X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prawa człowieka

"To Łukaszenka odpowiada za zaistniałą sytuację". KE staje po stronie Polski i broni Straży Granicznej

Komisja Europejska odpiera zarzuty pod adresem Polski dotyczące złego traktowania migrantów. - To Alaksandr Łukaszenka odpowiada za zaistniałą sytuację - powiedział rzecznik Komisji Peter Stano, który był pytany przez dziennikarzy o złe traktowanie uciekinierów przez polskie służby graniczne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska POLSKA Białoruś imigranci w Europie wojna hybrydowa prawa człowieka

W Kijowie podpisano Deklarację Krymską. Po raz pierwszy na poziomie międzynarodowym Rosję uznano za okupanta

Uczestnicy odbywającego się w Kijowie szczytu Platformy Krymskiej podpisali wspólną deklarację, w której m.in. zawarto nieuznanie bezprawnej aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ocenił, że inicjatywa przywróciła sprawę okupowanego Krymu na międzynarodową agendę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kijów Ukraina Wołodymyr Zełenski Rosja Krym Andrzej Duda prezydent Europa prawa człowieka

W Kabulu panuje strach. "Wszyscy pamiętają, jakich zbrodni dokonywali talibowie"

- Nie wierzymy talibom - mówi Polskiemu Radiu afgański działacz praw człowieka i mieszkaniec Kabulu Abdul Mukit Araynfar. W niedzielę talibowie zdobyli miasto i tym samym przejęli władzę w kraju. Nowi władcy zapewniają, że będą szanować prawa kobiet i prawa obywatelskie, ale na wielu Afgańczyków padł blady strach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afganistan Azja Kabul talibowie prawa człowieka strach

W Rosji zmarł krytyk Władimira Putina i obrońca praw człowieka. Siergiej Kowalow miał 91 lat

W Rosji zmarł były sowiecki dysydent i obrońca praw człowieka Siergiej Kowalow. Autor rosyjskiej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela z 1991 r. i współzałożyciel stowarzyszenia "Memoriał" miał 91 lat. W swoich publikacjach krytykował politykę Kremla, a Władimira Putina nazywał dyktatorem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin Związek Radziecki prawa człowieka