X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pomoc

Praca diagnosty laboratoryjnego w dobie pandemii. Dr n. med. Elżbieta Puacz: mrówcza i benedyktyńska

- Dzień pracy diagnosty laboratoryjnego uzależniony jest od fali pandemii w obecnym czasie, dlatego, że jak jest jej narastanie to pracujemy bez względu na obowiązkowy czas pracy - mówiła w Polskim Radiu 24  dr n. med. Elżbieta Puacz (kierownik laboratorium diagnostyki mikrobiologicznej w Krasnymstawie, była prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA pomoc pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19 Sanepid

"Dzieci są w szczególnie trudnej sytuacji". Wzrosła liczba osób niedożywionych i głodnych na świecie

Trzech miliardów osób na świecie nie stać na zapewnienie sobie zdrowego jedzenia, a 811 milionów osób na całym świecie głoduje - informuje FAO czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa. Dzisiaj, w rocznicę jej powstania, obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. W walkę z głodem na kuli ziemskiej włączają się także polskie organizacje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ żywność pomoc społeczeństwo dzieci

Naprawi cieknący kran i wymieni żarówkę. Fachman dla seniora

Młode pokolenie często nie majsterkuje, bo nigdy nie musiało, seniorom zaś na drobne naprawy nie pozwalają malejąca sprawność fizyczna i choroby. Tym drugim z pomocą przychodzi Fachman, czyli pilotażowa miejska usługa działająca w Słupsku, polegająca na darmowej pomocy osobom powyżej 60. roku życia.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan społeczeństwo senior pomoc naprawy usterka awarie Słupsk pomorskie fachowcy

Nietoperze w wielkim mieście. W Lublinie powstają dla nich domki

Z powodu stereotypów są uważane za zagrożenie, jednak to one pozbywają się za nas ogromnych ilości znienawidzonych przez nas komarów. Nietoperze nie omijają dużych miast i potrzebują w nich schronienia. Dlatego lubelska Fundacja dla Przyrody buduje i instaluje dla nich domki, jednocześnie próbując zmienić naszą opinię o tych latających ssakach.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan STYL ŻYCIA zwierzęta pomoc Lublin przyroda ochrona przyrody

tylko u nas "Jest wzorem lidera i wzorem chrześcijanina". Carl Anderson o Janie Pawle II

- Miał wielki szacunek dla godności każdego człowieka. Nawet tego, który się z nim nie zgadzał – mówi o Janie Pawle II Carl Anderson, wieloletni przewodniczący Rycerzy Kolumba, jednej z największych organizacji charytatywnych na świecie. Amerykanin został wyróżniony specjalną nagrodą Totus Tuus 2021.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II aktualności katolickie społeczeństwo Przemysław Goławski POLSKA USA pomoc Kościół Kościół katolicki wiara

"Nie kupuj, adoptuj, pomagaj". Zajęcia z pomagania zwierzętom

Po szeregu kampanii społecznych miłośnicy zwierząt przechodzą do działania u podstaw, tym razem wśród dzieci. Pracownicy i wolontariusze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wielogłowach koło Nowego Sącza wybierają się do szkół, aby w ramach akcji "Nie kupuj, adoptuj, pomagaj" prowadzić specjalne lekcje edukacji o potrzebach zwierząt. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan zwierzęta zwierzęta domowe schronisko dla zwierząt pomoc wolontariat adopcja społeczeństwo

Ilu Afgańczyków ewakuowanych do Polski otrzymało ochronę międzynarodową? Sprawdź nowe dane

Wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej złożyło 1000 ewakuowanych do Polski Afgańczyków. Urząd do Spraw Cudzoziemców wydał już pierwsze decyzje o udzieleniu tym osobom ochrony międzynarodowej. Jak poinformował rzecznik UdSC Jakub Dudziak, dotychczas status uchodźcy nadano 60 cudzoziemcom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA obcokrajowcy migracja imigracja społeczeństwo uchodźcy pomoc

Ruszył nabór wniosków w programach finansowanych z Funduszu Solidarnościowego. Wiceszef MRiPS: to ważne projekty

Wiceminister rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik poinformował, że można składać wnioski na nowy okres w finansowanych z Funduszu Solidarnościowego programach dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Chodzi o programy "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej", "Opieka wytchnieniowa" oraz "Centra opiekuńczo-mieszkalne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pomoc Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej niepełnosprawność niepełnosprawni finanse

Senat odrzucił nowelizację ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

Senat opowiedział się za odrzuceniem nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która zakłada, że wnioski o świadczenie w ramach programu "Rodzina 500+" będzie można składać wyłącznie w sposób elektroniczny, a wypłatę środków otrzymywać jedynie w formie bezgotówkowej na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Senat 500+ społeczeństwo pomoc dzieci

Paweł Wdówik o wsparciu dla niepełnosprawnych

- To pieniądze, które mają wypełnić obszary stanowiące największe wyzwania, to 4 grupy, 4 typy działań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, o miliardzie złotych wsparcia niepełnosprawnych, Paweł Wdówik, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych oraz wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka niepełnosprawność społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pomoc pieniądze

"Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży to jeden z priorytetów MZ". Wkrótce szczegóły dot. specjalnej infolinii

Niebawem podane zostaną szczegóły wsparcia telefonicznego i online dla dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym. Infolinia powstanie na bazie współpracy instytucji publicznych zaangażowanych w pomoc dzieciom - przekazało Ministerstwo Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pomoc młodzież dzieci Ministerstwo Zdrowia Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Niedzielski psychoterapia samobójstwo COVID-19 społeczeństwo