X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
radio

Cenzura w Radiu Nowy Świat. Jedliński: Jethon przeniosła do nas wszystkie najgorsze wzorce Trójki

Piotr Jedliński oficjalnie odniósł się do powodów swojego odejścia z Radia Nowy Świat. Byłego prezesa stacji do szczerości skłoniły słowa Magdaleny Jethon, które nazywa "bezczelnym kłamstwem". "Staliśmy się skrzywionym ideologicznie medium, którego udziałowcy, zamiast sikać pod wiatr, robią pod siebie" - napisał Jedliński. 
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich

Afera po odejściu dziennikarza z Radia Nowy Świat. RPO nie stanie w obronie Jedlińskiego

Radio Nowy Świat poinformowało, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgłośnią. Ma to związek z używaniem przez niego męskiej formy w stosunku do Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Do obrony byłego prezesa Radia Nowy Świat wezwał w środę Rzecznika Praw Obywatelskich wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Adam Bodnar przekazał jednak, że nie ma kompetencji, by coś w tej sprawie zrobić.
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich

Odeszli z Trójki, mówiąc o "cenzurze". Jedliński poznał "wolność słowa" w Radiu Nowy Świat

Radio Nowy Świat poinformowało, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej rozgłośnią. Ma to związek z używaniem przez RNŚ męskiej formy w stosunku do Michała Sz. (podającego się za "Małgorzatę", ps. Margot). Mimo że sam Jedliński apelował w internecie o poszanowanie wolności mediów i jego osoby, kilkanaście godzin później stracił pracę. Wielu publicystów i komentatorów przypomina, że osoby, które ugięły się pod presją środowisk LGBT, same odeszły z radiowej Trójki jako "obrońcy wolności słowa", którzy przeciwstawiają się rzekomej cenzurze.
Zobacz więcej na temat:  LGBT radio internetowe społeczeństwo radio media wolność słowa dziennikarstwo POLSKA

Piotr Jedliński nie jest już prezesem Radia Nowy Świat. Wcześniej naraził się aktywistom LGBT

"Informujemy, że Piotr Jedliński zrezygnował z funkcji prezesa spółki zarządzającej Radio Nowy Świat" - podano na Twitterze rozgłośni Radio Nowy Świat. Wcześniej kierujący spółką został ostro zaatakowany w sieci za sposób wypowiadania się o aresztowanym tymczasowo Michale Sz. podającym się za "Margot".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka LGBT dziennikarstwo dziennikarze media areszt radio radio internetowe

"Nie powinniśmy protestować, gdy powstają szalone projekty"

- Radio to było dla mnie oszałamiające odkrycie. W Instytucie Naukowym była cisza, spokój, obliczenia, miesiące badań. W radiu wszystko było potrzebne natychmiast, za parę minut, już, w tej chwili. Ja w ten wir wpadłem. Bardzo mi się to podobało, podobała mi się ta atmosfera. To było fascynujące - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia naukowiec, dziennikarz radiowy i telewizyjny, wykładowca akademicki Wiktor Niedzicki.
Zobacz więcej na temat:  Jolanta Fajkowska NAUKA dziennikarstwo radio

Mariusz Owczarek nowym szefem redakcji muzycznej Trójki

– Kiedy spotykaliśmy się na antenie, zawsze pytałem: "co u Bossa?". Gdy dziś zadam to pytanie, nie będzie ono dotyczyło kogoś gdzieś daleko w świecie, ale osoby tuż obok mnie – tymi słowami Piotr Stelmach zapowiedział swojego dzisiejszego rozmówcę – Mariusza Owczarka, nowego szefa redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka radio dyrektor dziennikarstwo Mariusz Owczarek Piotr Stelmach