X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prof. Mieczysław Ryba

Prof. Ryba: w PO pojawił się strach, że wajcha została przestawiona na inne byty opozycyjne

- Program likwidacyjny Platformy Obywatelskiej nie jest adresowany do szerokich gremiów. Może być za to kierowany do tych, którzy rozstrzygają, kto na opozycji jest ważny, kto ma największą siłę - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Platforma Obywatelska opozycja

Prof. Ryba: Platforma walczy z ruchem Hołowni o pierwszeństwo na opozycji

- Politycy opozycyjni wiedzą, że trzeba się spierać na wizerunki, bo to rozstrzygnie, czy na opozycji zwycięży ruch Hołowni, czy Platforma Obywatelska. Oni walczą głównie między sobą, PiS traktują jako tło. Z PiS-em będą walczyć, kiedy przyjdzie rok wyborczy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA polityka Platforma Obywatelska Szymon Hołownia opozycja prof. Mieczysław Ryba

"Chodzi o pieniądze, a nie żadną wolność słowa". Prof. Ryba o proteście części mediów

- Gdyby (media) powiedziały, że "protestujemy przeciwko temu, że z naszych ogromnych zysków państwo polskie będzie pobierać podatki w jakiejś formie adekwatnej do tego, jak te zyski wyglądają", no to wówczas nikt by nawet nie mrugnął okiem. Więc zawsze się mówi o wolności, a wtedy to robi wrażenie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel prof. Mieczysław Ryba POLSKA media podatki podatek

Prof. Ryba: gdyby USA chciały wywrócić swoją politykę do góry nogami, musiałyby zaszkodzić własnym interesom

- Obecnie rozstrzygają się losy dominacji i przywództwa Stanów Zjednoczonych w światowej polityce. Pojawiają się pytania, czy mogą sobie pozwolić na to, by zejść do poziomu mocarstwa regionalnego. Odpowiedź  brzmi: nie mogą. Spowodowałoby to najprawdopodobniej w USA duży kryzys gospodarczy - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba ŚWIAT Ameryka Joe Biden USA polityka zagraniczna USA

Zablokowane konta Donalda Trumpa. Prof. Ryba: bez wolności w życiu publicznym nie będzie prawdy

- Wielokrotnie mówiono, że lewica jest za drobnymi i uciskanymi pracownikami, a także przeciwko wielkim korporacjom. Jest zupełnie odwrotnie, to właśnie one wspierają lewicę - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Jeśli nie będzie wolności w życiu publicznym, nie będzie również prawdy - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Donald Trump media społecznościowe ŚWIAT Ameryka twitter

"Zamach na własny naród, który miał odstraszać". Prof. Ryba o pacyfikacji kopalni "Wujek"

- Na rozkaz Moskwy przywódcy PRL dokonali zamachu na własny naród. Później twierdzono, że Wojciech Jaruzelski ratował Polskę przed interwencją sowiecką. Doskonale wiemy, że prawda była inna - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk i politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba stan wojenny kopalnia Wujek POLSKA polityka Wojciech Jaruzelski PRL historia Polski

Sprawa nagrody Grand Press. Prof. Ryba: nie wolno zadawać trudnych pytań osobom z forpoczty współczesnej rewolucji

- Cenzura dotyczy już nie tylko twierdzeń, ale i pytań. Są takie, których zadawać nie wolno. Dlaczego? Odpowiedź na nie często kompromituje tego, który manipuluje opinią publiczną - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba dziennikarstwo społeczeństwo

"Kluczowa jest nieskazitelność moralna". Prof. Ryba o sprawie sędziego Iwulskiego

- W rękach sędziego jest władza, jakiej praktycznie żadna z władz wykonawczych nie ma. (...) Jeśli tutaj nie ma nieskazitelności moralnej, charakterów najlepszych z możliwych, to będziemy mieli do czynienia z państwem, które jest niesprawiedliwe - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk z KUL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka prof. Mieczysław Ryba sądownictwo sąd Sąd Najwyższy reforma sądownictwa

Prof. Ryba: twarda postawa Polski to kłopot dla budowy superpaństwa UE w oparciu o ideologię neomarksistowską

