X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
reforma szkolnictwa

Reforma szkolnictwa branżowego. Szanse i zagrożenia

1 września rozpoczęły działalność szkoły branżowe I stopnia, które zastąpiły dotychczasowe trzyletnie zasadnicze szkoły zawodowe. Kolejnym etapem będzie rozpoczęcie działalności dwuletniej branżowej szkoły II stopnia. Gośćmi audycji Kapitał i Praca byli: Jolanta Kosakowska ze Związku Rzemiosła Polskiego i Sławomir Wittkowicz, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność-Oświata".
Zobacz więcej na temat:  edukacja reforma szkolnictwa szkoła

Reforma szkolnictwa. "Powrót do sprawdzonych wzorców"

- 4-letnie liceum ma wiele przewag nad dotychczasowym systemem. Po reformie edukacji program nauczania może być bardziej linearny. 4-letnie liceum daje też m.in. więcej czasu na dodatkowe zainteresowania – mówił w audycji Szukając Dziury w Całym Piotr Zaremba z tygodnika W Sieci. Gość mówił także o reformie edukacji za rządów Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma edukacji edukacja Łukasz Warzecha gimnazjum reforma szkolnictwa liceum

"Reforma szkolnictwa wyższego jest potrzebna"

- Nikt nie mówi, że zapowiedziana przez wicepremiera Jarosława Gowina reforma szkolnictwa wyższego to będzie krótka i prosta operacja. Gdy zaczęły się prace - jak dziś ogłoszono – 574 dni temu - pojawiły się pewne założenia. Po dzisiejszych negocjacjach te założenia zostały zmienione. Cały czas jest to dzieło w trakcie tworzenia – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Mikiewicz z Instytutu Badań Edukacyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma szkolnictwa Jarosław Gowin Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Reforma szkolnictwa wyższego. "Przełom jest raczej pozorny"

„Projekt reformy szkolnictwa wyższego jest gotowy” – poinformował minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podczas otwarcia Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie. Po kilkumiesięcznych konsultacjach ze środowiskiem akademickim zmianami zajmie się rząd. O tzw. Ustawie 2.0 mówił w audycji Gorący Temat dr Marek Kisilowski z Politechniki Warszawskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szkolnictwo wyższe reforma szkolnictwa Jarosław Gowin Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

"Minister Gowin mówił o stanięciu w prawdzie"

 "Władze wyższych uczelni powinny poddać się autolustracji" – powiedział wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Podkreślił, że procesu tego nie należy nazywać dekomunizacją. Słowa wicepremiera komentował w Polskim Radiu 24 historyk prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Gowin szkolnictwo wyższe Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego reforma szkolnictwa lustracja dekomunizacja

"PiS musi zgadzać się na niezależność Gowina"

Wicemarszałek Sejmu wątpi w poparcie parlamentarzystów PiS dla reformy szkolnictwa wyższego, autorstwa ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Wicepremier Gowin prezentuje jej założenia podczas Narodowego Kongresu Nauki w Krakowie. Przewodniczący klubu PiS – Ryszard Terlecki zastrzegł w radiowej Trójce, że nie zna projektu, ale jego zdaniem, propozycje Jarosława Gowina, mogą budzić wątpliwości. O Ustawie 2.0 w Polskim Radiu 24 mówił Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Gowin Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego edukacja reforma szkolnictwa

Przekształcenia szkół zawodowych. Zmiany od 2019

– Mamy z jednej strony nauczycieli, którzy odchodzą na emeryturę, świadczenia, ale mamy też wzrost liczby etatów. Na przełomie października i listopada będziemy mieć pełną informację o zatrudnieniu nauczycieli – mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji Maciej Kopeć. Wcześniej minister Anna Zalewska informowała, że przekształcenia szkół wygenerują ok. 10 tys. miejsc pracy.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji Narodowej reforma szkolnictwa reforma edukacji nauczyciel praca

"Wokół reformy edukacji tworzy się atmosferę apokalipsy"

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru powiedział, że "po reformie edukacji powstanie nowa odmiana człowieka – homo pisus", gdyż "PiS hoduje sobie zupełnie nowych żołnierzy, którzy mają stać na straży ideologii prawicowej, PiS i prawicowego światopoglądu". O reformie edukacji i jej krytyce ze strony opozycji rozmawiali w Debacie Dnia Piotr Semka (Do Rzeczy) i Artur Celiński (Res Publica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma szkolnictwa reforma edukacji szkoła szkoła podstawowa edukacja Ministerstwo Edukacji Narodowej Piotr Semka

Podwyżki dla nauczycieli. "Będę głosował za protestem"

Premier Beata Szydło zapowiedziała w poniedziałek, że pensje nauczycieli wzrosną w ciągu trzech lat o 15 proc. Pierwsza podwyżka ma nastąpić 1 kwietnia 2018 roku, druga 1 stycznia 2019 roku, trzecia 1 stycznia 2020 roku. O podwyżkach dla nauczycieli mówił w nowej audycji Polskiego Radia 24 Północ-Południe Andrzej Piegutkowski, członek prezydium Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarności". Sprawę komentował też w Polskim Radiu 24 Stanisław Kowal z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło reforma szkolnictwa nauczyciel szkoła

"Zatrudnienie straciło 10 tysięcy nauczycieli"

Gościem audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka był Michał Szczerba. Poseł Platformy Obywatelskiej w Polskim Radiu 24 mówił m.in. o reformie edukacji. Dziś, 4 września, rozpoczął się nowy rok szkolny – pierwszy, w którym obowiązują zmiany w systemie oświaty, wprowadzone przez rząd PiS.
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska edukacja szkoła Anna Zalewska reforma szkolnictwa Michał Szczerba PiS gimnazjum Ministerstwo Edukacji Narodowej