X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prawo

Mazowieckie: Podejrzany o kradzież paliwa uciekał autem ze skradzionymi tablicami rejestracyjnymi

Po kilkunastokilometrowym pościgu policjanci z Wyszogrodu zatrzymali 25-latka, podejrzanego o kradzież paliwa z jednej ze stacji. Okazało się, że samochód, którym uciekał mieszkaniec powiatu warszawskiego miał także skradzione tablice rejestracyjne. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  policja policja polska służby i bezpieczeństwo POLSKA bezpieczeństwo na drodze bezpieczeństwo kradzież prawo przestępczość paliwa kierowca kierowcy samochód samochody Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

Nowe znaki drogowe. Sprawdź, żeby nie dostać mandatu

Na polskich drogach będzie coraz więcej pojazdów elektrycznych i niskoemisyjnych. Na razie jest ich 30 tysięcy na ponad 18 milionów zarejestrowanych aut. Z myślą o tym Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło nowe oznakowanie.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja samochody elektryczne bezpieczeństwo na drodze samochody samochód prawo policja policja polska kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio drogi bezpieczeństwo społeczeństwo

KE odblokuje środki dla Polski? Koziński: musi ostatecznie dojść do kompromisu

- Kompromis między Polską a KE musi być. Pytaniem pozostaje, na jakich warunkach będzie on zawarty. Pytaniem też jest, pod jaką presją jest Bruksela w rozwiązaniu tego konfliktu - powiedział w Polskim Radiu 24 Agaton Koziński, publicysta "Wszystkiego co Najważniejsze". Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska) oraz Tomasz Pietryga (Rzeczpospolita).
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska prawo Unia Europejska sądownictwo fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy pieniądze POLSKA polityka Polskie Radio 24 Agaton Koziński Tomasz Sakiewicz

Projekt ustawy o wolności sumienia m.in. ws. aborcji w USA. "Wzywamy Kongres, aby stanął w obronie godności"

W USA trwa dyskusja nad ustawą wprowadzającą zmiany w publicznej służbie zdrowia. Celem nowelizacji jest zakaz rządowej dyskryminacji pracowników opieki zdrowotnej, którzy z poważnych powodów moralnych lub religijnych zdecydowanie sprzeciwiają się uczestniczeniu w niektórych procedurach medycznych, głównie aborcji.
Zobacz więcej na temat:  aborcja kobieta prawo USA ŚWIAT społeczeństwo polityka zdrowie lekarz pielęgniarka Kościół Za życiem dziecko etyka

Poseł o Polskim Instytucie Rodziny i Demografii: uprawnienia prokuratorskie mają wspomagać niezależność

- Instytut ma być formą niezależną. Uprawnienia prokuratorskie mają być wspomagające dla jego niezależności - powiedział w Polskim Radiu 24 o planowanym Polskim Instytucie Rodziny i Demografii Jerzy Małecki z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji "Dwie strony" była także Agnieszka Ścigaj z koła poselskiego Polskie Sprawy.
Zobacz więcej na temat:  rodzina dzieci prawo Sejm opozycja prokuratura POLSKA polityka Polskie Radio 24

Starsi kierowcy na drogach

Wraz z wiekiem spada poziom sprawności fizycznej, zmysły stają się mniej wyostrzone, a refleks słabnie. Związane z naturalnym starzeniem się organizmu zmiany rzutować mogą również na zachowania za kierownicą. Czy starsi kierowcy są w stanie nadążyć na rozwojem technologicznym i zmianami w motoryzacji? Jak wiek oraz staż za kierownicą wpływa na bezpieczeństwo drogowe? Kto statystycznie powoduje najwięcej wypadków?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze senior POLSKA społeczeństwo prawo drogi

"To wojna ideologiczna". Prezydent o nałożeniu przez TSUE kar na Polskę

W wywiadzie dla TVP prezydent został zapytany m.in. o kary nałożone na Polskę przez Trybunał Sprawiedliwości UE ws. kopalni Turów i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.  - To jest wojna ideologiczna toczona od dłuższego czasu, którą wydała Polsce i polskim władzom pewna część establishmentu sędziowskiego, mająca ogromne wpływy w krajach UE - powiedział Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE prawo Unia Europejska Andrzej Duda sąd pieniądze POLSKA polityka

Michał Wójcik o raportach dot. stanu praworządności w krajach UE: to narzędzie do biczowania Polski

- Raport o stanie praworządności w krajach UE jest narzędziem, które służy do biczowania Polski. Zarzucano nam brak praworządności choć ona nigdzie nie jest zdefiniowana. Potrzebne było narzędzie do zatrzymywania pieniędzy i takie narzędzie sobie stworzono - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Wójcik, członek Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska rząd sądownictwo Komisja Europejska Michał Wójcik prawo POLSKA polityka Polskie Radio 24

Trwa przygotowanie nowych zasad obecności mediów przy granicy. Stanisław Żaryn zdradza kulisy

Stanisław Żaryn powiedział, że sytuacja przy granicy z Białorusią jest niespokojna, a obecność mediów w pierwszym tygodniach kryzysu powodowała eskalacyjne happeningi i akcje polityczne. Dlatego też "przygotowywane są zasady obecności mediów w rejonie przygranicznym na polsko-białoruskiej granicy".
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie Białoruś media prawo bezpieczeństwo Stanisław Żaryn POLSKA społeczeństwo