X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pomorskie

Westerplatte własnością Gdańska? Muzeum II Wojny Światowej twierdzi inaczej

Decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego działka z pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte wraca w posiadanie Gdańska - poinformował w piątek rzecznik prasowy prezydenta Gdańska Daniel Stenzel. Dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej zaprzecza i tłumaczy, że zgodnie z wyrokiem NSA instytucja pozostaje pełnoprawnym posiadaczem nieruchomości i ma prawo kontynuować na niej działania inwestycyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk Westerplatte Muzeum II Wojny Światowej sąd sądownictwo

"Po co wydawać 45 mln zł na coś, co i tak będzie nasze?". Radny Gdańska o planach prezydent Dulkiewicz

- Prezydent Aleksandra Dulkiewicz z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów zaproponowała na 15 miesięcy przed zakończeniem umowy, że miasto wykupi udziały, które w spółce posiada Saur Neptun Gdańsk - żeby miasto mogło zarządzać tym samo. Ale zapomniała o tym, że za 15 miesięcy Gdańsk i tak będzie zarządzał sam. Po co wydawać 45 mln złotych na coś, co i tak będzie nasze? - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Skiba, radny miasta Gdańsk. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz regiony pomorskie

Większa zdolność magazynowa PERN. Nowy zbiornik na paliwa w gdańskim naftoporcie

W Terminalu Naftowym Gdańsk oficjalnie oddany zostanie do użytku nowy zbiornik o pojemności 45 tysięcy metrów sześciennych. Uroczystość rozpocznie się w południe i wezmą w niej udział przedstawiciele rządu, władz samorządowych oraz władz PERN - przedsiębiorstwa, zajmującego się logistyką naftową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Gdańsk ropa naftowa GOSPODARKA gospodarka polska bezpieczeństwo energetyczne

Pomorskie: 9-letni rowerzysta wpadł pod samochód. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

W miejscowości Narkowy (woj. pomorskie) doszło do potrącenia jadącego na rowerze 9-latka. Chłopiec skręcając w lewo wpadł wprost pod jadący w tym samym kierunku samochód marki Renault. Dziecko z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala. Pomorscy policjanci badają okoliczności wypadku. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców wypadek wakacje 2021 motoryzacja samochody pomorskie Polskie Radio wakacje regiony samochód rower społeczeństwo bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Pomorskie: likwidacja fabryki amfetaminy, znaleziono narkotyki o wartości prawie 5 mln zł

Policjanci oraz funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali wytwórnię amfetaminy w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie) i przechwycili narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 4,7 mln zł. W sprawie zatrzymano łącznie trzech mężczyzn w wieku od 36 do 40 lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie policja policja polska Starogard Gdański straż graniczna Gdańsk prokuratura narkotyki zatrzymanie

Witek: niektórzy próbują na nowo pisać historię II wojny światowej. Trzeba się temu sprzeciwiać

- Wciąż w przestrzeni medialnej słyszymy o polskich, a nie niemieckich obozach śmierci. Oskarża się Polaków o współsprawstwo II wojny światowej, to są haniebne słowa, którym trzeba się sprzeciwić, to nasz obowiązek - mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek na Westerplatte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Westerplatte regiony pomorskie Gdańsk II wojna światowa rocznica

Premier: następuje proces wypierania z pamięci tego, kto był faktycznym sprawcą, myli się katów z ofiarami

- Myli się katów z ofiarami, przypisując odmienne role tym, którzy bronili człowieczeństwa przed tymi, którzy bestialsko od pierwszych dni niszczyli cały naród, całe państwa. Ta wojna została wywołana przez niemieckich najeźdźców - powiedział podczas uroczystości na Westerplatte szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa POLSKA historia Polski regiony pomorskie Westerplatte Mateusz Morawiecki

Pomorskie: nie zatrzymał się do kontroli. Ucieczka zakończona dachowaniem

Kierowca Audi nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął próbę ucieczki. Po kilku kilometrach stracił panowanie nad autem i dachował na lokalnej drodze. Dlaczego obawiał się spotkania z Policją?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców wypadek motoryzacja samochody pomorskie Polskie Radio wakacje regiony prawo policja policja polska służby i bezpieczeństwo