X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pociągi

Connecting Europe Express promuje kolej. Dziś można go oglądać w Warszawie

Od rana w Warszawie gości międzynarodowy pociąg "Connecting Europe Express". Został on uruchomiony w związku z obchodami Europejskiego Dnia Kolei. Oficjalne powitanie odbyło się na dworcu Warszawa Centralna. Skład mogą też zobaczyć między innymi mieszkańcy Krakowa i Gdańska. Organizatorem przejazdu jest między innymi Wspólnota Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej.
Zobacz więcej na temat:  kolej GOSPODARKA pociągi transport infrastruktura

Od 29 sierpnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Sprawdź, co się zmieni

Od najbliższej niedzieli, 29 sierpnia zacznie obowiązywać jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów. Znikną dodatkowe połączenia przeznaczone dla urlopowiczów, za to pojawią się w rozkładzie pociągi, które będą dowozić uczniów do szkół. Planowane na jesień prace inwestycyjne spowodują, że na niektórych odcinkach podróż koleją będzie trudniejsza. Korekta będzie obowiązywała do 6 listopada.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura transport PKP pociągi społeczeństwo POLSKA

Dróżnik nie opuścił szlabanu - zginęli ludzie. Sąd po siedmiu latach wydał wyrok

- Na 4 lata więzienia został skazany dróżnik, który w 2013 r. nie opuścił szlabanów na przejeździe w Kozerkach (Mazowieckie). Dwa pociągi uderzyły w auto; zginęła kobieta, a dwójka dzieci była ciężko ranna. Organizacja ruchu na przejeździe była fatalna; osób oskarżonych mogło być więcej - ocenił sędzia.
Zobacz więcej na temat:  wypadek kolej śmierć pociągi sąd samochód POLSKA regiony

"Mogłyby zostać przekierowane do Polski". Chińskie media o zawieszeniu połączeń cargo z Litwą

- Chiny mogą zawiesić bezpośrednie połączenia kolejowe z Litwą - pisze chiński dziennik "Global Times". Wcześniej chińskie media informowały też o możliwości wstrzymania wszystkich bezpośrednich połączeń lotniczych cargo z litewskimi portami. To reakcja chińskich władz na pogłębiający się konflikt dyplomatyczny między Pekinem a Wilnem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Chiny Pekin Tajwan Litwa Wilno pociągi logistyka

PKP Intercity chce kupić 63 lokomotywy dużych prędkości. Przetarg wywołał duże zainteresowanie firm z całego świata

Siedem firm polskich i zagranicznych jest zainteresowanych wzięciem udziału w przetargu na dostawy dla PKP Intercity 63 lokomotyw elektrycznych, które będą mogły rozwijać prędkość maksymalną nie mniejszą niż 200 km na godzinę, na trasach polskich i innych krajów - poinformowała kolejowa spółka-córka, z grupy PKP.
Zobacz więcej na temat:  kolej pociągi PKP