwa

- Henryk Kowalczyk jest dobrym kandydatem na ministra rolnictwa. Był ministrem środowiska, zna problemy ludzi wsi - oświadczył Bogdan Rzońca na antenie Polskiego Radia 24. Na uwagę, że brzmi to jak potwierdzenie, że poseł PiS obejmie ten resort, polityk odparł: "Tak, słyszałem o tym i mogę powiedzieć, że Henryk Kowalczyk będzie ministrem rolnictwa, a Grzegorz Puda obejmie ważne stanowisko".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek rolnictwo POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd rekonstrukcja rządu Grzegorz Puda Henryk Kowalczyk

"Nie spodziewałbym się jakiegoś przełomu". Patryk Słowik o rekonstrukcji rządu

- Moim zdaniem to jest kwestia kilku tygodni, natomiast nie spodziewałbym się jakiegoś przełomu przy tej rekonstrukcji - powiedział w audycji "Debata poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Patryk Słowik, dziennikarz Wirtualnej Polski, odnosząc się do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego o ewentualnych zmianach w rządzie. Gośćmi Elizy Olczyk byli także Michał Płociński z "Rzeczpospolitej" i Piotr Grzybowski z tygodnika "Niedziela".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rekonstrukcja rządu Rząd RP rząd Mateusz Morawiecki premier Jarosław Kaczyński Dorota Kania