X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
praca mobilna

Czy praca zdalna to telepraca? Prawny problem z nazewnictwem

Wiele osób po raz pierwszy zetknęło się z koniecznością pracy zdalnej. Okazuje się, że jest to wyzwanie nie tylko logistyczne, ale także prawne, definicja pracy zdalnej pojawiła się bowiem po raz pierwszy w polskim prawie w specustawie o walce z koronawirusem, a Kodeks pracy przewiduje jedynie telepracę, która jest obwarowana wieloma wymogami dla pracodawcy – informuje Business Insider Polska.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce praca zdalna praca mobilna praca w domu

Praca zdalna. Plusy i minusy

Doskonałe rozwiązanie dla matek wychowujących dzieci, osób niepełnosprawnych, czy tzw. wolnych strzelców. Praca zdalna to oszczędność czasu, możliwość pracy z domu, bez konieczności dojazdu do wyznaczonego miejsca, a także swoboda w zarządzaniu własnym czasem. Jednak ten sposób wykonywania zawodowych obowiązków ma również swoje negatywne strony. O tym w Polskim Radiu 24 mówiła Kaja Prystupa-Rządca z Akademii Leona Koźmińskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 praca zdalna praca mobilna

Polacy chcą pracować w sposób nowoczesny. Czyli jak?

Ponad 40 proc. Polaków to zwolennicy nowoczesnego modelu pracy. Cenią sobie elastyczne godziny pracy, sami chcą decydować, gdzie i ile pracować – wynika z raportu „Jak Polacy lubią pracować”. Więcej niż połowa osób zmieniłaby biuro, w którym pracuje. To przede wszystkim osoby młode, które cenią nowoczesne przestrzenie, inspirujące i pobudzające do działania, sprzyjające twórczej współpracy. 
Zobacz więcej na temat:  praca zdalna praca mobilna praca pracownik pracownicy

Samozatrudnienie. "Mamy problemem ucieczki od prawa pracy"

Korzyści z samozatrudnienia często odnosi jedynie pracodawca. Pracownik nie ma w takim przypadku jakiejkolwiek ochrony socjalnej, a jeśli jego dochody są niskie, konieczność prowadzenia działalności gospodarczej sprawia, że zarabia jeszcze mniej. M.in. o zmuszaniu pracowników do zakładania własnej działalności rozmawiali w Polskim Radiu 24 Łukasz Kozłowski (Pracodawcy RP) i Marek Lewandowski (NSZZ Solidarność).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polskie Radio 24 praca praca mobilna samozatrudnienie