X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
reforma sądownictwa

"Element konfliktu Zbigniew Ziobro-PiS". Poseł Lewicy o odwołaniu przewodniczącego KRS

 - Merytoryczne względy raczej nie były brane pod uwagę, chodzi o strefy wpływów - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Lewicy Bogusław Wontor. Krajowa Rada Sądownictwa odwołała w czwartek w głosowaniu przewodniczącego Rady sędziego Leszka Mazura i rzecznika prasowego sędziego Macieja Miterę.
Zobacz więcej na temat:  Krajowa Rada Sądownictwa sądownictwo reforma sądownictwa krs

"Jasne zapisy na przyszłość". Piotr Kaleta o kompromisie ws. budżetu UE

- Za każdym dokumentem i traktatem muszą stać ludzie, którzy będą umieli pilnować tego, co jest w nich zawarte. Żadna formacja polityczna nie będzie dzierżyła władzy zawsze, musieliśmy patrzeć daleko w przyszłość wprowadzając te mechanizmy - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość). W audycji dyskutowali również; Marcin Romanowski (Solidarna Polska), Krzysztof Kwiatkowski, senator opozycyjny oraz Marek Rutka (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 Solidarna Polska reforma sądownictwa fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Paweł Zalewski POLSKA

"Polska zaakceptuje porozumienie". Paweł Zalewski o negocjacjach budżetowych z UE

- PiS i obecny rząd nie mają żadnej korzyści w zawetowaniu funduszy UE, absolutnie niezbędnych do tego, by mógł zrealizować swoje obietnice, nie mam żadnej  wątpliwości, że porozumienie zostanie znalezione - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Zalewski, poseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 Solidarna Polska reforma sądownictwa fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Paweł Zalewski POLSKA Stanisław Janecki

"Kluczowa jest nieskazitelność moralna". Prof. Ryba o sprawie sędziego Iwulskiego

- W rękach sędziego jest władza, jakiej praktycznie żadna z władz wykonawczych nie ma. (...) Jeśli tutaj nie ma nieskazitelności moralnej, charakterów najlepszych z możliwych, to będziemy mieli do czynienia z państwem, które jest niesprawiedliwe - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka prof. Mieczysław Ryba sądownictwo sąd Sąd Najwyższy reforma sądownictwa

"Na efekty trzeba jeszcze poczekać". Rzecznik SN broni decyzji I prezes

- Sytuacja pracownicza w SN wymagała kompleksowego uporządkowania i to się dzieje - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Aleksander Stępkowski. - Wydaje mi się, że działalność I prezes w ogóle cieszy się poparciem pracowników, chociaż na efekty tych działań trzeba jeszcze poczekać - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo prasa Sąd Najwyższy reforma sądownictwa

Sprawa Polski i Węgier na komisji PE. Europosłowie skrytykowali też niemiecką prezydencję

Europosłowie komisji wolności obywatelskich PE dyskutowali w poniedziałek na temat procedury z art. 7. wobec Polski i Węgier, ale krytyka większości deputowanych została skierowana również pod adresem niemieckiej prezydencji, która zignorowała zaproszenie na posiedzenie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski sądownictwo reforma sądownictwa Niemcy POLSKA Węgry Beata Kempa

"Weto jest racjonalną techniką negocjacyjną". Publicysta o stanowisku Polski ws. budżetu UE

- Czas zacząć oceniać działania w przestrzeni politycznej z punktu widzenia korzyści dla nas jako państwa i obywateli oraz uzyskiwać jak najwięcej. Nie widzę powodu, by Polacy ciągle mieli oczekiwać mało - mówił w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. W dyskusji wzięli udział również Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie").
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 Solidarna Polska reforma sądownictwa fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej

Szef MSZ: polexit jest absolutnym absurdem, a weto to uprawniony element negocjacji w UE

- Gdy chodzi o dobro wspólne UE, to mechanizm warunkowości dotyczący praworządności stanowi ewidentną próbę obejścia pierwotnego prawa unijnego, traktatu o Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Rau, minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 Solidarna Polska reforma sądownictwa fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej Zbigniew Rau

Paweł Lisicki: stawką rozgrywki wokół budżetu UE jest nasza suwerenność

- Groźba użycia weta wydaje się na tym etapie pomysłem właściwym, ale może trzeba też zastanowić się nad tym, co się stanie, gdyby spróbowano zrealizować groźby mówiące o wykluczeniu Polski i Węgier z Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki, red. naczelny tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 Solidarna Polska reforma sądownictwa fundusze unijne Polska w Unii Europejskiej

Janusz Kowalski: dzisiaj to Polska broni głównych wartości UE

- Politykom PO i totalnej opozycji bardzo uwiera suwerenność i podmiotowość Polski. Dzisiaj w istocie mówią dokładnie to, co politycy niemieccy czy francuscy - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski (Solidarna Polska), komentując spór o uzależnienie wypłat środków UE od kwestii przestrzegania praworządności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska budżet unijny Polskie Radio 24 Solidarna Polska reforma sądownictwa fundusze unijne