- Zapowiedź weta przez Polskę i Węgry to duży problem dla Niemców. Wykorzystują oni pewne przyczółki polityczne w naszym kraju i uruchamiają je w celu stworzenia wewnętrznego nacisku na to, żebyśmy zgodzili się na skrajnie niekorzystne dla nas sytuacje - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie weto Bruksela budżet unijny ŚWIAT Europa

PO wspiera protestujących. Prof. Ryba: w maju były śmiercionośne koperty, teraz są życiodajne marsze

- Jeśli PO chce brać na siebie odpowiedzialność za rozszerzanie się choroby, to proszę bardzo - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, historyk KUL. - Wybory w maju były śmiertelne w maju, koperty śmiercionośne, a teraz marsze są życiodajne, jak widać- dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Złotnicka prof. Mieczysław Ryba społeczeństwo

Prof. Ryba o atakach na kościoły: próbuje się nam zafundować samobójstwo kulturowe Europy

- Ataki na kościoły to pochodna czytania przez kręgi rewolucyjne tego, gdzie jest źródło naszej cywilizacji, kultury i porządku etycznego. Znajduje się ono właśnie w religii chrześcijańskiej. Jeśli chce się wywrócić całe 1000-letnie dziedzictwo, to trzeba uderzyć w to, co jest najważniejsze, czyli w religię - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba aborcja Trybunał Konstytucyjny protest protesty w Warszawie Kościół Kościół i kultura demonstracje

Prof. Ryba: powiązanie praworządności z funduszami elementem budowy unijnego superpaństwa

- Chęć uzależnienia wypłat unijnych środków od tzw. praworządności to nic innego jak wola Berlina i Paryża. Ci, którzy się im nie podporządkują, nie dadzą się scentralizować lub wręcz skolonizować, jak określają to niektórzy politycy, nie otrzymają pieniędzy - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Unia Europejska Bruksela Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne ŚWIAT

Prof. Mieczysław Ryba: niepraworządni są ci, którzy łamią traktaty, nie ci, którzy się bronią

- Jeśli praworządność definiujemy jako przestrzeganie prawa, to prawem podstawowym dla Unii są traktaty. Jeśli w traktatach nie ma możliwości ingerowania w wewnętrzne sprawy Polski, czy innego kraju, to w takim razie niepraworządni są ci, którzy próbują coś wymusić na mniejszych państwach, a nie ci, którzy się bronią - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z KUL.
Zobacz więcej na temat:  polityka Krzysztof Świątek prof. Mieczysław Ryba Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej fundusze europejskie ŚWIAT

"Sprawa trudna dla Tuska i PO". Prof. Ryba o postępowaniu ws. Nowaka

- Trudno będzie tego bronić - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o sprawie Sławomira Nowaka. Jego zdaniem sytuacja wokół zatrzymania jest ciężka dla PO i b. premiera Donalda Tuska. - Pewne rzeczy mogą wychodzić i pokazywać różnie patologie z tamtych czasów - ocenił w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Sławomir Nowak

Prof. Ryba: gdyby prezydentem Warszawy był ktoś z prawicy, PO krzyczałaby o wielkiej katastrofie i szybkiej dymisji

- Możemy mówić o kolejnej katastrofie ekologicznej, a ponieważ Rafał Trzaskowski rządzi już jakiś czas, to można mu zarzucić, że nie zapanował nad sytuacją, nie zajął się nią, ale kandydowaniem w wyborach i polityką ogólnokrajową - powiedział prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba Rafał Trzaskowski Warszawa Platforma Obywatelska awaria w oczyszczalni Czajka środowisko

Prof. Ryba: niski poziom opozycji osłabia polskie państwo

- Jeśli ktoś myśli w poważnych kategoriach o państwie, toczy debatę na odpowiednim poziomie. Natomiast tu jest małostkowość, która powoduje, że Prawo i Sprawiedliwość jest zwolniona z odpowiedzi na poważne pytania -  powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba, politolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 Michał Rachoń prof. Mieczysław Ryba opozycja