X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
przemoc

Hiszpańska lewica uderza w proliferów. Modlitwa przed kliniką aborcyjną ma być sądzona jak przemoc wobec kobiet

Rządząca w Hiszpanii Socjalistyczna Hiszpańska Partia Robotnicza (PSOE) zgłosiła projekt zmian w kodeksie karnym. Nowelizacja ma umożliwić karanie osób, które modlą się i organizują pokojowe manifestacje przed klinikami aborcyjnymi. Działania te miałyby być sądzone tak, jak fizyczna lub psychiczna przemoc wobec kobiet. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT aborcja Europa Hiszpania kodeks karny przepisy kobieta przemoc

Śmierć molestowanej 12-latki. Prokuratura zbada okoliczności sprawy

Jak przekazała w mediach społecznościowych Prokuratura Krajowa, okoliczności śmierci nastolatki z okolic Dąbrowy Tarnowskiej zostaną zbadane w Departamencie Postępowania Przygotowawczego PK. Chodzi o samobójstwo 12-letniej Kingi, której historię opisał portal TOK FM.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dzieci dziecko przestępczość sąd pedofilia prawo prokuratura molestowanie seksualne małopolskie przemoc

"Konieczne jest dostrzeżenie dramatu chrześcijan Ziemi Świętej". Anglikańscy biskupi na Boże Narodzenie

- Chrześcijanie w całej Ziemi Świętej stali się celem częstych i długotrwałych ataków ze strony skrajnych grup radykalnych - przypominają arcybiskup Canterbury Justin Welby oraz Hosam Naoum, arcybiskup anglikański w Jerozolimie. W opublikowanym w prasie tekście na Boże Narodzenie opisali "niezliczone incydenty" fizycznych i słownych napaści na duchownych oraz regularnych aktów dewastacji chrześcijańskich kościołów.
Zobacz więcej na temat:  Bliski Wschód Jerozolima Izrael Palestyna społeczeństwo Kościół chrześcijaństwo przemoc ŚWIAT Boże Narodzenie

Spurek chwali rząd za ustawę antyprzemocową. Wiceminister sprawiedliwości: nie sposób się nie zgodzić

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata zatytułowana "Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet oraz stan zaawansowania ratyfikacji Konwencji Stambulskiej". Udział w niej wzięła m.in. Sylwia Spurek z partii Zieloni. W swoim wystąpieniu europoseł pochwaliła rząd Prawa i Sprawiedliwości, za co podziękował jej wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Drugi wiceszef MS Sebastian Kaleta stwierdził z kolei, że "nie sposób się nie zgodzić".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd przemoc debata Parlament Europejski rodzina

Christina Lamb: to dzięki kobietom świat ludzkich spraw się nie rozpada

- Od ponad 30 lat pracuję jako reporterka na obszarach konfliktów zbrojnych. Od zawsze interesowały mnie nie tyle walki, ale to, jak ludzie funkcjonują w tych nadzwyczajnych warunkach - mówiła w Dwójce Christina Lamb, laureatka nagrody specjalnej im. Witolda Pileckiego za książkę "Nasze ciała, ich pole walki. Co wojna robi z kobietami". 
Zobacz więcej na temat:  przemoc Wojna w Syrii Michał Nowak Witold Pilecki Dwójka KULTURA

Przemoc wobec dzieci. Co można zrobić, żeby pomóc?

Czasami dzieci zachowują się w sposób niewłaściwy, ponieważ nie potrafią inaczej zakomunikować swoich potrzeb. U niektórych osób reakcją na niepożądane postępowanie jest krzyk, zastraszanie konsekwencjami lub klaps. Co więcej, okazuje się, że aż 20% społeczeństwa uważa, iż przemoc, także ta fizyczna stanowi dobrą metodę wychowawczą. Z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci temat ten poruszył w "Strefie Rodzica" Michał Zawadka, ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców radio dla dzieci przemoc rodzicielstwo