X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
premier

"Dla obu stron kompromis będzie lepszy od starcia". Dr Kościński o sporze Polski z KE

- Z punktu widzenia obu stron najkorzystniejsze byłoby dojście do jakiegoś porozumienia, nawet jeśli będzie to "zgniły kompromis". Bo "zgniły kompromis" jest lepszy niż jakieś większe starcie, gdzie rząd ma mniejsze siły, ale wystarczające, żeby sprawić kłopot Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Kościński, ekspert ds. międzynarodowych z Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska premier rząd Mateusz Morawiecki fundusze ue

Jacek Karnowski o zmianach w rządzie: to rekonstrukcja porządkująca

- Nie możemy mieć pretensji do obozu rządzącego, że stara się równoważyć siły w ramach swojej formacji. Nie wykracza to poza żadne standardy. Tę rekonstrukcję nazwałbym porządkującą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z tygodnika "Sieci". Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd premier Mateusz Morawiecki Andrzej Duda zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Potrzebne było pewne przesilenie". Jakub Kumoch o relacjach Polski z Komisją Europejską

- Nie wierzę w wojnę z Komisją Europejską, ale potrzebne było pewne przesilenie. UE jest czymś o wiele ważniejszym niż ambicje niektórych komisarzy czy radykalizm niektórych polityków - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch o sporze polskiego rządu z KE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jakub Kumoch polityka premier Mateusz Morawiecki prezydent Andrzej Duda reżim Białoruś Aleksander Łukaszenka Komisja Europejska Unia Europejska imigranci w Europie

"To rewolucja, która się Polakom należy". Piotr Kaleta o Programie Inwestycji Strategicznych

- Po mrocznych czasach, kiedy rządziła w Polsce lewica, PSL i PO, to [teraz] wreszcie Polacy dostają bardzo poważny zastrzyk finansowy na swoje lokalne, małe ojczyzny. Tyle mówiono, że PiS występuje przeciw samorządom. Nic bardziej mylnego - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta, odnosząc się do ogłoszonego w poniedziałek Programu Inwestycji Strategicznych. Gościem audycji był także poseł PSL Andrzej Grzyb.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Andrzej Grzyb POLSKA polityka Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład premier Mateusz Morawiecki

Prof. Czesław Kłak: przywódcy państw UE wiedzą, że nie mogą marginalizować Polski

- UE nie jest instytucją, w której państwa członkowskie mogą być marginalizowane, zwłaszcza te, które nie są małymi państwami, jak Polska. Nie mogą być one stawiane poza marginesem wspólnoty. I tego chyba mają świadomość poszczególni szefowie państw i rządów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Czesław Kłak, sędzia Trybunału Stanu, komentując spór Polski z Komisją Europejską.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska dyplomacja Polska w Unii Europejskiej Mateusz Morawiecki premier

Płomecka: pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego

W piątek zakończył się dwudniowy szczyt UE w Strasburgu. Polskę reprezentował na nim premier Mateusz Morawiecki. Przywódcy państw Wspólnoty omówili na nim m.in. temat migrantów na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej z Białorusią. Jak przekazała w audycji "W samo południe" Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, obecnie w UE trwa dyskusja na temat sankcji dla reżimu Aleksandra Łukaszenki, a podczas szczytu pojawiła się propozycja, aby KE sfinansowała budowę muru granicznego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska polityka granica Białoruś migracja imigranci w Europie imigracja Beata Płomecka Michał Strzałkowski reżim Aleksander Łukaszenka sankcje Unii Europejskiej sankcje Mateusz Morawiecki premier

Premier podsumował obrady RE. Najważniejszymi tematami kryzys energetyczny i gazowy

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że ceny energii oraz kryzys na rynkach energetycznych i gazowych były najważniejszymi tematami poruszanymi podczas obrad Rady Europejskiej w Brukseli. Według szefa polskiego rządu kryzys ten to skutek nadmiernej zależności od Rosji i Gazpromu oraz spekulacji na rynku uprawnień do emisji CO2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Mateusz Morawiecki premier Europa Rada Europejska Unia Europejska polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja