more_horiz
PR24 Portal
Section05
polityka

Szef PKW: przygotowania do wyborów są zakończone

- Przygotowania są zakończone i zapięte na ostatni guzik. Przed nami tylko jeszcze początek ciszy wyborczej i o godzinie 7.00 otwierają się lokale wyborcze w całym kraju - powiedział na antenie Trójki Wojciech Hermelniński. Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej przybliżył sytuację przed niedzielnymi wyborami samorządowymi.
Zobacz więcej na temat:  wybory samorządowe 2018 POLSKA wybory Wojciech Hermeliński Państwowa Komisja Wyborcza Beata Michniewicz Trójka polityka

Jarosław Porwich: Unia Europejska to nie jest supermocarstwo

Prawo polskie powinno górować nad prawem europejskim – mówił w "Rozmowie PR 24” Jarosław Porwich, poseł "Wolnych i Solidarnych”. Skomentował w ten sposób wniosek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie za niekonstytucyjną regulacji prawa europejskiego w zakresie dopuszczalności występowania przez polskie sądy z pytaniami do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawach dotyczących sądownictwa. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory samorządowe 2018

Zbigniew Ziobro: odbyło się kilka spotkań ws. wniosku do TK

- Sprawa wniosku do TK była przedmiotem kilku spotkań również z udziałem premiera - przyznał w czwartek w Łodzi prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Powtórzył, że nieprawdą jest, jakoby wniosek ten był próbą wyprowadzenia Polski z UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Trybunał Sprawiedliwości UE

Sondaż: Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory

Gdyby w najbliższych wyborach do Sejmu Prawo i Sprawiedliwość wystartowało jako Zjednoczona Prawica - w koalicji z Porozumieniem i Solidarną Polską, otrzymałoby 31 proc. głosów osób chcących wziąć udział w wyborach. Platforma Obywatelska, jako Koalicja Obywatelska wraz z Nowoczesną może liczyć na 24 proc. - wynika sondażu Kantar Public.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska

Intensyfikacja kampanii samorządowej. Kto zyska na ostatniej prostej wyborczego wyścigu?

Kampania przed wyborami samorządowymi zbliża się do mety. Kandydaci starają się wykorzystać niemal każda chwile i możliwość do tego, by przekonać wyborców, że to właśnie ich program jest najlepszy. O końcowych akcentach kampanii wyborczej mówili komentatorzy i publicyści.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Warszawa Polityka PR24