X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prawo

Badanie: przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie

Przedsiębiorcy rezygnują z ambitnych celów biznesowych i stawiają na przetrwanie. Liderzy nie chcą planować przyszłości, funkcjonują w trybie walki i są zmęczeni – wynika z raportu "Polski biznes w sytuacji pandemii" przygotowanego przez ekspertów od zarządzania z Akademii Leona Koźmińskiego.  
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa firma pracodawcy prawo GOSPODARKA

Monika Falej z Lewicy o orzeczeniu TK: według niego kobiety mają być przedmiotem, a nie podmiotem

- Trudno się dziwić, że na ulice wychodzą młodzi ludzie, których orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego również dotyczy. Aborcja była, jest i będzie, najwyżej będzie nielegalna, w formie podziemia aborcyjnego - w ten sposób do orzeczenia TK ws. aborcji eugenicznej odniosła się Monika Falej z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Stanisław Janecki lewica aborcja Trybunał Konstytucyjny prawo protest protesty w Warszawie demonstracje

Marlena Maląg: priorytetem rządu jest ochrona życia od początku aż do śmierci

- Zależy nam na kompleksowości, to jest ważne od samego początku, czyli momentu, w którym dowiadujemy się, że nasze dzieciątko urodzi się niepełnosprawne. Jesteśmy zobowiązani jako państwo wspierać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aborcja Trybunał Konstytucyjny Warszawa Sejm polityka społeczeństwo prawo Marlena Maląg

Prezes TK: orzeczenie nie jest przeciw komukolwiek i nie powinno być wykorzystywane do wywoływania napięć

- Ustawa nadal dopuszcza możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu - powiedziała prezes TK Julia Przyłębska.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny niepełnosprawni aborcja POLSKA Julia Przyłębska społeczeństwo prawo

"To forma niedojrzałości społecznej". Adwokat o niestosowaniu się do zasad bezpieczeństwa

- Stosując się do pewnych ograniczeń mamy na uwadze coś, co nie powinno nam umknąć, czyli art. 1 konstytucji mówiący, że Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. Zakładam maseczkę nie tylko dlatego, że boję się koronawirusa czy chcę uniknąć mandatu. Robię to z miłości do bliźniego - powiedział adwokat Marek Karczmarzyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Błażej Prośniewski prawo koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia sąd

"Czas, by skończyć ze schizofrenią". Wojciech Reszczyński o wyroku TK ws. aborcji

- Polska tym wyrokiem stanęła po właściwej stronie człowieczeństwa i cywilizacji życia - tak o orzeczeniu TK ws. aborcji mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Sieci" Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli też: Sławomir Jastrzębowski, ekspert ds. wizerunku i Przemysław Harczuk, red. naczelny "Nowego Telegrafu Warszawskiego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 aborcja dziecko Trybunał Konstytucyjny prawo protest

Ks. prof. Dariusz Oko o zabijaniu dzieci nienarodzonych: podyktowane złością nie tylko ludzką, ale także demoniczną

- Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego pokazuje, że można mieć wielkie sukcesy w bronieniu się przed kolejnymi ateistycznymi, zbrodniczymi ideologiami - powiedział ks. prof. Dariusz Oko, filozof z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Robert Tekieli Dariusz Oko aborcja Trybunał Konstytucyjny dziecko macierzyństwo prawo