X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
płace

Wiceminister zdrowia: w tym tygodniu decyzja ws. przyjęcia trzeciej dawki dla osób powyżej 18. roku życia

- Europejska Agencja Leków już dwa tygodnie temu wydała rekomendację, by ta trzecia dawka przypominająca mogła być podawana osobom powyżej 18. roku życia. My wprowadziliśmy tę dawkę dla wszystkich powyżej 50. roku życia i dla pracowników ochrony zdrowia - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.    
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepionka szczepienia płace Ministerstwo Zdrowia Mirosław Skowron

Mniej biurokracji i więcej pieniędzy dla funkcjonariuszy. Porozumienie MSWiA i mundurowych

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński poinformował, że osiągnięto porozumienie z przedstawicielami służb mundurowych w sprawie wynagrodzeń. Ma ono zdecydowanie poprawić sytuację materialną wszystkich funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  MSWiA straż pożarna straż graniczna wojsko policja pieniądze płace POLSKA służby i bezpieczeństwo

"Nie wszystkich ono satysfakcjonuje". Dr Gryglewicz o porozumieniu rządu ze strajkującą służbą zdrowia

- Protestujący reprezentujący takie zawody medyczne jak lekarz, pielęgniarka, diagnosta, czy fizjoterapeuta na pewno nie są usatysfakcjonowani tym rozwiązaniem. Te grupy zawodowe nic nie zyskały w wyniku tego porozumienia - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Gryglewicz (Uczelnia Łazarskiego). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka lekarz ratownik medyczny pielęgniarka płace protest

Eksperci: duży wzrost wynagrodzeń cieszy, ale inflacja je zmniejsza

Niemal 10-procentowy wzrost wynagrodzeń i stały wzrost zatrudnienia dowodzą, że polska gospodarka wraca do sytuacji sprzed kryzysu wywołanego pandemią. Jednak płace cechuje duże zróżnicowanie tak lokalne, jak i branżowe. Do tego dochodzi wysoka inflacja, która powoduje, realnie w kieszeniach mamy mniej więcej o połowę mniej z tego wzrostu, który pokazują dane GUS - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha i Jerzy Bielewicz ekspert "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zatrudnienie inflacja płace bezrobocie COVID-19

Białe Miasteczko zmienia formułę. Jest decyzja organizatorów

"W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności "białego miasteczka" na "Cichy Dyżur" – napisano w niedzielę na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Warszawa płace protest Ministerstwo Zdrowia lekarz pielęgniarka ratownik medyczny

"W dużej mierze jest motywowany politycznie". Jastrzębowski o proteście medyków

- Jeśli chodzi o protesty, to każdy w państwie demokratycznym ma do nich prawo, ale jestem za tym, by zamiast artykułowania nierealnych postulatów usiąść do stołu i rozmawiać - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski z portalu "Salon24.pl". Gościem audycji był też Mateusz Kosiński z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 protesty w Warszawie płace służba zdrowia rząd Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Zdrowia

Łukasz Kobeszko o nieobecnych w KPRP strajkujących medykach: przyjęli złą strategię

- Wydaje mi się, że lepsze instrumenty niż Komisja Trójstronna i Forum Dialogu nie zostały wynalezione i stworzone. Bojkotowanie to jest zła strategia - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko (Nowa Konfederacja). Gościem "Debaty dnia" był także Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre.    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka lekarz ratownik medyczny pielęgniarka płace protest

Eksperci: wzrost płacy minimalnej już tak nie zaskakuje pracodawców

Płace rosną na tyle szybko, że podwyżki płacy minimalnej nie są już tak odczuwalne przez przedsiębiorców jak inne koszty prowadzenia firmy. Ale wzrost płac negatywnie wpływa na poziom inflacji, choć wspiera budżet państwa przez rosnącą konsumpcję. W niektórych branżach problemem może nastąpić nadmierne spłaszczanie wynagrodzeń, ale na takie działania państwa wyrównujące poziom dochodów liczyli Polacy - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Sławomir Dudek (FOR) i Adam Ruciński (BTFG).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA płace inflacja płaca minimalna pkb zatrudnienie pracodawcy

"Służba zdrowia, mimo swoich bolączek, jednak coraz bardziej się rozwija". Piasecki o proteście medyków

- Negocjacje mają służyć temu, by dojść do kompromisu, tymczasem widzimy przerzucanie się argumentami pomiędzy protestującymi medykami, a ministrem zdrowa - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z dziennika "Rzeczpospolita". Gościem audycji był też Robert Knap z TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 protesty w Warszawie służba zdrowia płace Ministerstwo Zdrowia lekarz pielęgniarka ratownik medyczny

Soboń: rozmowy z protestującymi medykami prowadzi MZ

– Rozmowy z protestującymi medykami prowadzi Ministerstwo Zdrowia. Jeśli to będzie konieczne, to premier zawsze może dołączyć. Dzisiaj one powinny mieć charakter urealnienia tego, co możliwe i oczekiwane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  Artur Soboń Ministerstwo Aktywów Państwowych protest służba zdrowia lekarz pielęgniarka płace społeczeństwo Bartłomiej Graczak Trójka POLSKA

Marek Król o protestujących medykach: dyskredytują szefa resortu, z którym powinni współpracować

- Strajkujący źle to rozgrywają, ponieważ domaganie się spotkania z premierem jest dyskredytowaniem ministra Niedzielskiego, który się bardzo dobrze sprawdza i jest świetnym menedżerem. Ten nieprzyjazny gest w stosunku do szefa resortu, z którym muszą współpracować, nie jest potrzebny - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król, publicysta.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka Ministerstwo Zdrowia protest płace lekarz ratownik medyczny pielęgniarka społeczeństwo

Sebastian Gajewski o strajku medyków: pomimo zmian od kilku lat przedstawiają swoją sytuację w ten sam sposób

- Środowiska medyczne permanentnie przedstawiają w przestrzeni publicznej ten sam obraz: bardzo źle zarabiają i pracują w bardzo złych warunkach. Tak było kilkanaście lat temu. Ta rzeczywistość, w szczególności płacowa, jest zupełnie inna - mówił w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") i Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka Ministerstwo Zdrowia zdrowie lekarz pielęgniarka ratownik medyczny płace służba zdrowia protest