X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pracodawcy

Wypalenie zawodowe - od 2022 roku nową jednostką chorobową. Co o nim wiemy?

Najnowsze badania dotyczące rynku pracy, wykazują, że około 65 procent aktywnych zawodowo Polaków skarży się na symptomy wypalenia zawodowego. Większość z nich to ludzie młodzi w wieku 18-22 lat. Zgodnie z nowymi regulacjami, od 1 stycznia 2022 roku pracownicy będą mogli pójść na L4 z tego tytułu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka psychologia praca pracodawcy pracownik pracownicy Piotr Firan terapia

Eksperci: coraz mniej optymizmu wśród przedsiębiorców i konsumentów

Spadający poziom optymizmu zarówno wśród przedsiębiorców jak i konsumentów to wynik ciągłej pandemicznej niepewności ale, też w coraz większym stopniu rosnącej inflacji - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha i Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 tarcza antykryzysowa inflacja bezrobocie pracodawcy podatki produkcja gus

SONDAŻ Sondaż dla wPolityce: Polacy są podzieleni ws. możliwości weryfikacji szczepień przez pracodawcę

- 47 proc. badanych jest za tym, by pracodawca miał możliwość sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19 - wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce. 44 proc. ankietowanych opowiedziało się przeciwko takiemu rozwiązaniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka pracodawcy pracownicy społeczeństwo zdrowie

"Zysk nie wyzysk" - haftowanie w słusznej sprawie

"Godna płaca za pracę, świadczenia społeczne, godne warunki pracy to obowiązek pracodawcy, a nie przywilej pracownika" - mówi Monika Drożyńska, hafciarka, aktywistka i artystka sztuk wizualnych. Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprosiła artystkę do wsparcia kampanii na rzecz szwaczek, szyjących zarówno w Polsce jak i na świecie. W najbliższym wydaniu audycji porozmawiamy o tej inicjatywie z artystką.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka SZTUKA pracownik pracodawcy

Tadeusz Kościński: będziemy walczyć z inflacją także przez ograniczenie kosztów administracji i nietworzenie nowych funduszy celowych

Koszt pomocy państwa dla rodzin w ramach tarczy antyinflacyjnej to około 10 mld złotych. Ale z powodu inflacji wpływy do budżetu zwiększyły się o 8 do 9 mld złotych, dlatego będzie z czego sfinansować pomoc i nie będzie to generować dodatkowej inflacji - powiedział Tadeusz Kościński w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja tarcza antykryzysowa COVID-19 pracodawcy pracownicy bezrobocie podatki ceny paliw ceny żywności vat akcyza Tadeusz Kościński Ministerstwo Finansów Komisja Europejska

Prezes Federacji Przedsiębiorców Polskich: sprawdzanie czy pracownik jest zaszczepiony jest zgodne z konstytucją

Tylko możliwość sprawdzania przez pracodawcę czy pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19, powstrzyma narastającą falę pandemii oraz uchroni nas wszystkich przed kolejnym lock down'em - powiedział Marek Kowalski prezes Federacji Przedsiębiorców Polskich, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 pracodawcy pracownicy szczepienia

"Automatyzacja rozliczeń zasiłków i składek na ubezpieczenie społeczne". Prezes ZUS ujawnia plany

Prezes ZUS Gertruda Uścińska zapewniła, że Zakład realizuje działania mające na celu informowanie i edukowanie przedsiębiorców na temat aktualnie obowiązującego prawa i przepisów, które mają się zmienić. Jak poinformowała, planowana jest dalsza automatyzacja rozliczeń zasiłków i składek na ubezpieczenie społeczne.
Zobacz więcej na temat:  ZUS emerytura GOSPODARKA pieniądze cyfryzacja ubezpieczenie zdrowotne pracodawcy składki na ubezpieczenie pracownicy

Eksperci: nie zaszczepieni pracownicy to problem dla firm i rozwoju całej gospodarki

Jest duże ryzyko dla klientów, których obsługują nie zaszczepieni pracownicy. Jednak w praktyce przepisy umożliwiające pracodawcom pytanie o szczepienia i przesuwanie pracowników na inne stanowiska może okazać się przepisem nieskutecznym - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz z SGH i ekonomista Marek Zuber.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pracodawcy pracownicy COVID-19 szczepienia tarcza antykryzysowa szczepienia - raport

Fogiel o międzypartyjnym spotkaniu: dyskusja ma być szersza niż tylko o niezaszczepionych

- Rada Medyczna jest i funkcjonuje przy premierze, tu mamy spotkanie na zaproszenie marszałek Sejmu i na początku na poziomie politycznym, żeby w ogóle ustalić, czy jest wola rozmowy - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel.
Zobacz więcej na temat:  pandemia POLSKA COVID-19 koronawirus sars-cov-2 obostrzenia Koronawirus w Polsce praca pracodawcy pracownik pracownicy szczepienia szczepionka polityka Radosław Fogiel

Posłowie wycofują się z ustawy dot. sprawdzania szczepień pracowników? Jednoznaczne stanowisko PiS

Rzeczniczka PiS odniosła się w poniedziałek do medialnych informacji, z których wynikało, iż część polityków partii rządzącej zamierza wycofać swoje podpisy spod projektu ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. - To nieprawda - ucięła jednoznacznie Anita Czerwińska.
Zobacz więcej na temat:  pandemia POLSKA COVID-19 koronawirus sars-cov-2 obostrzenia Koronawirus w Polsce praca pracodawcy pracownik pracownicy szczepienia szczepionka

Zatrudnianie "na czarno" na celowniku Ministerstwa Finansów. Nowe przepisy uderzą w nieuczciwych pracodawców

Straty budżetu, NFZ, ZUS i samorządów z tytułu pracy na czarno czy szarej strefy sięgają rocznie ok. 17 mld zł. To skala porównywalna z luką VAT lub CIT. Ministerstwo Finansów zapowiada wprowadzenie rozwiązań, mających pomóc w walce z zatrudnieniem na czarno czy płaceniem części wynagrodzenia "pod stołem". Resort finansów przedstawił rozwiązania, które mają obowiązywać od początku przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca pracodawcy pracownik ZUS składki na ubezpieczenie podatki Polski Ład POLSKA Ministerstwo Finansów

Projekt dot. weryfikacji szczepień u pracowników. Premier: będziemy rozmawiać z opozycją

- Chcemy przedyskutować z opozycją model dla osób niezaszczepionych, żeby mieć jasność, czy projekt ustawy będzie miał wystarczającą większość, aby go wprowadzić - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektu posłów PiS dotyczącego weryfikacji zaszczepienia pracowników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 pracownicy pracodawcy Sejm ustawa Prawo i Sprawiedliwość premier Mateusz Morawiecki opozycja

"Zadowolony pracownik daje z siebie więcej". Sasin: to korzystne i dla spółek, i dla państwa

- Pracownik, który czuje się bezpiecznie, nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną, jest pracownikiem bardziej wydajnym, bardziej zaangażowanym w pracę i dającym z siebie więcej w miejscu pracy - uważa wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg bierze udział w debacie "PRACODAWCA PRO FAMILIA - co to oznacza w praktyce?".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin konferencja debata pracodawcy pracownik POLSKA społeczeństwo

Eksperci: rynek potrzebuje pracowników o niższych kwalifikacjach, wyjątek to informatycy i medycy

Rynek pracy mamy zróżnicowany i niejednoznaczny. W większych firmach wynagrodzenie znacznie rośnie, choć jego znaczna część jest konsumowana przez inflację - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW i Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca pracodawcy pracownicy inflacja bezrobocie informatyka informatyk technologie robotyzacja gus