X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
raport

Ile przedszkoli i szkół pracuje stacjonarnie? Najnowsze dane MEiN

99,7 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 96,7 proc. szkół podstawowych i 97,3 proc. ponadpodstawowych pracowało w poniedziałek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki POLSKA szkoła podstawowa przedszkole liceum edukacja Koronawirus w Polsce COVID-19 dzieci szkoła młodzież badania raport

Bilans finansowy obecności Polski w UE. Prof. Krysiak odpowiada na pytania i zarzuty

Według raportu dotyczącego bilansu finansowego obecności Polski w UE, całkowite straty dla Polski w okresie od 2004 r. do 2020 r. wynoszą ok. 535 mld zł. "Puls Biznesu" zadał wiele pytań na temat raportu i sformułował zarzuty. Na portalu wPolityce.pl odpowiedział na nie jeden ze współautorów bilansu, prof. Zbigniew Krysiak.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska gospodarka polska pieniądze ekonomia raport POLSKA społeczeństwo

Finansowy bilans obecności Polski w UE. Autorzy raportu: chodzi o wyeliminowanie nieprawidłowości, nie o Polexit

Raport dotyczący transferów finansowych pomiędzy naszym krajem a Unią Europejską pokazuje, że Polska straciła ok. 535 mld zł. - Raport przede wszystkim diagnozuje pewnego rodzaju nieprawidłowości i zjawiska związane z asymetrią. Dzieje się to nie po to, żeby uzasadniać nasze wyjście z UE, ale żeby wyeliminować te nieprawidłowości lub dysfunkcje - powiedział prof. Tomasz Grosse.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska pieniądze fundusze unijne dotacje unijne gospodarka polska raport finanse POLSKA polityka GOSPODARKA

"Przyczyną były przynajmniej dwie eksplozje". Macierewicz o raporcie dot. katastrofy smoleńskiej

Kilka dni temu Antoni Macierewicz - przewodniczący podkomisji smoleńskiej badającej przyczyny katastrofy - przekazał w Sejmie, że 10 sierpnia podkomisja przegłosowała raport. - Wszystkie rodziny ofiar katastrofy zostały powiadomione, że raport jest dla nich dostępny i mogą się z nim zapoznać w siedzibie komisji - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa lotnicza katastrofa w Smoleńsku Antoni Macierewicz raport

Polska celem cyberataków. Raport ABW: nastąpił znaczący wzrost zgłoszeń i zagrożeń

Eksperci Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT GOV) odnotowali w 2020 roku 23,3 tys. faktycznych incydentów w cyberprzestrzeni przy 246 tys. zgłoszeń potencjalnych zdarzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ABW raport cyberprzestępczość cyberzagrożenia cyberataki cyberbezpieczeństwo Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego służby i bezpieczeństwo

"Polscy uczniowie lubią szkołę, ale zadowolenie spada wraz z wiekiem". Raport o jakości życia dzieci i młodzieży

Uczniowie lubią polską szkołę, szczególnie ci najmłodsi. Lepsze zdanie o szkole mają uczniowie z terenów wiejskich, najgorsze z województw: lubelskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego - wynika z raportu o jakości życia dzieci i młodzieży sporządzonego na podstawie badania zleconego przez Rzecznika Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna młodzież edukacja Rzecznik Praw Dziecka raport badanie Mikołaj Pawlak

USA: pandemia wpłynęła na wzrost nastrojów antyazjatyckich. Odnotowano 9 tys. incydentów

Od początku pandemii COVID-19 odnotowano w USA 9081 incydentów antyazjatyckich, od zaczepek słownych po jawne napaści - wynika z opublikowanego raportu Stop AAPI Hate, organizacji monitorującej przestępstwa z nienawiści wobec Amerykanów pochodzących Azji i Wysp Pacyfiku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA raport badania mowa nienawiści NAUKA społeczeństwo socjologia Azja rasizm przemoc pandemia

Opublikowano pierwszy raport Państwowej Komisji ds. Pedofilii. Najmłodsza z ofiar miała rok

349 zgłoszeń trafiło dotychczas do Państwowej Komisji ds. Pedofilii. Informacje te zawarto w pierwszym pełnym raporcie, opublikowanym w internecie. Dokument ma 250 stron i zawiera opis działalności komisji, analizę zgłoszeń, badania nad sprawami sądowymi z lat 2017-2020, a także rekomendacje dotyczące zmian prawnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pedofilia przestępczość raport dziecko seks

ANALIZA Ogromne pakiety fiskalne dla ratowania gospodarki. Raport Światowego Forum Ekonomicznego

Ostatnia edycja prognozy ekonomistów ankietowanych przez Światowe Forum Ekonomiczne ukazała się w warunkach poprawiającej się ogólnej dynamiki ożywienia gospodarczego, jednak w głęboko niepewnym otoczeniu o bardzo rozbieżnych trajektoriach. W poszczególnych krajach otwierają się zróżnicowane ścieżki, które w dużej mierze zależą od dostępu do szczepionek i zasobów finansowych dostępnych dla rządów. Ekonomiści przeanalizowali najważniejsze czynniki wspierające ożywienie, jak również istotne wydarzenia i zagrożenia, które mogą je opóźnić lub nawet zatrzymać.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA raport COVID-19 ŚWIAT