more_horiz
PR24 Portal
Section05
polityka

Mateusz Kosiński: prezes PiS przeciął spekulacje

Prezes Jarosław Kaczyński poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska - które muszą odbyć się w ciągu 90 dni od śmierci dotychczasowego włodarza - nie wystawi własnego kandydata. W Polskim Radiu 24 komentarze Mateusza Kosińskiego z "Tygodnika Solidarność", Marcina Makowskiego ("Wirtualna Polska", "Do Rzeczy") i Marka Króla ("wSieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Paweł Adamowicz atak na Pawła Adamowicza Gdańsk

PiS bez kandydata w Gdańsku. Komentarze

- Cenię to, że Prawo i Sprawiedliwość zachowało się w taki sposób - powiedział w Debacie Poranka Bartłomiej Austen z "Liberte!", odnosząc się do decyzji partii Jarosława Kaczyńskiego w związku z wyborami prezydenckimi w Gdańsku, które będą musiały zostać przeprowadzone w związku ze śmiercią dotychczasowego włodarza miasta, Pawła Adamowicz. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również Dawid Wildstein z TVP i Piotr Cywiński z "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Adamowicz atak na Pawła Adamowicza Gdańsk polityka

Miał grozić zabiciem Donalda Tuska. Został zatrzymany

Policja zatrzymała w środę 48-letniego mieszkańca Gdańska, podejrzewanego o telefoniczne groźby zamordowania przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. W ciągu ostatnich dni policja podjęła kilkanaście interwencji dotyczących nawoływaniado aktów agresji. - Zapewniam, że działania policji bądą konsekwentne i surowe - poinformował szef MSWiA Joachim Brudziński.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk policja służby i bezpieczeństwo polityka POLSKA

Andrzej Halicki: uczcijmy Pawła Adamowicza głębszą refleksją

– Musimy godnie pochować Pawła Adamowicza. Bardzo chciałbym się skupić i jemu poświęcić te najbliższe godziny. Nie możemy też obojętnie przejść nad tym, co ma miejsce w naszym społeczeństwie – powiedział na antenie Trójki poseł PO Andrzej Halicki, który wspominał prezydenta Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Halicki Trójka polityka Platforma Obywatelska atak na Pawła Adamowicza Paweł Adamowicz POLSKA