X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
psychiatria

Narastający problem samobójstw wśród dzieci. Psycholog: to pokazuje, że świat dorosłych nie spełnia swojej roli

- To jest zatrważająca statystyka, która mówi o tym, że świat dorosłych niekoniecznie spełnia swoją rolę. Poczynając od rodziców, a kończąc na decydentach, którzy określają sposób działania systemu ochrony zdrowia w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Rowiński (psycholog, UKSW). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 zdrowie społeczeństwo pandemia psychologia Małgorzata Raczyńska-Weinsberg dzieci młodzież psychiatria służba zdrowia

Antoni Kępiński - psychiatra - humanista

103 lata temu, 16 listopada 1918 roku urodził się wybitny lekarz psychiatra, Antoni Kępiński. Z otwartością podchodził do psychiatrii jako części humanistyki, a do pacjenta - z sercem, empatią i ogromną wyrozumiałością. Zmienił polską psychiatrię i odbiór społeczny tej dziedziny oraz chorych psychicznie.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Kraków Jan Paweł II II wojna światowa psychiatria psychiatra psychologia psychoterapia stres

Biograf Wandy Półtawskiej: młodzież do niej lgnie, bo szuka wartości

- Młodzież ją kocha na różnych etapach i na różnych poziomach. Młodzież lubelska bardzo do niej lgnie, bo ona opowiada o przedwojennym Lublinie, o Ravensbruck - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Krzyżak ("Rzeczpospolita"), autor książki "Wanda Półtawska. Biografia z charakterem". 
Zobacz więcej na temat:  Wanda Półtawska Jan Paweł II chrześcijaństwo psychologia II wojna światowa psychiatria rodzina Polskie Radio 24

Rzecznik Praw Dziecka: 15 proc. młodszych dzieci jest chronicznie smutnych, to niepokojące

- W odniesieniu do samopoczucia psychicznego dzieci i młodzieży mamy dane niepokojące w niektórych grupach dzieci i młodzieży. Niepokojące jest to, że ok. 15 proc. młodszych dzieci czuje się cały czas smutnych. Ale to się pokrywa z wynikami dotyczącymi chociażby rodziny i szkoły - rodzina i szkoła są czynnikami chroniącymi - mówił w Polskim Radiu 24 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak dzieci młodzież telefon zaufania psychiatria

Wanda Półtawska kończy 100 lat. Jej była studentka: zakochałam się w tym, co i w jaki sposób mówiła

- Potrafiła idealnie skupiać uwagę studentów na tym, co mówiła. Panowała nad grupą. Jeśli wyczuwała z naszej strony znużenie, to natychmiast przywoływała jakąś dygresję, zawsze związaną z tematem. Automatycznie wszyscy wracaliśmy do wykładu - mówiła w Polskim Radiu 24 była studentka dr Wandy Półtawskiej Maria Fortuna-Sudor (tygodnik "Niedziela"). 
Zobacz więcej na temat:  Wanda Półtawska Jan Paweł II chrześcijaństwo psychologia II wojna światowa psychiatria rodzina Polskie Radio 24

"Miłość jako sposób życia". Setna rocznica urodzin Wandy Półtawskiej

- Moje przeżycia, nie tylko wojenne, były okazją, bym zrozumiała, kim jest człowiek, jaka jest jego tożsamość - podkreślała Wanda Półtawska w jednym z radiowych wywiadów. Ceniona lekarka, specjalistka w dziedzinie psychiatrii, profesor nadzwyczajna Papieskiej Akademii Teologicznej kończy 2 listopada 2021 roku sto lat.
Zobacz więcej na temat:  Wanda Półtawska Jan Paweł II chrześcijaństwo psychologia II wojna światowa psychiatria rodzina W POLSKIM RADIU

Pilotaż reformy psychiatrii. W przyszłym roku podwoi się liczba centrów zdrowia psychicznego

W tym roku ma powstać osiem kolejnych centrów zdrowia psychicznego, a w przyszłym roku jeszcze około 40 - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik Biura ds. Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego Katarzyna Szczerbowska. Centra są tworzone w ramach pilotażu reformy psychiatrii dorosłych od połowy 2018 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna psychiatria