X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
polityka

Andrzej Gil: roszczenia Izraela są bezzasadne i hańbiące

- Roszczenia Izraela są bezzasadne i hańbiące, ale Polska nie jest graczem liczącym się na świecie. Dlatego znajmy swoje miejsce w szeregu i walczmy, bo mamy o co - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski). W niedzielę 26.05 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. O tym, jakie zagadnienia zdominowały ostatnią prostą kampanii, mówili także: prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) i prof. Michał Kleiber (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 Koalicja Europejska polityka Unia Europejska Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość Żydzi Izrael

Szef SLD: PiS jest niewiarygodne w stosunku do Unii

- Problemem Prawa i Sprawiedliwości w stosunku do Unii Europejskiej jest brak wiarygodności tej partii - mówił przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty w "Sygnałach dnia", komentując najnowsze propozycje PiS dla Unii Europejskiej. Polityk podkreślił też wagę niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Włodzimierz Czarzasty Piotr Gociek wybory do Parlamentu Europejskiego wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 SLD Jedynka/eurowybory

Izraelskie roszczenia wobec Polski. Komentarze publicystów

- Nie rozumiem polityki Izraela. Ich wojowanie z Polską, to napędzanie antysemityzmu. To oczywiście leży w ich interesie, bo łatwiej nas wtedy ustawić do kąta - powiedział Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska). O relacjach polsko-izrealeskich mówili w Polskim Radiu 24 także Adam Buła ("Polska The Times") oraz Piotr Grzybowski (Radio Warszawa). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reparacje wojenne Stany Zjednoczone Izrael polityka Tel Awiw MSZ Prawo i Sprawiedliwość

Paweł Kukiz: nie chcę Europy elit, salonów i wyższych sfer

- Musimy zdecydować, czy chcemy nadal pełnić w Unii Europejskiej rolę pariasa i dostarczyciela taniej siły roboczej do Niemiec, Francji, Holandii i państw wysoko rozwiniętych, które mają problemy demograficzne. Czy chcemy być równouprawnionym członkiem Wspólnoty Europejskiej, członkiem wolnych ojczyzn w wolnej Europie - mówił w Krakowie Paweł Kukiz podczas regionalnej konwencji swojego ugrupowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Kukiz wybory do Parlamentu Europejskiego polityka

Debata Jedynki. Plany PO ws. LGBT i związków partnerskich

W sieci pojawiło się nagranie z marszu "Polska w Europie" z wypowiedzią Rafała Grupińskiego (PO), który zapowiada "progresywne działanie" ws. związków partnerskich, ale po wyborach parlamentarnych. Na antenie Jedynki dyskutowali na ten temat: Dominik Tarczyński (Prawo i Sprawiedliwość), Anna Maria Żukowska (Koalicja Europejska - SLD) oraz Grzegorz Długi (Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  wojsko polityka POLSKA Michał Rachoń

Jarosław Kaczyński: rosyjski lobbing w UE jest bardzo silny

- Z 30 tysięcy przeróżnych grup lobbystycznych działających dziś przy centrali UE ogromna część ma wprost rosyjski rodowód, albo jest z Rosjanami powiązania - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że "lobbing rosyjski w UE jest bardzo, bardzo silny".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość polityka Rosja ŚWIAT Unia Europejska Francja Niemcy Gazeta Polska