X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
propaganda

Białoruski dziennikarz o sytuacji na granicy: jedną z grup migrantów stanowiła agentura rosyjska

- W dużej skali organizacją operacji zajmowało się rosyjskie FSB. Jedną z grup migrantów, którą dobierały służby rosyjskie, stanowiła agentura rosyjska.  Służby Łukaszenki nie mają takiej kadry, aby zorganizować taką operację - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 białoruski dziennikarz telewizji Biełsat Zmicer Mickiewicz, komentując sytuację przy granicy z Białorusią. Jak dodał osoby znajdujące się w pasie przygranicznym "zapłaciły od 2 do 15 tysięcy euro, żeby przyjechać do Polski".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kryzys na granicy granica migracja kryzys migracyjny imigranci w Europie KGB Aleksander Łukaszenka Władimir Putin Unia Europejska reżim propaganda

Na granicy kolejne działania propagandowe z udziałem dzieci. Żaryn: służą do wywierania presji na Polskę

"Obrazki z płaczącymi dziećmi są wykorzystywane do wywierania dodatkowej presji na Polskę" - napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo kryzys na granicy Białoruś Stanisław Żaryn dzieci propaganda straż graniczna Kuźnica Białostocka migracja imigranci w Europie MON

Dzieci z transparentami, instrukcje od białoruskich służb. SG publikuje nowe nagrania z granicy

"Kolejne instrukcje od służb białoruskich, kolejne nagrania materiałów propagandowych. Eksponowane są dzieci, aby wzbudzić jeszcze większe emocje" - informuje na Twitterze Straż Graniczna, która udostępniła nowe nagrania z okolic Kuźnicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Białoruś granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna dzieci kryzys na granicy imigranci w Europie propaganda

"Akt czystej dezinformacji". Ekspert o opiniach, jakoby Polska odpowiadała za kryzys na granicy

- Niestety dzięki takiej formie protestu Rosjanie otrzymali czynnik, który pozwolił im uwiarygodnić swoje tezy - mówił na antenie Polskiego Radia 24, odnosząc się do manifestacji w sprawie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy, ekspert ds. bezpieczeństwa Michał Marek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 propaganda polityka Rosja Białoruś media protest badanie protesty w Warszawie manifestacje Michał Rachoń

Proces ppłk. Łukasza Cieplińskiego i IV Zarządu Głównego WiN

14 października 1950 roku zakończył się trwający od 5 października proces IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość", na którego czele stał Łukasz Ciepliński - oficer przedwojennego Wojska Polskiego, inspektor rzeszowski ZWZ-AK i komendant krakowskiej Delegatury Sił Zbrojnych. Był to już kolejny proces członków WiN. 
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak IPN historia Polski komunizm Wojsko Polskie propaganda

Kremlowskie trolle atakują strony mediów. Brytyjscy naukowcy ujawnią działanie rosyjskiej propagandy

Z analizy opublikowanej przez badaczy z Uniwersytetu w Cardfiff wynika, że kremlowskie trolle internetowe biorą na celownik strony mediów na całym świecie, w tym polskich. Publikują na masową skalę komentarze, a potem na podstawie tych wpisów powstają teksty sugerujące, że czytelnicy we Francji, USA, czy też w Polsce popierają linię Moskwy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Wielka Brytania badania internet Kreml propaganda

Afganistan: talibowie deklarują pokój. Rozpoczęto działania propagandowe

Afgańscy talibowie ogłosili koniec wojny z dotychczasowymi siłami rządowymi oraz z obcymi wojskami. Po tym jak wczoraj bojownicy przejęli władzę w kraju, twierdzą, że wrócił porządek. Mnożą się jednak informacje o dokonywanej przez nich zemście na osobach, które pracowały dla dotychczasowych władz oraz dla międzynarodowych organizacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan talibowie Wojciech Cegielski media propaganda Bliski Wschód

Wojny informacyjne, czyli walka o ludzki umysł

Frédéric Joliot Curie pisał: "Przyszła wojna będzie wojną niewidzialną. Dopiero gdy dany kraj zauważy, że plony jego uległy zniszczeniu, jego przemysł jest sparaliżowany, a jego siły zbrojne niezdolne do działania, zrozumie nagle, że brał udział w wojnie i tę wojnę przegrał".
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Michalina Szymborska Rafał Brzeski konflikty międzynarodowe służby specjalne fake news propaganda media

Wkrótce ukaże się publikacja "Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki"

Polscy dziennikarze postanowili zebrać w książkę biografie dwudziestu białoruskich dziennikarzy, zatrzymanych przez reżim Łukaszenki, a dochód z jej wydania przeznaczyć na pomoc dla nich. Publikacja „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki” ma się ukazać 9 sierpnia 2021 roku, w rocznicę zakończonych przelewem krwi protestów, po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś protest areszt Maciej Jastrzębski dziennikarze KSIĄŻKA wolność prasy wolność słowa propaganda przemoc Mińsk Małgorzata Frydrych