X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prawa zwierząt

„Projekt ustawy zakłada radykalną poprawę losu zwierząt”

- Najważniejszym elementem projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt jest wprowadzenie m.in. całkowitego zakazu hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futro. Przeciwników hodowli futerkowych w naszym kraju przybywa, nie ma tez w Polsce rynku zbytu na futra. Wszystkie idą do Chin czy Rosji – powiedział w Polskim Radiu 24 Mikołaj Jastrzębski z Fundacji VIVA. Gość odniósł się w ten sposób do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w napisaniu którego PiS ściśle współpracował z opozycją w Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt ekologia VIVA! Akcja dla zwierząt Sejm PiS Platforma Obywatelska Jarosław Kaczyński

Nagroda dla fundacji pomagającej niewidomym kotom

 „Serce dla zwierząt” to coroczna nagroda przyznawana osobom i organizacjom, które bez rozgłosu pomagają zwierzętom. W tym roku nagroda trafiła do fundacji Ja Pacze Sercem, zajmującej się ratowaniem niedowidzących i niewidomych kotów. O wyróżnieniu, laureatach i o tym, że warto zwierzakom pomagać w Polskim Radiu 24 mówiła Paulina Król z portalu psy.pl.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta wolontariat schronisko dla zwierząt prawa zwierząt

„Zwierzęta, które zjadamy, czują tak samo jak my”

- Zwierzęta gospodarskie są to zwierzęta czujące tak samo jak psy i koty. Przemysł, który wykorzystuje zwierzęta, uprzedmiatawia je. Natomiast są to istoty czujące strach, ból i cierpienie tak samo jak my. Nie chcemy wiedzieć co się dzieje z mięsem, zanim trafi na nasz talerz. Produkt, który kupujemy w sklepie nie jest dla nas żywą istotą – mówiła w audycji Między Nami Zwierzętami Anna Żuchniewicz z Fundacji Viva.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta zwierzęta domowe prawa zwierząt

"Wyżywanie się na zwierzętach to wyżywanie się na słabszych"

Nowelizację przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Jej celem ma być zapobieganie popełnianiu kolejnych przestępstw wobec zwierząt i poprawa ich ochrony. Resort proponuje też zaostrzenie kar za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami - z dwóch do trzech lat więzienia. W przypadku czynów ze szczególnym okrucieństwem - z trzech do pięciu lat. O ustawie o ochronie zwierząt mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński z Fundacji VIVA.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe prawa zwierząt Ministerstwo Sprawiedliwości Cezary Wyszyński VIVA! Akcja dla zwierząt

Jakie jajka kupować? Sprawdź oznaczenia zanim zapłacisz

- Kury w hodowlach klatkowych są ściśnięte, a powierzchnia, jaka im przypada, jest niewiele większa niż kartka A4. Często zdarza się też, że cierpią na skutek wzajemnego wyrywania sobie pierza. Jako konsumenci mamy jednak wpływ na poprawienie ich warunków życia - możemy wybrać w sklepie jajka oznaczone numerem 1 lub 0 – powiedział w kontekście zbliżających się Świąt Wielkanocnych Robert Szefler ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zwierzęta kury jajko święta Wielkanoc prawa zwierząt ekologia