X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prasa

100. lecie czasopisma "Polska Zbrojna". Aneta Wiśniewska: Pokazujemy wojsko z perspektywy człowieka

- W XXI w. patrzymy w przyszłość i podważamy za wojskiem nowoczesnym, pokazujemy szlaki, którymi podąża cały świat, pokazujemy jego wyzwania - mówiła w Polskim Radiu 24 Aneta Wiśniewska, sekretarz redakcji "Polski Zbrojnej". W audycji wziął również udział Maciej Chilczuk, sekretarz redakcji portalu internetowego wydawnictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojsko Polskie armia POLSKA wojsko prasa

Niemieckie media popierają wyrok polskiego TK: przypomina o celach, które przyświecały założycielom UE

Konserwatywne media w Niemczech odniosły się z entuzjazmem do wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa europejskiego. - Mimo rozpaczliwej sytuacji w Unii decyzja polskich sędziów daje nadzieję na lepsze czasy - twierdzi publicysta Roland Tichy. Tymczasem szef niemieckiego MSZ Heiko Maas wzywa Polskę do "przestrzegania zasad Unii Europejskiej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Trybunał Konstytucyjny prasa media dziennikarstwo

Poranek z arcydziełem. Pierwszy odcinek "Lalki" Bolesława Prusa

29 września 1887 roku na pierwszej i drugiej stronie porannego dodatku "Kuriera Codziennego" wydrukowano początek nowej powieści Bolesława Prusa pod tytułem "Lalka". Wtedy nikt nie wiedział jeszcze, z czym ma do czynienia. Na uznanie "Lalka" musiała zresztą czekać bardzo długo, nawet po wydaniu książkowym.
Zobacz więcej na temat:  Bolesław Prus KSIĄŻKA książki literatura proza lalka pisarz HISTORIA historia Polski Stanisław Wokulski Ignacy Rzecki Eliza Orzeszkowa Henryk Sienkiewicz prasa drukowana prasa Gazeta Polska kurier

"Ma się wrażenie, że największa potęga świata podporządkuje się wymaganiom talibów". Media o działaniach Bidena i G7

"Prezydent USA Joe Biden nie uległ prośbom sojuszników i podtrzymał decyzję o wycofaniu sił z Afganistanu do końca sierpnia. G7 nie zatrzymało ucieczki Ameryki" - to komentarze włoskiej prasy po wirtualnych pilnych obradach przywódców "siódemki". Natomiast francuskie media oceniają postulaty jako "patetyczne w swej ślepocie i bezsile".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT prasa Włochy Afganistan polityka pomoc media Unia Europejska Joe Biden talibowie Bliski Wschód

Reporterzy bez Granic chcą, by USA przygotowały plan ewakuacji afgańskich dziennikarzy

Organizacja Reporterzy bez Granic (RSF) wezwała prezydenta USA Joe Bidena do przygotowania planu ewakuacji z Kabulu afgańskich dziennikarzy. Zdaniem organizacji, Stany Zjednoczone wydają się zaniepokojone jedynie ewakuacją własnych obywateli i współpracowników i skupiają się na operacji wojskowej na kabulskim lotnisku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT dziennikarstwo Afganistan Kabul talibowie Bliski Wschód media prasa telewizja pomoc

"Należy stanąć po stronie Polski". Brytyjski dziennikarz o konflikcie Warszawy z Brukselą

"Można odrzucać reformy PiS, ale należy stanąć po stronie Polski w konflikcie z Unią Europejską na tle reformy sądownictwa. Podobnie jak w bitwie o Anglię, Polska walczy za Brytyjczyków, którzy są zbyt zadowoleni z siebie, by to zauważyć" - pisze komentator brytyjskiego tygodnika "The Spectator".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Unia Europejska Polityka zagraniczna Polski prasa media dziennikarstwo Europa polityka

„Świat Młodych” - świat młodzieży bez siły ideologicznych poglądów

28 lat temu, w sobotni poranek 7 sierpnia 1993 roku, po raz ostatni ukazał się w kioskach numer "Świata Młodych. Harcerskiej Gazety Nastolatków". Ten znaczący nagłówek może mylić, bo periodyk ten nigdy nie wychodził codziennie - najpierw był tygodnikiem, później ukazywał się dwa razy w tygodniu, by od 1974 roku ubrany w kolorową szatę zaczął ukazywać się trzy razy w tygodniu: wtorki, czwartki i soboty.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA prasa prasa drukowana PRL

Rewizje mieszkań na Białorusi. Obrońcy praw człowieka: ponad pół tysiąca osób ze statusem więźniów politycznych

Funkcjonariusze białoruskich służb rozpoczęli rano rewizje mieszkań obrońców praw człowieka ze zdelegalizowanej organizacji "Wiasna". Na Białorusi od tygodnia trwają przeszukania w redakcjach oraz mieszkaniach niezależnych dziennikarzy i działaczy społecznych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś prawa człowieka zatrzymanie areszt dziennikarze Aleksander Łukaszenka prasa opozycja

Hanna Karp: na niemieckim rynku prasy informacyjnej kapitał zagraniczny praktycznie nie istnieje

- We Francji, na przykład, na rynku mediów elektronicznych kapitał zagraniczny nie może przekraczać 20 proc. W Niemczech - jeżeli chodzi o rynek prasowy, segment prasy informacyjnej czy opiniotwórczej - kapitał zagraniczny praktycznie nie istnieje. W Polsce natomiast mamy bardzo liberalne przepisy w tym zakresie - powiedziała w Polskim Radiu 24 medioznawca dr Hanna Karp z WSKSiM w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media prasa Niemcy