X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
reforma sądownictwa

S. Kaleta: zasadą funkcjonowania sędziów jest apolityczność

- Zasadą funkcjonowania sędziów powinna być apolityczność, ale obserwując część ich medialnych wystąpień można odnieść wrażenie, że minęli się z powołaniem i chcą być politykami - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory parlamentarne Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Sprawiedliwości Sebastian Kaleta Antoni Trzmiel PiS reforma sądownictwa

M. Romanowski: reformie wymiaru sprawiedliwości towarzyszy opór

- Wypowiedzi Sławomira Neumanna tylko potwierdzają konieczność reformy sądownictwa. Nie może być tak, że jakaś opcja polityczna czerpie nielegalne korzyści z częścią środowiska sędziowskiego. To jest niebezpieczne dla państwa prawa i dla normalnego funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości – mówił Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sławomir Neumann reforma sądownictwa polityka POLSKA

M. Wypych: hasło "ulica i zagranica" przestało działać

– Na przykładzie opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie pytań prejudycjalnych widać, że hasło "ulica i zagranica" oraz skargi totalnej opozycji w Brukseli przestały działać – powiedziała Małgorzata Wypych z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Małgorzata Wypych Jerzy Jachowicz wybory w Polsce Wybory parlamentarne 2019 wybory parlamentarne Prawo i Sprawiedliwość reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE

Rzecznik TSUE o pytaniach polskich sądów: niedopuszczalne

- Pytania polskich sądów do unijnego Trybunału Sprawiedliwości o model postępowania dyscyplinarnego są niedopuszczalne - przekazał rzecznik generalny TSUE. Dotyczą one obaw o niezawisłość sędziowską po wprowadzeniu systemu postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów. Rzecznik podzielił tym samym argumentację polskiego rządu, który wnioskował o odrzucenie pytań.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo reforma sądownictwa Europa