X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
produkcja przemysłowa

Przemysł motoryzacyjny "wraca do żywych". Po załamaniu w 2020 r. rośnie produkcja i popyt na samochody

Wszystko wskazuje na to, że po załamaniu w 2020 r. na początku pandemii sytuacja w branży motoryzacyjnej zaczyna się poprawiać. Jak informują eksperci Personnel Service, w tym roku mamy w Europie oraz w Polsce do czynienia ze wzrostem produkcji i popytu na nowe pojazdy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja produkcja produkcja przemysłowa przemysł pkb popyt samochody samochody elektryczne

Za wzrost eksportu drewna nie odpowiadają Lasy Państwowe. To odpowiedź resortu klimatu na apel producentów, aby wstrzymać jego eksport

Prowadzimy rozmowy z branżą drzewną i Lasami Państwowymi, by wypracować rozwiązania w związku z rozregulowaniem rynku drewna - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska, pytane o apel do rządu branży drzewnej, dotyczący zakazu eksportu drewna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu Lasy Państwowe produkcja przemysłowa eksport handel ekologia

ANALIZA Wzrost cen producentów w strefie euro. W tle popyt z Chin i handel pozwoleniami na emisję

Ceny producentów w Niemczech wzrosły w czerwcu o 8,5 procent w porównaniu z rokiem poprzednim, poinformował Federalny Urząd Statystyczny. Tak drastycznego wzrostu nie było od stycznia 1982 roku, czyli od blisko 40 lat, pisze w środę dziennik "Welt". Na inflację zaczynają się nakładać czynniki związane z walką ze zmianami klimatycznymi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja produkcja przemysłowa

Eksperci: sytuacja budżetu jest bardzo dobra, ale ciągle krąży nad gospodarką widmo COVID-19

Sytuacja polskiego budżetu jest teraz bardzo dobra i dowodzi, że założenia wydatkowe były bardzo ostrożne. Ale biorąc pod uwagę całość finansów publicznych, a więc także fundusze celowe, na koniec roku  możemy odnotować deficyt związany z ciągle panującym zagrożeniem pandemią - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet waluty Unia Europejska produkcja przemysłowa gus

Eksperci: optymizm w przemyśle rośnie szybko, w usługach jest znacznie gorzej

Optymizm przedsiębiorców to dobry znak dla naszej gospodarki, ale oddaje on nastroje tylko w przemyśle. W usługach pandemiczne straty będą odrabiane jeszcze długo. Wsparciem mogą być liczniejsze szczepienia a od dziś także europejskie certyfikaty covidowe - mówili goście audycji Rządy Pieniądza w PR24: Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i prof. Konrad Raczkowski z Instytutu Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  przemysł GOSPODARKA PMI produkcja przemysłowa produkcja usługi

Eksperci: sprzedaż w Polsce stabilnie rośnie, ale ewentualny lockdown jesienią odbiłby się na niej bardzo negatywnie

Choć nie mamy tak ogromnej konsumpcji jak w Stanach Zjednoczonych, to jednak nasz wzrost sprzedaży detalicznej jest zadowalający i wydaje się trwały. Co zdarzy się za 2-3 miesiące, zależy od sytuacji epidemicznej, ale kolejne zamknięcie np. galerii handlowych z pewnością miałoby negatywny skutek dla gospodarki - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznej (PIE) i dr Przemysław Kwiecień z firmy XTB.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA produkcja przemysłowa gus sprzedaż detaliczna

Eksperci: utrzymanie doskonałych wyników przemysłu pomoże w odbudowie krajowej turystyki

Notujemy bardzo dobre wyniki produkcji przemysłowej nie tylko w porównaniu co poprzedniego, covidowego roku, ale również wobec roku 2019. To bardzo dobry sygnał, ale w kolejnych miesiącach będziemy z pewnością musieli konkurować z innymi państwami, których gospodarki na razie nieco wolniej podnoszą się z kryzysu niż nasza. Istotne będzie też to, na ile odbuduje się nasza turystyka – mówili goście "Rządów Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz z SGH i Piotr Soroczyński z KIG.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gus produkcja przemysłowa turystyka COVID-19

Ekonomista Pekao SA: majowe wyniki produkcji są dowodem powrotu polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu

Rekordowe wyniki produkcji sprzedanej za maj są efektem wysokiego odbicia w górę po ubiegłorocznej zapaści, to efekt tzw. niskiej bazy z roku 2020. Ale to także dowód, że nasza gospodarka już skutecznie włączyła się w międzynarodowe łańcuchy dostaw - powiedział Piotr Bartkiewicz, ekonomista banku Pekao SA w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gus produkcja przemysłowa eksport COVID-19

Kombucha produkowana masowo? Polscy naukowcy rozpoczynają prace

Kombucha to nowość wśród zimnych, słodkich napojów. Jest jednak pewna przeszkoda w produkowaniu jej na masową skalę – trudno jest wytworzyć wiele partii o takim samym smaku, zapachu i konsystencji. Na szczęście podejmą się tego naukowcy z Instytutu Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Politechniki Łódzkiej. W "Trójce do trzeciej" Piotr Łodej rozmawiał z jednym z nich – prof. dr hab. inż. Edytą Kordialik-Bogacką.
Zobacz więcej na temat:  Piotr Łodej Trójka STYL ŻYCIA herbata napoje technologia żywność produkcja przemysłowa

Firmy coraz lepiej oceniają koniunkturę gospodarczą. Tak wynika z badań BGK i PIE

Wskutek zniesienia obostrzeń i otwarcia gospodarki przedsiębiorcy po raz pierwszy w tym roku pozytywnie oceniają koniunkturę w polskiej gospodarce - wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE i BGK. Rosną m.in. wskaźniki dotyczące wartości sprzedaży i liczby nowych zamówień w firmach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA BGK Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa sprzedaż detaliczna pkb produkcja przemysłowa produkcja eksport