X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pedofilia

"Nie chronił przed nadużyciami". Raport o działaniach Kościoła Anglii wobec pedofilii

Kościół Anglii przez dziesięciolecia nie chronił dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym, zamiast tego wolał chronić własną reputację i stworzył kulturę, w której sprawcy mogli się ukrywać - wynika z opublikowanego we wtorek raportu z niezależnego dochodzenia w sprawie przemocy seksualnej wobec dzieci (IICSA). Opracowanie wskazuje konkretne przypadki takich działań i listę zaleceń. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Anglia Wielka Brytania pedofilia

Twerkujące 11-latki w filmie dostępnym na Netflixie. Amerykański polityk chce śledztwa pod kątem pedofilii

Przedstawiciel Izby Reprezentantów stanu Teksas - Matt Schaefer wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie filmu dostępnego na platformie Netflix. W dramacie "Cuties" przedstawiono twerkujące nastolatki, co według amerykańskiego polityka podchodzi pod pedofilię i seksualizację dzieci. 
Zobacz więcej na temat:  netflix pedofilia FILM USA Stany Zjednoczone ŚWIAT Ameryka Północna

Australia: kapłani zobowiązani do złamania tajemnicy spowiedzi

Parlament stanu Queensland w Australii przyjął ustawę zobowiązującą księży do złamania tajemnicy spowiedzi, jeśli podczas sprawowania sakramentu pojednania otrzymają informacje na temat seksualnego wykorzystania dzieci. Duchownemu, który nie dopełni tej powinności, grozi kara trzech lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  Kościół pedofilia Australia prawo Kościół katolicki duchowieństwo społeczeństwo ŚWIAT

Gigantyczna siatka pedofilska w Niemczech. Kolejne policyjne przeszukania

Blisko 1000 policjantów i członkowie sił specjalnych wzięło udział w obławie przeprowadzonej jednocześnie w 12 niemieckich krajach związkowych w ramach śledztwa przeciwko pedofilom. To kontynuacja dochodzenia, które rozpoczęło się w ubiegłym roku w Bergisch Gladbach, gdzie zatrzymano mężczyzn wykorzystujących do pornografii dzieci własne i partnerów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy pedofilia policja

Paweł Sałek o komisji ds. pedofilii: trzeba dać jej szansę

– Pan profesor ma gruntowne i dobre wykształcenie związane ze swoją działalnością naukową. Powinien więc dobrze wykonywać powierzone mu zadania – tak o wyborze Błażeja Kmieciaka na przewodniczącego komisji ds. pedofilii mówił Paweł Sałek, doradca prezydenta, w Programie 3 Polskiego Radia. Tę kwestię komentowali też Jarosław Sellin (PiS), Paweł Kowal (KO), Anna Maria Żukowska (Lewica), Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka Sejm pedofilia