X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
pandemia

RELACJA Pierwsze zabójstwo w czasie izolacji, testy "inteligentnej kwarantanny". Świat w dobie pandemii

W Wielkiej Brytanii doszło do prawdopodobnie pierwszego popełnionego w takich okolicznościach zabójstwa - podał dziennik "The Times". W Czechach rozpoczęto testy "inteligentnej kwarantanny", polegającej na tworzeniu mapy poruszania się osoby zakażonej koronawirusem i określaniu w ten sposób osób potencjalnie zakażonych. Na bieżąco śledzimy przebieg pandemii na świecie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Niemcy Chiny koronawirus choroby zakaźne pandemia Litwa Łotwa Estonia

71 nowych przypadków koronawirusa, łącznie 2055. Zmarło kolejne pięć osób

Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek wieczorem o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, łączny bilans wzrósł do 2055 osób. Resort podał, że zmarło kolejne pięć osób, w sumie to 31 zgonów.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia epidemia wirus COVID-19 zapalenie płuc choroby zakaźne zdrowie bezpieczeństwo kwarantanna społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia POLSKA

"Politycy opozycji wykorzystują ten niepokój". Publicysta o pandemii koronawirusa

- Rządzący są w trudnej sytuacji. Wszyscy, którzy stają w obliczu tego kryzysu, czują panikę. Czują obawę, że ta pomoc może nie wystarczyć. Z drugiej strony są politycy opozycji, którzy wykorzystują ten niepokój i obiecują dużo, dużo więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie"). W "Debacie Dnia" wziął również udział publicysta "Super Expressu" Tomasz Walczak.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 opozycja Platforma Obywatelska polityka Polskie Radio 24 POLSKA

Waldemar Kraska: spodziewam się kolejnych restrykcji ograniczających naszą aktywność

– Piękna pogoda przez ostatnie kilka dni zachęcała do aktywności, jednak powinniśmy ją zdecydowanie ograniczyć. We wtorek mogą pojawić się kolejne restrykcje w tym celu –  powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Trójka Ministerstwo Zdrowia pandemia zdrowie wirus Kuba Strzyczkowski Waldemar Kraska

Minister zdrowia: mamy jeszcze możliwość hospitalizowania dużych grup pacjentów

- W oddziałach zakaźnych i szpitalach jednoimiennych mamy ok. 10 tys. łóżek i ok. 1200 respiratorów, z czego zajętych w tej chwili jest 1300 łóżek i 50 respiratorów. Mamy zatem jeszcze możliwość hospitalizowania dużych grup pacjentów - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia wirus wirusy choroba choroby zakaźne zdrowie Łukasz Szumowski pandemia

Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

- Przedstawiamy "tarczę antykryzysową", która ma pomóc także przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Jeśli kryzys się zaostrzy, będziemy te działania rozszerzać - mówił w TVP Info wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce KULTURA kwarantanna COVID-19 Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pandemia tarcza antykryzysowa

Pijany mężczyzna straszył, że jest zakażony. Za ten "żart" grozi mu kara

Mieszkaniec Kłobucka w województwie śląskim, który po pijanemu straszył w sklepie innych klientów, że jest zakażony koronawirusem, może odpowiadać za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu lub bezprawne wywołanie alarmu. Policja zapowiada, że tego typu nieodpowiedzialne żarty nie będą bagatelizowane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA śląskie regiony Kłobuck koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 choroby zakaźne policja służby i bezpieczeństwo