X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
prąd

TARCZA ANTYINFLACYJNA Ustawy z tarczy antyinflacyjnej już w Sejmie. Czego dotyczą nowe rozwiązania?

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym i ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej. Nowe rozwiązania wprowadzają czasową obniżkę akcyzy na paliwa, prąd oraz mniejszy podatek na niektóre paliwa silnikowe, np. olej napędowy, biokomponenty stanowiące samoistne paliwa, benzynę, gaz skroplony i LPG.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA paliwa akcyza podatki Sejm prąd ceny paliw inflacja budżet Polski

"Mechanizm kolonialny". Dr Bartoszewicz o handlu emisjami CO2

Nie kwestionuję konieczności odejścia od technologii emisyjnych. Nie kwestionuję tego, że jest konieczność dostosowania do wyznaczonych przez UE celów, ale dynamika i koszty muszą być racjonalne. My już przeszliśmy irracjonalną transformację, gdy zapomniano o części społeczeństwa, gdy prof. Leszek Balcerowicz stworzył rozwiązania, które w ogóle nie brały pod uwagę kosztów społecznych
Zobacz więcej na temat:  emisja co2 energia elektryczna energetyka Komisja Europejska prąd

"Chcielibyśmy rozszerzyć krąg osób, które uzyskają pomoc". Wiceminister finansów o szczegółach bonu energetycznego

 - Celem jest zamortyzowanie wzrostu cen ciepła, gazu i benzyny - powiedział o bonie energetycznym wiceminister finansów Piotr Patkowski. Jak zaznaczył, projekt rekompensat dla osób zagrożonych ubóstwem energetycznym jest już gotowy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw Ministerstwo Finansów energetyka polityka społeczeństwo pieniądze gaz prąd energia elektryczna

Gwałtowny wzrost cen energii. Europosłowie wzywają KE do podjęcia działań

Europosłowie wezwali Komisję Europejską do podjęcia działań wobec gwałtownego wzrostu cen energii. Parlament Europejski dyskutował dziś o agendzie szczytu unijnego, który rozpocznie się jutro w Brukseli. Szefowa Komisji Europejskiej zapowiedziała, że wzrost cen energii będzie jednym z głównych tematów rozmów unijnych przywódców.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Komisja Europejska energia prąd Ursula von der Leyen

Tańsze w produkcji baterie magnezowe zastąpią baterie litowo

W samochodzie potrzebujemy coraz więcej prądu. W podróży ładujemy telefony, podpinamy nawigację, a czasami i komputer. Czy jest to zdrowe dla naszego auta? Czym grozi zwiększenie poboru energii w czasie jazdy?
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne samochody technologie technologia ŚWIAT kierowcy motoryzacja Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca elektronika smartfon smartfony prąd poradnik