X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
przedsiębiorca

Niepewność sytuacji gospodarczej bolączką przedsiębiorców. Mimo to Miesięczny Indeks Koniunktury rośnie

Mimo niepewności gospodarczej Miesięczny Indeks Koniunktury PIE i Banku Gospodarstwa Krajowego w styczniu 2022 r. wyniósł 110 pkt., co oznacza wzrost o 4,2 pkt. wobec grudnia 2021 r. i o 13,9 pkt. w porównaniu do stycznia rok wcześniej - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK firma przedsiębiorca badania rynku zatrudnienie wynagrodzenia

"Potrzebne szczere otwarcie dla przedsiębiorców". Miłosz Lodowski o odbudowie gospodarki po pandemii

- Myślę, że potrzeba nam tego, żeby nie krępował nas gąszcz przepisów. Z jednej strony rząd chciałby, żeby Polacy udźwignęli trud odbudowy po pandemii, a z drugiej dokładane są kolejne przepisy - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  podatki pieniądze gospodarka polska przedsiębiorca pandemia kryzys inflacja POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Polski Ład: od 17 stycznia firmy mogą wystąpić o zwolnienie ze składek ZUS i wypłatę postojowego

Rząd uruchamia kolejną pomoc dla firm. Od 17 stycznia przedsiębiorcy z określonych branż, którzy ucierpieli z powodu epidemii COVID-19, będą mogli wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za grudzień 2021 r., a także skorzystać ze świadczenia postojowego, maksymalnie sześć razy​.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Polski Ład pracownicy składki na ubezpieczenie przedsiębiorca

Polski Ład. Paweł Krutul: najbliższy kwartał pokaże, czy przedsiębiorcy się w tym odnajdują

– Najbliższy kwartał pokaże, czy przedsiębiorcy się w tym odnajdują, czy te przepisy są właściwe, czy też trzeba doprowadzić do jakichś dodatkowych zmian – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Paweł Krutul (Nowa Lewica), komentując zmiany wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka GOSPODARKA gospodarka polska podatki pieniądze przedsiębiorca społeczeństwo

Pracodawca będzie mógł żądać testu na COVID-19? Znamy termin publicznego wysłuchania ustawy

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska poinformowała, że 5 stycznia odbędzie się wysłuchanie publiczne w sprawie ustawy o bezpieczeństwie covidowym. Projekt autorstwa posłów PiS przewiduje, że pracodawca będzie mógł zażądać wyniku ważnego testu przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia zdrowie praca przedsiębiorca pracownicy prawo ustawa Prawo i Sprawiedliwość POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA

Wystawa Światowa Expo 2020. Polska podpisała istotne porozumienia gospodarcze

Ministerstwo Rozwoju i Technologi poinformowało o podpisaniu bilateralnych umów gospodarczych z partnerami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, udział w Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym i Dniu Polskim oraz liczne spotkania z przedsiębiorcami na Wystawie Światowej Expo 2020.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gospodarka polska POLSKA przedsiębiorca Zjednoczone Emiraty Arabskie Polityka zagraniczna Polski

Nastroje w grudniu słabsze niż w listopadzie. Indeks koniunktury wciąż jednak powyżej poziomu neutralnego

Miesięczny Indeks Koniunktury, opracowywany przez PIE i BGK, spadł w grudniu o 3,2 pkt. wobec listopada i wynosi 105,8 pkt. Analitycy zwrócili uwagę, że to drugi miesiąc spadków z rzędu, choć nadal powyżej poziomu neutralnego. O spadku wskaźnika zdecydowały negatywne zmiany dotyczące wartości sprzedaży, mocy produkcyjnych, inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK badania rynku firma przedsiębiorca podaż inwestycje wynagrodzenia

Przedsiębiorcy w strefie przygranicznej. Stefaniuk: trwają rozmowy z UE ws. pomocy publicznej

Żeby pomóc przedsiębiorcom w strefie przygranicznej, Unia Europejska musi wyrazić zgodę na większą kwotę pomocy publicznej de minimis. W tej sprawie negocjacje trwają - mówił w PR24 Dariusz Stefaniuk, poseł PiS. Gościem PR24 była także Bożena Żelazowska z PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania POLSKA polityka społeczeństwo GOSPODARKA granica kryzys na granicy przedsiębiorca

Czy kontrola szczepień pracowników ogranicza wolności obywatelskie?

Niemal każdy dzień przynosi kolejne rekordy IV fali epidemii. Trwa także dyskusja o ewentualnych obostrzeniach i innych formach walki z koronawirusem. Jedną z propozycji jest ta dotycząca możliwości skontrolowania przez pracodawcę, czy pracownik zaszczepił się na COVID-19. Czym jest ten postulat?
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg obostrzenia COVID-19 omikron szczepienia pandemia Koronawirus w Polsce przedsiębiorca pracownik ustawa

Stan wyjątkowy przy granicy z Białorusią. Wiceszef MSWiA: wypłacamy pierwsze rekompensaty dla przedsiębiorców

Jak poinformował w Sejmie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, pierwsze rekompensaty, związane z obowiązującym stanem wyjątkowym w 183 miejscowościach wzdłuż granicy z Białorusią, zostały już wypłacone.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik służby i bezpieczeństwo POLSKA przedsiębiorca

Prezes PiS: stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest osiągalne

"Stworzenie polskiej wersji państwa dobrobytu jest zadaniem bardzo ambitnym, trudnym do wykonania, ale osiągalnym. Musimy zatem wykorzystać historyczną szansę i podjąć to wyzwanie - dla dobra naszego oraz przyszłych pokoleń obywateli RP" - podkreślił w liście prezes PiS Jarosław Kaczyński z okazji przyznania wyróżnień gospodarczych Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gazeta Polska Codziennie Jarosław Kaczyński GOSPODARKA gospodarka polska konkurs przedsiębiorca przedsiębiorstwo firma praca społeczeństwo polityka

Prezes Zarządu Kongres 590: 20 podmiotów zawarło porozumienia dot. technologii kosmicznej

- Jeszcze kilka lat temu polscy producenci dostarczali pojedyncze komponenty, ale z każdym rokiem wspinali się coraz wyżej, ostatecznie wprowadzając gotowy produkt na rynek technologii kosmicznej - mówił w Polskim Radiu 24 Remigiusz Kopoczek, prezes spółki Kongres 590.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kongres 590 przedsiębiorca biznes pandemia nowe technologie kosmos GOSPODARKA