X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pomoc społeczna

Niemcy boleśnie doświadczeni przez pandemię. Niemal połowa gospodarstw domowych straciła dochody lub oszczędności

Pandemia uderzyła finansowo w Niemców bardziej, niż się spodziewano. 43 proc. wszystkich gospodarstw domowych deklaruje, że straciło w tym czasie dochody lub oszczędności - wynika z danych Centrum Europejskich Badań Gospodarczych. Aż co szóste gospodarstwo domowe potrzebujące pomocy nie otrzymało jej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 tarcza antykryzysowa pomoc społeczna Niemcy ŚWIAT Europa koronawirus

Droga od bezdomności ku pomaganiu innym. Filantrop XXI wieku

Co to znaczy być filantropem w XXI wieku, jak dzielić się dobrem, którego nie ma się zbyt wiele? Przemysław Przybecki, prezes Zarządu Fundacji św. Marka opowiedział na antenie Programu 1 dramatyczną historię swojego życia, drogę, która prowadziła od bezdomności do bezinteresownej pomocy innych ludziom. 
Zobacz więcej na temat:  Marek Kotański Monar społeczeństwo pomoc społeczna bezdomność senior Zbigniew Krajewski Małgorzata Raducha alkoholizm

POLSKI ŁAD Polski Ład jako potężne wsparcie dla emerytów

– Osoby pobierające emerytury w wysokości do 2500 zł brutto nie mają odprowadzanego podatku, tylko składkę zdrowotną. Ponad 8 mln emerytów (ok. 94 proc. wszystkich) już skorzystało z tych rozwiązań i ma więcej pieniędzy – mówiła w Programie 3 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, odnosząc się do założeń Polskiego Ładu.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład emerytura pomoc społeczna społeczeństwo Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Bartłomiej Graczak Trójka POLSKA senior GOSPODARKA

"Przygotowano 800 ton żywności". Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów rusza już po raz trzeci

- Tym działaniem chcemy wspomóc najbardziej potrzebujących, przekazując pomoc żywnościową do wielu ośrodków wsparcia w całej Polsce. Dotychczas, w ramach akcji, przekazaliśmy blisko 3 tys. ton żywności - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg POLSKA społeczeństwo pomoc pomoc społeczna bezdomność senior Caritas

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców. Jest decyzja rządu

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała w czwartek, że "Rada Ministrów podjęła decyzję o przyznaniu rodzicom uczniów do lat ośmiu i dzieci niepełnosprawnych dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas nauki zdalnej od 20 grudnia do 9 stycznia". 
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg rodzina POLSKA Sygnały Dnia pomoc społeczeństwo pomoc społeczna Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej GOSPODARKA

TARCZA ANTYINFLACYJNA Marlena Maląg: tarcza antyinflacyjna jest potężnym wsparciem dla Polaków

- Nikt nie pozostanie bez wsparcia. Tarcza antyinflacyjna jest potężnym wsparciem dla Polaków po kryzysie spowodowanym pandemią - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA społeczeństwo rodzina pomoc pomoc społeczna

Michał Wójcik: to zmiana istotna z punktu widzenia idei sprawiedliwości

Sejm rozpoczął pracę nad projektem ustawy, który przewiduje, że niewywiązywanie się z obowiązków alimentacyjnych będzie nową fakultatywną przesłanką do odmowy finansowania mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Komisja polityki społecznej i rodziny rekomenduje izbie uchwalenie proponowanych przepisów bez poprawek. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik Ministerstwo Sprawiedliwości Sejm rodzina POLSKA społeczeństwo pomoc społeczna

Niepotrzebne materiały budowlane? Nie wyrzucaj! Oddaj!

Wystarczy jedno spojrzenie w kierunku którejkolwiek z wiat śmietnikowych, by przekonać się jak wiele wyrzucamy jedzenia, ubrań, książek i mebli. Wyjątkiem nie są materiały budowlane. W Kołobrzegu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszył projekt "Garść gipsu". Cel jest jeden – zebranie od mieszkańców niepotrzebnych materiałów budowlanych, które pozostały po remontach i przekazanie ich do potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Kołobrzeg pomoc pomoc społeczna remont mieszkania remont domu remont zachodniopomorskie STYL ŻYCIA

ONZ i Bank Światowy biją na alarm. Pandemia pogłębiła globalne ubóstwo

14 listopada obchodzony jest przez Kościół katolicki jako Światowy Dzień Ubogich. Ponad 700 milionów ludzi, czyli 10 proc. światowej populacji, żyje w skrajnym ubóstwie. Z powodu pandemii COVID-19 około 97 milionów ludzi więcej żyje za mniej niż 1,90 dolara dziennie - alarmuje Bank Światowy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA COVID-19 Kościół pomoc społeczna bezrobocie bank światowy ONZ UNICEF WHO

POLSKI ŁAD Wsparcie dla rodzin w ramach Polskiego Ładu przegłosowane. Sejm przyjął ustawę

Sejm przyjął przepisy wspierające rodziny w ramach programu Polski Ład. Chodzi o rządowe wsparcie na drugie i kolejne dziecko. Według zapowiedzi rządu, dzięki programowi Polski Ład rodziny dostaną wsparcie w wysokości 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dziecko w wieku do 12 do 36 miesiąca życia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Sejm rodzina Polski Ład GOSPODARKA pomoc społeczna pomoc