X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pracownicy

Ekspert NSZZ "Solidarność": wkrótce nastąpi uszczelnienie handlu w niedzielę

 Spodziewamy się, że w grudniu prezydent Andrzej Duda podpisze, a w styczniu wejdą w życie przepisy nowelizacji ustawy, uszczelniające zasady pracy handlu w niedzielę. Zależy nam aby fikcyjne placówki pocztowe, nie zmuszały pracowników do pracy w ten ustawowo wolny dzień - powiedział Alfred Bujara szef sekcji handlu NSZZ "Solidarność", w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel w niedzielę pracodawcy pracownicy prawo pracy związki zawodowe Solidarność

"Amerykański sen stał się koszmarem". Były pracownik TVN ujawnia patologie w stacji

- Mieliśmy do czynienia z mobbingiem, szantażem, poniżaniem, izolowaniem, wykluczeniem zawodowym i współczesnym niewolnictwem. Amerykańscy właściciele doskonale wiedzieli, do jakich patologii dochodziło w TVN. Amerykański sen stał się amerykańskim koszmarem - mówił na konferencji SDP Kamil Różalski, były pracownik stacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media TVN śmieciówki pracownicy

Eksperci: polscy przedsiębiorcy radzą sobie świetnie, choć niepokojąco rosną koszty ich działalności

Dane dotyczące sektora przedsiębiorstw pokazują, że nasze firmy radzą sobie świetnie, choć zatrudniają tylko nieco ponad 6 mln osób. Pozostałe 10 mln to pracownicy małych firm, też usługowych oraz budżetówki. Tam sytuacja nie jest już tak dobra. Dlatego niepokoją stale rosnące koszty działalności i wciąż występujące zagrożenie obostrzeniami covidowymi - oceniali goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych i Marek Kowalski z Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA msp pracodawcy pracownicy zatrudnienie pandemia

Eksperci: zamknięcie gospodarki z powodu nowej fali COVID-19 powinno być na poziomie powiatów

Przedsiębiorcy na tyle przyzwyczaili się żyć z pandemią, że nawet lokalne zamknięcia gospodarki jesienią nie powinny zaszkodzić tym, którzy wrócili do dobrej kondycji sprzed pandemii. Są jednak takie branże, jak np. hotelowa czy eventowa, dla których nawet najmniejsze ograniczenie aktywności, będzie katastrofą. Na pewno jedynym akceptowalnym rozwiązaniem są lock downy lokalne, w powiatach, gdzie najmniej mieszkańców zaszczepiło się przeciwko COVID-19 - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Sławomir Dudek z Forum Obywatelskiego Rozwoju i SGH oraz Marek Kłoczko dyrektor generalny Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pandemia pracodawcy pracownicy COVID-19

Pracodawca sprawdzi, kto z pracowników się zaszczepił? Miziołek: projekt w tej sprawie jest przygotowywany

- W kręgach rządowych powstaje projekt, który ma dać prawo pracodawcy do zweryfikowania, czy jego pracownicy zaszczepili się na koronawirusa - mówiła w Polskim Radiu 24 red. Joanna Miziołek z tygodnika "Wprost". Gościem audycji była też red. Edyta Hołdyńska z tygodnika "Sieci" i telewizji wPolsce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 rząd Mateusza Morawieckiego ustawa szczepienia COVID-19 pracodawcy pracownicy